Aktuality RSS

01.11.2008

Když se zvedne (nebo sedne) mlha, tak se jde létat...

text,foto: (jjk), s využitím textu JB Když se zvedne (nebo sedne) mlha, tak se jde létat...
…. Když se zvedne (nebo sedne) mlha, tak se jde létat …. V posledních týdnech referuji o běžném provozu na letištích, na které jsem v době sezony nestihl dopravit … a ač je to téměř za rohem, až teď jsem se po téměř dvou letech dostal na pražské letiště Točná.
>
 
25.10.2008

Říjnová cesta kolem Bystřice

text, foto: (jjk) Říjnová cesta kolem Bystřice
V roce 2008 poněkud opomíjené letiště je Benešov-Bystřice (respektive Nesvačily). Je známé, mnohokrát navštívené, ale v tomto roce to nějak stále nevycházelo, tak až dnes. Toto mezinárodní letiště patří mezi ta nejživější u nás a ač je doposud travnaté (se dvěma drahami a nouzovou plochou do mírně otevřeného trojúhelníku), připravuje se výstavba zpevněných ploch, tedy drah asfaltových. Hlavním důvodem je zjednodušení celoročního provozu za všech možných klimatických podmínek a i možnost přistávání větších a těžších strojů především v režimu general aviation.
>
 
19.10.2008

Sazená na svatého Lukáše

text,foto: (jjk) Sazená na svatého Lukáše

Tak jsme po roce (a dokud je relativně hezky) opět na letišti Sazená. V předchozím roce to byla návštěva navigační soutěže Aerotour v době, kdy probíhalo Mistrovství světa v ultralehkém létání v Ústí nad Orlicí (Aerotour v Sazené ve stínu Mistrovství světa) a tak není od věci se podívat, jak tu plyne běžný letový provoz a také si něco říci o historii tohoto letiště, kde si přistání na trávu trenovali piloti z Aera Vodochody, protože i Sazená bylo vojenským záložním letištěm.

 

>
 
16.10.2008

Na skok v kunovickém muzeu

text,foto: (jjk) Na skok v kunovickém muzeu
Když je mlha, tak je mlha a prostě se nelétá … tedy létá jen ten, kdo může letět na přístroje „naslepo“ … a tím někdo byla první unikátní návštěva transportního stroje Iljušin Il-76 v Kunovicích v barvách dopravce z Kazachstánu … a přiletěl si pro velký vojenský radar … no a když už jsme tedy v těch Kunovicích, tak se podíváme na tamní letecké muzeum.
>
 
06.10.2008

Kamov na Žižkově

text,foto: (jjk) Kamov na Žižkově

Ruský vrtulník Kamov Ka-32 v barvách švýcarské firmy Heliswiss Schweizerische Helikopter AG a vyměňoval špičku pražského televizního vysílače na Žižkově.

>
 
04.10.2008

A také něco o Ruzyni

text,foto: (jjk) A také něco o Ruzyni
Tak tu máme podzim, fouká, fouká a občas zaprší a je tak trochu zima …. No a taky nám dnes na jednom mezinárodním letišti spadl větroň … stalo se to na Hosíně u Českých Budějovic a tak jsem si uvědomil, že když mám za humny také mezinárodní letiště, tak že courám všude možně, a že jsem o něm toho ještě moc nenapsal ….
>
 
28.09.2008

Na skok v Panenském Týnci

text, foto: (jjk) Na skok v Panenském Týnci
Tak nám začal podzim. To jsem poznal hlavně podle toho, že mi kuna překousala kabely v autě a sousedovi v motoru nechala roztrhaného holuba. Máme tu v Břevnově takovou vtipnou sousedku, která mi tímto svérázným způsobem pravidelně oznamuje že přišel podzim, zima a jaro. Takovej malej chlupatej chráněnej tvor svou přítomnost ohlásí vždy tímto stejným způsobem. No takže jakmile se tato veselá událost vyřešila, tak jsem vyrazil za jedním z posledních slunečných a relativně teplých víkendů této sezony. Ale v loňském roce jsem na tomto místě referoval o bývalém vojenském letišti v Panenském Týnci v souvislosti s tradičním navigačním podnikem: Memoriálem Ráďi Ježka. Letos jsem se na tento memoriál nedostal a tak jsem se zajel dnes podívat na běžné ospalé nedělní odpoledne na tomto letišti.
>
 
13.09.2008

Akrobati opět nad Holešovem

text,foto: (jjk) Akrobati opět nad Holešovem
Na letišti v Holešově, které už podle mínění krajských bossů dávno nemělo existovat a tak trochu navzdory osudu, a nebo také natruc osudu, se opět uskutečnil tradiční ZLÍN CUP 2008 ….
>
 
06.09.2008

Balóny balonily nad Táborem

text,foto: (jjk) Balóny balonily nad Táborem
V sobotu vyvrcholilo v Táboře a nad Táborem mistrovství Československa v balónovém létání.  Mistrovsky závodilo dvacet posádek (z toho pět slovenských) a Fiestu absolvovalo devět českých a jedna maďarská sestava.
>
 
06.09.2008

Co se to dí v Jehnědí?

text,foto: (jjk) Co se to dí v Jehnědí?
Nadšenci založili Letecký klub „Letka“ Jehnědí, zrekonstruovali bývalý „Jezeďácký“ hangár a ze stodoly udělali půvabnou restauraci s barem a celý areál s dráhou zvelebili a pečlivě udržují a už deset let zde vždy v prvním zářijovém víkendu pořádají Slet, jehož součástí je vždy nějaká atraktivní návštěva - letos tedy Létající cirkus Martina Kindernaye.
>
 
30.08.2008

Mistrovská plachtařská Toužim

text,foto: (jjk) Mistrovská plachtařská Toužim
Včera večer, tedy v sobotu, kromě Sletu v Rokycanech také vyvrcholilo Mistrovství České republiky v letecké akrobacii kluzáků v Toužimi Přílezech. O tomto letišti jsem psal v rámci Karlovarského poháru, takže se nemá smysl moc rozkecávat a tak jen stručně. Mistrovství se zúčastnilo sedmnáct pilotů (z toho jedna pilotka) ve čtyřech třídách (Sprotsman, Intermediate, Advanced a Unlimited) a létalo se na čtyřech různých typech větroňů (tedy nejen typech, ale i čtyřech strojích celkem).
>
 
30.08.2008

Letiště Rokycany je už opět "dospělé"

text,foto: (jjk) Letiště Rokycany je už opět "dospělé"
Po deseti měsících se vracím k letišti v Rokycanech …. Za tu dobu se tu změnilo opravdu mnoho … tedy především se změnil statut tohoto letiště … z plochy SLZ, což nejsou Sady Lesy Zahradnictví, ale Sportovní létající zařízení se stalo Neveřejné vnitrostátní letiště.
>
 
24.08.2008

Po roce opět v Příbrami

text,foto: (jjk) Po roce opět v Příbrami
…jojo kdo přebírá tak leckdy přebere …. Tak jsem se s ohledem na počasí rozhodoval mezi Mezinárodním leteckém dni v Chebu (kam se po mnoha desítkách let vrátil aktivní letecký život korunovaný loňským prvním ročníkem leteckého dne, o kterém jsem referoval) a tradiční Acrobatshow v Příbrami …. A vylosoval jsem špatně … jel jsem na Dlouhou Lhotu, kde foukal studenej a mimořádně silnej vítr a byla zima
>
 
23.08.2008

Pohár pro "Vosy" v Bezděčíně

text,foto: (jjk) Pohár pro "Vosy" v Bezděčíně

Od neděle 17.srpna do soboty 23.srpna probíhal v Mladé Boleslavi plachtařský pohár Gradient Grand Prix za účasti 27 pilotů (a pilotek) a strojů z patnácti klubů a to ve třídách Gradient (v něm závodily pouze stroje VSO-10 Gradient) a Kombi.

>
 
23.08.2008

Vysokov, Vysokov pěkná vesnička.....

text,foto:(jjk), www.vysokov.cz Vysokov, Vysokov pěkná vesnička.....
Vysokov, Vysokov pěkná vesnička, ó jak ji miluje moje duše celičká. Domečky na stráni jako hvězdičky, kolem nich šumějí lípy svoje písničky. Zjara si do Luhů na píšťalky jdem a tam naše české písně sobě notujem. Až jako babička budu umírat, svým vnoučátkům o své vísce budu povídat.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

12. prosince 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Karel Burger

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Karel Burger – palubní inženýr vojenského dopravního letectva, beseda na téma „Letecký teror“, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org,www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
14. prosince 2019 08:30-14:00

Den otevřených dveří SŠL Kunovice

Kunovice

Den otevřených dveří - Střední škola letecká s.r.o., Kunovice (Na Záhonech 1177), www.ssletecka.com

 
detail akce
společenská akce
 
14. prosince 2019 09:00-18:00

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín

Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
14. prosince 2019 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
28. prosince 2019 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Klubové polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama