Aktuality RSS

30.06.2009

Letenka v telefonu

Letiště Praha a.s.,www.prg.aero Letenka v telefonu
Letiště Praha zavedlo novinku - systém, který aerolinkám umožní, aby se jejich cestující odbavili prostřednictvím mobilního telefonu nebo PDA zařízení. Jako první rozšířila své služby o odbavení přes mobil letecká skupina AIR FRANCE - KLM. Od 26. června se pasažéři směřující do Amsterdamu dostanou do letadel s palubní vstupenkou na displeji telefonu.
>
 
29.06.2009

Krize nekrize nové linky vznikají …

(jjk) Krize nekrize nové linky vznikají …
Celosvětově se hovoří o globální finanční a hospodářské krizi či recesi. To však nebrání leteckým společnostem všeho druhu a z různých koutů světa zavádět nové pravidelné či charterové linky.
>
 
28.06.2009

V Josefově oběsili tesaře…

text,foto: (jjk) V Josefově oběsili tesaře…
…praví legenda. Zmíněný tesař prý ukradl plány od pevnosti a za to ho oběsili. A on od té doby chodí po Josefově (a patrně i přilehlé Jaroměři) a straší. Nicméně letos si na to strašení pozval i svatého Petra a prostrašili se svorně celým Mistrovstvím České republiky v přesném létání a letecké rally.
>
 
28.06.2009

»S lijákem proudným, večera chlad, na hory pad…

text,foto: (jjk) »S lijákem proudným, večera chlad, na hory pad…

…Za lesem záře - ovlhlý měsíc, v zelené páře.« Wang Wei to trefil přesně, tak nějak proběhlo letošní Mistrovství České republiky v letecké akrobacii (motorové i plachtařské) na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové. »Nad smrky - zřídla, dešťové vody, zpěněná zřídla, ze skal, se řinou.«

>
 
28.06.2009

Heliport v Motole, Vypich pomalu končí

(jjk) Heliport v Motole, Vypich pomalu končí
V pátek, 26.června byl ve Fakultní nemocnici v Motole slavnostně zahájen provoz na nové přistávací ploše, která je určena pro vrtulníky letecké záchranné služby. Byla vybudovaná v prostorách u budovy Dětské onkologie a bude sloužit do té doby, než se v rámci rozsáhlé rekonstrukce Dětské fakultní nemocnice zprovozní nový komfortní heliport na střeše jednoho z pavilónů v roce 2011.
>
 
27.06.2009

Nad hlavou deka ve Dvoře Králové se čeká

text,foto: (jjk) Nad hlavou deka ve Dvoře Králové se čeká
Nachýlil se měsíc červen a nikoli africká zvířena, ale plachtaři se sjeli a sletěli do Dvora králové nad Labem na další, už dvanáctý ročník tradičních závodů Safari 09´. Jenže letošní sezona se daří ještě hůř než ta loňská. V sobotu sice oficiálně Safari začalo, ale vůbec se nestartovalo, protože déšť a nízká oblačnost znemožnila jakékoli regulérní létání a ani „mračoun“ nezačaroval oblohu, aby byla shovívavější a tak se musí čekat.
>
 
27.06.2009

ÚCL shání zaměstnance

(red), ÚCL, www.caa.cz ÚCL shání zaměstnance

Úřad civilního letectví zveřejnil v uplynulých dnech na svých stránkách inzerát, ve kterém poptává specialistu do Sekce letových standardů s nástupem od 1.září 2009.

>
 
26.06.2009

Další odklad MČR a poháru

(red) LAA ČR, www.laa.cz Další odklad MČR a poháru
Počasí se nelepší, naopak zhoršuje a kromě jiných zábavných letních vykutáleností přišly i povodně. Takže LAA ČR podruhé posunuje 3.kolo MČR a Poháru na další termín. Vzhledem k tomu, že je termínová listina nacpaná k prasknutí bude další termín (pravděpodobně v červenci) teprve upřesněn (původní temín byl 19.-21.6.2009). Sledujte tedy internetové stránky LAA ČR, www.laa.cz nový termín bude v dohledné době zveřejněn.
>
 
26.06.2009

Víkendová opatření na letišti v Roudnici

(red), ŘLP ČR s.p., www.rlp.cz Víkendová opatření na letišti v Roudnici
Tento víkend se v Roudnici nad Labem uskuteční již desátý ročník Memorial Air Show (koná se 1x za dva roky) s mottem „České předsednictví EU, uvolnění evropského nebe pro sportovní létání a 100. let Aeroklubu ČR“. V této souvislosti vydalo Řízení letového provozu upozornění na změny v letovém provozu v oblasti Roudnice nad Labem a okolních letištích.
>
 
25.06.2009

Prodloužen termín pro podání nabídek při privatizaci ČSA

MF ČR, www.mfcr.cz Prodloužen termín pro podání nabídek při privatizaci ČSA
Meziresortní komise pro privatizaci ČSA na svém dnešním zasedání souhlasila s prodloužením termínu pro podání závazných nabídek na koupi akciového podílu státu ve společnosti České aerolinie, a. s. na 15.září 2009. (Původní termín byl 13. července 2009.
>
 
25.06.2009

Ostravské CCA zavádějí nové spoje

(jjk), CCA, www.flycca.eu Ostravské CCA zavádějí nové spoje
Letecká společnost Central Connect Airlines od dnešního dne 25.června 2009 uvádí do provozu novou prázdninovou linku mezi Ostravou a Chorvatským Splitem. A od září bude létat i do Mnichova.
>
 
24.06.2009

Aero Vodochody bude pracovat na novém dopravním letadle

(red),Aero a.s.,www.aero.cz Aero Vodochody bude pracovat na novém dopravním letadle
Největší český letecký výrobce podepsal v minulém týdnu na pařížském aerosalonu přelomovou smlouvu na mezinárodní risk-sharingový projekt s belgickou společností SONACA. Spolu s ní a kanadským leteckým výrobcem Bombardier Inc. budou společně vyvíjet letouny typu CS100 a CS300.
>
 
23.06.2009

Předběžná zpráva o parašutistické nehodě

(red), AeČR, www.aecr.cz Předběžná zpráva o parašutistické nehodě
Aeroklub České republiky dnes zveřejnil první předběnou zprávu o technické závadě, která v neděli 21.června 2009 způsobila na letišti v Mladé Boleslavi tragickou nehodu tandempilota (m.j. jednoho z nejzkušenějších parašutistů v ČR a předsedy jednoho ze středočeských aeroklubů) a pasažérky. Zprávu přetiskujeme pro její závažnost v plném znění.
>
 
23.06.2009

Další ročník soutěže o nejtiššího dopravce

Letiště Praha a.s., www.prg.aero Další ročník soutěže o nejtiššího dopravce
Letiště Praha ve spolupráci s městskou části Praha 6 vyhlašuje 3. ročník soutěže „NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE“ na Letišti Praha, která se koná od června do října 2009, tedy v období, kdy je letecký provoz na Ruzyni nejintenzivnější. Smyslem akce je pozitivní motivace leteckých společností k vstřícnému přístupu k životnímu prostředí s důrazem na otázku hluku.
>
 
22.06.2009

Slovenské SkyEurope nad propastí

SkyEurope Airlines, www.skyeurope.com Slovenské SkyEurope nad propastí
SkyEurope Airlines, a.s., která je dceřinou společností SkyEurope Holding AG, dnes oznamuje, že jí Okresní soud Bratislava I. přiznal ochranu před věřiteli, aby management společnosti mohl provést restrukturalizaci. SkyEurope se pro tento krok rozhodli dobrovolně, že tak společnost získá čas potřebný pro plnou realizaci potenciálu základen, linek a sítě, restrukturalizaci dluhu firmy a atraktivnosti aerolinií pro případnou novou investici.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. - 25. května 2019

26. Karlovarský pohár 2018

Toužim - Přílezy

Tradiční soutěž motorových akrobatických letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate, Advanced, Unlimited s mezinárodní účastí, Letiště Toužim - Přílezy, www.aeroklubtouzim.cz, www.aerobatic.cz, www.leteckaakrobacie.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
23. - 25. května 2019

Mistrovství České republiky 2019 v přesném létání

Moravská Třebová - Staré Město
Mistrovství České republiky v přesném létání 2019 motorových letounů, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.lkmk.com, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu
 
detail akce
soutěž - přesné létání
 
23. května 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Filip Vojtášek

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Filip Vojtášek – letecký badatel, tvůrce stránek hloubkaři.cz Hloubkaři nad českými zeměmi, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
25. května 2019 10:00-18:00

2. Slet letadel Zenair

Strakonice
Letecký den s doprovodným programem, Letiště Strakonice, www.akstrakonice.cz
 
detail akce
slet
 
25. - 29. května 2019

Angle Camp with Anna Moxnes

Klatovy - Chaloupky
Angle Camp with Anna Moxnes – parašutistický tréninkový kemp, Letiště Klatovy – Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz
 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama