Aktuality RSS

17.09.2019

Vueling do Florencie

(red), www.prg.aero Vueling do Florencie
Španělská letecká společnost Vueling otevřela novou přímou linku z Prahy do Florencie, turistické metropole Toskánska. Letecký spoj do Florencie bude pro cestující z pražského ruzyňského Letiště Václava Havla k dispozici čtyřikrát týdně. Jedná se již o čtvrtou linku, kterou společnost Vueling z Prahy provozuje.  
>
 
16.09.2019

Kolem světa v Ruzyni

(red), www.prg.aero Kolem světa v Ruzyni
Letiště Praha se připojilo ke Světovému dni cestovního ruchu a 27. září 2019, se přímo na letišti uskuteční festival Kolem světa. Na návštěvníky festivalu čeká bohatý program s několika přednáškami od známých cestovatelů či ochutnávky zahraničních kuchyní. Vstup na festival je zdarma po předchozí rezervaci přes webové stránky www.prg.aero/kolem-sveta, kde je uveden také kompletní program festivalu.
>
 
15.09.2019

Upozornění na provoz Armády ČR na letišti Přerov – Bochoř

(red), www.prerov-airport.cz Upozornění na provoz Armády ČR na letišti Přerov – Bochoř
Provozovatel letiště Přerov – Bochoř informuje o zvýšeném provozu na letišti 16. až 20.září 2019, kdy na letišti bude probíhat výcvik (výsadky), respektive a provoz bude buď úplně zastaven, nebo výrazně utlumen. Jednotlivé přílety a odlety budou umožněny po dohovoru s dispečerem stanoviště RADIO. Spouštění motorů a pojíždění po pohybových plochách LKPO vždy koordinujte se stanovištěm RADIO. Je potřeba sledovat NOTAM.
>
 
14.09.2019

Dohoda o letech mezi Českou republikou a Ruskem

(red), www.mdcr.cz Dohoda o letech mezi Českou republikou a Ruskem
Letecké úřady České republiky a Ruské federace v Praze v pátek 13.září 2019 řešily vzájemné vztahy v oblasti letecké dopravy pro nadcházející období. Obě strany se shodly na tom, že od letního provozního období 2020 může v souladu se stávajícím smluvním rámcem dojít k navýšení kapacity na přepravním trhu letiště Žukovský – letiště Praha. Od stejného provozního období zároveň dojde k trvalému potvrzení a rozšíření možností využívat stávající transsibiřské přeletové trasy na lince Praha - Soul pro české letecké dopravce. Do té doby bude zachován stávající rozsah provozu.
>
 
13.09.2019

Primoco získalo licenci

(red), www.primoco.com Primoco získalo licenci
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco, který působí v občasné době na píseckém letišti v Krašovicích po loňském vstupu na pražskou burzu se jeho dceřiné společnosti letos podařilo získat licenci na prodej vojenského materiálu. Díky tomu bude moci vedle strojů sloužících k inspekcím produktovodů či ochraně hranic  naplno rozvíjet také prodej takzvaných target dronů. Ty slouží jako bezpilotní vzdušné cíle pro vojenský výcvik.
>
 
12.09.2019

Choice Awards 2020 pro Emirates

(red), www.bestcg.com Choice Awards 2020 pro Emirates
Letecká společnost Emirates získala cenu za nejlepší zábavu na palubě a byla oceněna pěti hvězdičkami v Official Airline Rating. Potřetí po sobě jdoucí ocenění za nejlepší zábavu na palubě získala společnost na Passenger Choice Awards 2020 během Apex Expo v americkém Los Angeles. Letecká společnost také získala pět hvězdiček v celosvětovém hodnocení Official Airline Rating, což je nejvyšší hodnocení v prvním leteckém ratingovém programu založeném výhradně na ověřené a certifikované zpětné vazbě cestujících.
>
 
11.09.2019

AeroRooms na Ruzyni

(red), www.prg.aero AeroRooms na Ruzyni
Podnik Letiště Praha otevřel na ruzyňském letišti hotel AeroRooms, který nabízí čtrnáct pohodlných nově rekonstruovaných pokojů, které jsou určené jak pro tranzitní cestující, tak pro klienty, kteří potřebují využít krátkodobého ubytování v blízkosti terminálů, a které jsou přístupné z veřejné i neveřejné části letiště. V současné době probíhá na pražském ruzyňském letišti také postupná rekonstrukce letištních salonků, která zdvojnásobí jejich kapacity a zvýší komfort pro cestující.
>
 
10.09.2019

Nový Turbolet s podvozky z Vodochod

(red), www.aero.cz, www.let.cz Nový Turbolet s podvozky z Vodochod
Nový kunovický letoun, kterým je modernizovaný stroj L-410NG, tedy pokračovatel osvědčeného Turboletu, bude používat podvozek z vodochodské továrny Aero. Aero Vodochody Aerospace dodá kunovickému výrobci Aircraft Industries, ročně zhruba osmnáct příďových a hlavních podvozků pro letoun L-410NG, ale i stávající výrobní program L-410 UVP-E. Dohoda mezi oběma firmami se tedy týká jak letounů L 410 UVP-E20 a L-410NG. Kontrakt, který obě společnosti uzavřely na pět let navazuje na stávající spolupráci a součástí nové smlouvy je i dodávka náhradních dílů.
>
 
09.09.2019

Dopravní konference v Pardubicích

(red), www.airport-pardubice.cz Dopravní konference v Pardubicích
Po osmé se Pardubice staly dějištěm odborné konference „Dopravní konference Pardubice 2019“. Do Pardubic konference přilákala odborníky nejen z České republiky a stěžejními tématy byl rozvoj a financování dopravní infrastruktury i pohled na současnou legislativu. Pozvání na konferenci kromě zástupců krajské samosprávy přijali také zástupci úřadů a institucí v oblasti dopravy, členové České komory autorizovaných inženýrů a techniků, Hospodářské komory ČR a firem, které se v oboru dopravy pohybují.
>
 
08.09.2019

Deset let Národní technické knihovny

(red), www.techlib.cz Deset let Národní technické knihovny
Národní technická knihovna oslaví v pondělí 9. září 2019 desáté narozeniny. Moderní budova v pražských Dejvicích získala řadu architektonických ocenění a slouží nejen studentům nebo vědcům, ale také široké veřejnosti. Při příležitosti svých narozenin chystá bohatý program. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na vystoupení mezinárodně uznávaného barokního souboru Collegium 1704 i populární skupiny Tata Bojs či na návštěvu věhlasného rumunského výtvarného umělce Dana Perjovschiho.
>
 
07.09.2019

Nový „Albatros“ dokončil vibrační zkoušky ve VZLÚ

(red), www.vzlu.cz Nový „Albatros“ dokončil vibrační zkoušky ve VZLÚ
V průběhu letních měsíců roku 2019 proběhly ve Výzkumném a zkušebním leteckém ústavu certifikační zkoušky letounu Aero L-39NG. Kromě pevnostních zkoušek provedli pracovníci VZLÚ také pozemní vibrační zkoušky, a to přímo u výrobce letounu v hangárech Aero Vodochody Aerospace.
>
 
06.09.2019

Upozornění na lety z Čáslavi

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na lety z Čáslavi
Upozornění na noční lety v termínu 6. a 9. a 10.září 2019, tedy v pracovních dnech a v čase 13,00 až 14,00 hodin, respektive od 14,00 do 15,00 hodin v prostoru města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice, Rohozec a Vrdy. Jedná se o výcviku display (předváděcího) pilota letounu Saab JAS-39 Gripen. 
>
 
05.09.2019

Emirates Aviation University

(red), www.bestcg.com Emirates Aviation University
Emirates Aviation University představila studijní, který nabízí finanční výhody a podporu zahraničním studentům. Balíček zahrnuje dvacetiprocentní slevy na univerzitní ubytování, patnáctiprocentní slevu na poplatky za studium a jednou ročně bezplatnou zpáteční letenku s Emirates v Economy Class. Pomoc studentům zahrnuje také bezplatné letištní služby pro tři osoby od společnosti Marhaba, předních světových poskytovatelů služeb pro pasažéry, která je součástí Emirates Group. 
>
 
04.09.2019

Emirates SkyCargo a start-up Seafood Souq

(red), www.bestcg.com Emirates SkyCargo a start-up Seafood Souq
Nákladní divize leteckého dopravce Spojených arabských emirátů Emirates SkyCargo, navázala partnerství se Seafood Souq, start-upovou společností sídlící v Dubaji, která se zabývá transparentním a efektivním nákupem mořských plodů. První várka skotského lososa určeného pro restaurace a spotřebitele ve Spojených arabských emirátech tak mohla do Dubaje dorazit už začátkem září v nákladovém prostoru letu Emirates EJ 28 z Glasgow.
>
 
03.09.2019

Evropský systém Space Rider

(red), www.esa.int Evropský systém Space Rider
Evropská kosmická agentura ESA připravuje opakovaně použitelný systém Space Rider, který byl představen už v roce 2016 a který má Evropě poskytnout kapacitu pro starty a návrat materiálů z vesmíru. Doplní tak existující příležitosti vycházející z rodin raket Ariane a Vega. Po dokončených revizích předběžných návrhů systémů a subsystémů rychle pokračuje vývoj systému Space Rider k celkové kritické revizi plánované na konec roku 2019.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

3. - 11. července 2020

13. FL 2020 Adrenalin Grand Prix

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky
13. ročník tradiční plachtařské regionální soutěže, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.fl2020.akfrydlant.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
4. - 7. července 2020

Krkonoše open - Česká liga XC PGL 2020

Krkonoše - Černá hora
Česká liga paraglidingu XC 2020 - Ligový závod, FAI 2, startoviště Černá hora, Kozákov, Zvičina, www.dovzduchu.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz
 
detail akce
soutěž - PGL
 
10. - 11. července 2020

Rakovnický Skyleader pohár

Rakovník
Regionální soutěž v letecké akrobacii motorových letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced, Letiště Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.letamevtom.cz, www.skyleader.aero
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
11. července 2020 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
11. července 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama