Aktuality RSS

24.01.2019

Opět plnější české nebe

(red), www.rlp.cz Opět plnější české nebe
Státní podnik Řízení letového provozu zveřejnil vyhodnocení provozních výsledků za rok 2018 v němž se potvrdil výborný stav mezinárodní letecké dopravy, který se projevil dynamickým zvýšením zájmu leteckých dopravců o využití služeb podniku. Objem letového provozu v českém vzdušném prostoru tak významně překročil dosavadní rekord z předchozího roku a poprvé přesáhl hranici devítiset tisíc pohybů.
>
 
23.01.2019

Krátký život společnosti Joon

(red), www.joon.fr Krátký život společnosti Joon
Francouzská letecká společnost Joon, která zahájila činnost 1.prosince 2017 se třemi letouny Airbus A320-200, ukončí činnost a její letouny budou opět začleněny zpět do flotily mateřské společnosti Air France. Od začátku letního letového řádu 2019 měla společnost Joon na linkách z Paříže do Prahy nahradil stroje Air France, ale k tomu už nedojde a rancouzská společnost bude nadále létat na této trase šestkrát denně v barvách původního dopravce.
>
 
22.01.2019

Cvičení Dark Blade 2019 nad Náměští

(red), www.army.cz Cvičení Dark Blade 2019 nad Náměští
Na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou se v polovině ledna sešel organizační tým Dark Blade 2019, jehož konání schválila Vláda České republiky na základě usnesení číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 a proběhne ve dnech 9.května 2019 až 3.června 2019 právě na této vojenské základně a v jejím okolí. Cvičení se zúčastní dvaadvacet vrtulníků pěti armád.
>
 
21.01.2019

Leden v Českých Budějovicích s cestou do Vídně

text: (jjk), foto: www.airport-cb.cz Leden v Českých Budějovicích s cestou do Vídně
Na letišti v Českých Budějovicích se na začátku roku 2019 začíná pomalu, ale jistě do červeno-šedých firemních barev začíná halit nový terminál, který by se už v polovině roku měl vyloupnout v celé své kráse. Zástupci společnosti Jihočeské letiště České Budějovice také představili na veletrhu cestovního ruchu Ferien-Messe Wien v rakouském hlavním městě.
>
 
21.01.2019

First Aid 2019

(red), www.1220.cz First Aid 2019
Začíná další rok a tedy i druhá sezona First Aid Klubu nebeských andělů (společný projekt Global Assistance a.s. a Letecké amatérské asociace České republiky). Uzávěrka přihlášek se blíží stejně jako konec ledna. V únoru se budou postupně se všemi přihlášenými projednávat termíny a místa konání jednodenních sobotních kursů. Kurzy budou probíhat volné soboty po celý duben, mimo víkend 13.dubna 2019, kdy bude probíhat Aero-Expo Friedrichshafen. 
>
 
20.01.2019

Embraer se chystá na námluvy

(red), www.czechtrade.cz Embraer se chystá na námluvy
Brazilský výrobce civilních a vojenských letadel Embraer hledá výrobce, dodavatele a vědecko-výzkumné subjekty/R&D firmy za účelem implementace jejich produktů do svých letounů. Forma propojení bude prostřednictvím Sourcing day, který proběhne v Praze v datech od 12. do 14. února 2019. Jeho součástí budou i vybrané návštěvy výrobních prostor. Jedná se o vynikající příležitost pro navázání kontaktu a představení Vašeho řešení přednímu světovému výrobci letadel.
>
 
19.01.2019

Destinace, která stojí za to navštívit už jen kvůli letišti

text: Petr Hlaváč Destinace, která stojí za to navštívit už jen kvůli letišti
Pokud milujete letadla, letiště nebo létáte na dovolenou především kvůli architektuře, oceníte náš seznam nejzajímavějších letištních hal. Která místa vás oslní ihned po příletu? Mohou to být letiště, která budí pozornost už jen svou architekturou. Tak například španělské letiště Adolfo Suárez Madrid-Barajas, nebo čínské Shenzen Bao’an International, novozélandské Wellington International Airport, a nebo marocké Marrakech Menara Airport.
>
 
19.01.2019

Stále s Českými drahami na letiště bez kolejí

(red), www.cd.cz Stále s Českými drahami na letiště bez kolejí
Doposud se sice o vlakovém spojení na pražské mezinárodní letiště jen hovoří a doposud se nepodařilo žádný vlakový spoj do Ruzyně realizovat, ale i tak České dráhy spojení mezi městem a letištěm zprostředkovávají. Ovšem jedná se o autobusovou linku, která je vypravována z Hlavního nádraží. 
>
 
18.01.2019

Galileo roste

(red), www.esa.int Galileo roste
Po dokončení veškerého nezbytného kvalifikačního testování dostala ESA symbolickou zelenou k modernizaci globální infrastruktury evropského družicového navigačního systému Galileo. Výsledná migrace, k níž má dojít v únoru 2019, bude zahrnovat nové prvky. Navíc zvýší robustnost služeb poskytovaných šestadvaceti družicemi na oběžných drahách.
>
 
17.01.2019

Grónsko taje

(red), www.esa.int Grónsko taje
Dlouhodobě Evropská kosmická agentura využívá data dálkového průzkumu Země uložené v archívech ESA a členských státech k vytváření informací požadovaných Rámcovou konvencí Spojených národů o klimatické změně. Nejnovější výzkum využívající dvacet pět let družicových dat shromážděných v ESA ukazuje, že tání ledovců v Grónsku se začíná zrychlovat.
>
 
16.01.2019

Řízení letového provozu dávalo na dobročinné aktivity

(red), www.rlp.cz Řízení letového provozu dávalo na dobročinné aktivity
Státní podnik Řízení letového provozu v roce 2018 věnoval na dobročinné aktivity nejvyšší částku ve své historii. Pozitivní vývoj letového provozu a příznivé hospodářské výsledky umožnily ŘLP ČR, s. p., podpořit v roce 2018 neziskový sektor rekordní částkou sedmi milionů korun. Tento štědrý sponzorský příspěvek si mezi sebou rozdělily charitativní a sociální organizace, zdravotnická zařízení i školy.
>
 
15.01.2019

Pražské mezinárodní letiště opět s rekordem

(red), www.prg.aero Pražské mezinárodní letiště opět s rekordem
Pražské ruzyňské mezinárodní letiště v roce 2018 opět zaznamenalo další nárůst počtu odbavených cestujících. Roste tak nepřetržitě od roku 2013. V roce 2018 odbavilo pražské letiště podle nejnovějších provozních výsledků celkem 16 797 006 cestujících, což znamená devíti procentní meziroční nárůst. Nejvytíženější byly v roce 2018 linky do Velké Británie a z destinací nejvíce cestujících směřovalo již tradičně do Londýna. Nejvyšší meziroční nárůst v počtu odbavených cestujících zaznamenala Barcelona. Výrazně také posílily dálkové linky, které vloni využilo o téměř čtvrt milionu cestujících více než v roce předchozím.
>
 
14.01.2019

Vítězné nápady z výzvy ESA

(red), www.esa.int Vítězné nápady z výzvy ESA
Přemisťování družic na vyšší oběžné dráhy, sbírání kosmické tříště nebo dedikované starty pro malé družice. To jsou vítězné nápady z výzvy ESA, které vybízela k předložení nápadů na nové komerční vesmírné dopravní služby. Kampaň měla za cíl podpořit otevřenou inovaci a nabídnout možnost realizace novým myšlenkám v rámci soukromě financovaného kosmického sektoru. Zároveň nabídla ESA cenný vhled do komerčních kosmických dopravních nabídek v Evropě, což bude mít vliv na rozhodování o budoucích kosmických dopravních programech v rámci jednání Rady ESA na ministerské úrovni na setkání Space19+.
>
 
13.01.2019

Rovery v Maroku

(red), www.esa.int Rovery v Maroku
Na Sahaře proběhl největší evropský test roverů vyvíjených pro jiné světy, a to právě v části Maroka, která připomíná právě Mars. Dva týdny tři rovery a více než čtyři desítky odborníků testovali na pěti různých místech automatické navigační systémy. Šlo o závěr první fáze strategického výzkumného programu v oblasti kosmických robotických technologií. Jde o program financovaný Evropskou unií v rámci programu Horizon 2020.
>
 
12.01.2019

Letňanský tunel jako předskokan sezony

text, foto: (jjk) Letňanský tunel jako předskokan sezony
Vzduchoplavecká sezona ještě víceméně je uložena k zimnímu spánku, ale přece jenom už jedna soutěž má za sebou republikový šampionát. V letňanském větrném tunelu se konalo 6. Otevřené Mistrovství České republiky v indoor skydivingu, které bylo zároveň nominačním závodem českých parašutistů na světový šampionát, který proběhne v dubnu ve Francii. Soutěže Czech Open 2019 ve třech disciplínách se 12.ledna 2019 zúčastnil i rekordní počet soutěžících z devíti zemí Evropy.      
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

13. - 20. července 2019

Plachtařský pohár Vysočiny 2019

Havlíčkův Brod
Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
13. - 21. července 2019

TCup 2019

Toužim - Přílezy
Plachtařská regionální soutěž, Letiště Toužim - Přílezy, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aeroklubtouzim.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. července 2019 09:30-18:00

Vojenský den v Libořezích

Libořezy – Stříbřec
V areálu Leteckého muzea v Libořezích, ale i v celé obci se koná vojenský den za vojenských klubů a kromě stíhacích MiGů bude ke zhlédnutí i pozemní vojenská technika, Letecké muzeum Libořezy – Stříbřec, www.leteckemuzeumliborezy.cz
 
detail akce
výstava
 
20. července 2019 10:00-18:00

10. Brána Jižní Moravy

Miroslav - AirCon
Jubilejní desáté setkání ultralehkých letadel, Letiště Miroslav - AirCon, www.aircon-miroslav.cz
 
detail akce
slet
 
20. července 2019 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama