Aktuality RSS

12.10.2018

Nový „Albatros“ vyjel z hangáru

(red), www.aero.cz Nový „Albatros“ vyjel z hangáru
Letecký továrna Aero Vodochody Aerospace na svém továrním letišti u Odolena Vody v pátek 12. října 2018 v 11,50 hodin představila při slavnostním roll-outu první letoun Aero L-39NG. Pro novou generaci legendárních „Albatrosů“ je slavnostní představení prvního předsériového letounu z hangáru dalším důležitým milníkem, který je dalším krokem ve  vývoji a výrobě programu L-39NG. Dalším krokem je příprava letoun na první let, který by měl podle plánů Aera Vodochody proběhnout ještě do konec roku 2018.
>
 
12.10.2018

Vrátí se Václav Fischer na oblohu?

(red), www.airfischer.com Vrátí se Václav Fischer na oblohu?

V posledních dnech se objevila informace, že podnikatel Václav Fischer se po více než deseti letech hodlá vrátit k letecké dopravě a s novou společností zatít létat od roku 2019. Podle svých slov chce využít loňského zániku letecké společnosti Air Berlin a Primera Air, která ukončila činnost 2.října 2018, a částečně vyplnit prostor na trhu, který krachem těchto dvou společností vznikl. Oprášil tak myšlenku „modrých aerolinií“ a založil společsnost s mírně pozměněným názvem air Fischer (původní jeho letecká společnost se jmenovala Fischer Air a existovala v letech 1996 až 2005). Nový společnost by měla začít létat od letního letového řádu na jaře roku 2019 se dvěma stroji Boeing 737. 

>
 
11.10.2018

Singapurské aerolinie spouštějí nejdelší linku světa

www.e15.cz Singapurské aerolinie spouštějí nejdelší linku světa
Rekordních 15 341 kilometrů. Tak dlouhá je nová nejdelší komerční letecká linka, kterou otevírají Singapurské aerolinie. Nabízí letenky ze Singapuru na newyorské letiště Newark. Cena za téměř devatenáctihodinový let obvykle začíná na 24 tisících korunách. Dopravce překonal rekord konkurenčních Katarských aerolinií, jejichž linka mezi novozélandským Aucklandem a Dauhá v Kataru byla dosud tou vůbec nejdelší.
>
 
10.10.2018

Nový personál Inženýrské letecké služby

(red), www.army.cz Nový personál Inženýrské letecké služby
Na konci prázdnin se uskutečnilo na Velitelství výcviku‑Vojenské akademie ve Vyškově slavnostní vyřazení posluchačů kurzů základního odborného výcviku personálu Inženýrské letecké služby (ILS). Bezmála osmiměsíční kurz v roce 2018 úspěšně absolvovalo 23 z celkového počtu 30 posluchačů, kteří v lednu letošního roku nastoupili.
>
 
09.10.2018

Evropské kosmické hovory

(red), www.esa.int Evropské kosmické hovory
Iniciativa Evropské kosmické hovory (European Space Talks) nabídne každému členovi evropské vesmírné komunity příležitost spojit se s vesmírnými profesionály, vědci a nadšenci a podílet se na prezentaci nejnovějších výzkumů, aktivit nebo zájmů. Během listopadu 2018 se uskuteční ve členských státech ESA série rozhovorů a akcí na místní úrovni, které budou mít za cíl propagovat kosmické aktivity mezi nejširší veřejností. Od škol přes lokální společenské místnosti až po průmyslové podniky nebo univerzity.
>
 
08.10.2018

Nový motor PBS TJ150

(red), www.pbs.cz Nový motor PBS TJ150
Akciová společnost PBS Velká Bíteš pořádá každoročně společenské setkání pro své zákazníky, obchodní partnery a další zvané hosty. V roce 2018 byl při této příležitosti představen nový proudový motor PBS TJ150, který je určený zejména pro zástavbu v bezpilotních prostředcích předních světových výrobců letecké techniky. Sériová výroba tohoto produktu bude zahájena na konci letošního roku.
>
 
07.10.2018

Air Arabia Maroc spojí Prahu s Casablankou

(red), www.prg.aero Air Arabia Maroc spojí Prahu s Casablankou
Air Arabia Maroc oznámila od letní sezony zavedení nové linky a zahájila zároveň předprodej letenek. Od 2. dubna 2019 začne Air Arabia Maroc provozovat přímé letecké spojení mezi Prahou a Casablankou. Linka bude cestujícím k dispozici dvakrát týdně, vždy v pondělí a čtvrtek. Operována bude letadlem typu Airbus A320 v konfiguraci jedné cestovní třídy pro 168 cestujících. 
>
 
06.10.2018

Teplická hvězdárna opět v provozu

(red), www.hapteplice.cz Teplická hvězdárna opět v provozu
Deset dnů před koncem měsíce září 2018 se Hvězdárna v Teplicích opět otevřela pro veřejnost po déle než roční rekonstrukci. Teplická hvězdárna stojí na Písečném vrchu již od roku 1963, kdy byla poprvé otevřena veřejnosti. Po padesáti pěti letech se hvězdárna dočkala zcela zásadní rekonstrukce, která zcela změnila její tvář. V rámci rekonstrukce, která probíhala od června 2017 do července 2018, byla nejprve zcela vybourána a poté opět nově vybudována hlavní budova hvězdárny. Zachovány zůstaly pouze původní dvě kopule a částečně i prostory pod nimi. 
>
 
05.10.2018

Zlatá medaile pro Med z pražského letiště

(red), www.prg.aero Zlatá medaile pro Med z pražského letiště
Med od včel Letiště Praha obhájil letos zisk Zlaté medaile v soutěži Český med 2018, vyhlašované každoročně Českým svazem včelařů. Letištní med se v hodnocení svazu umisťuje na předních příčkách pravidelně, přičemž v letošním roce obdržel opět nejvyšší stoprocentní hodnocení. Celkem se soutěže zúčastnilo 352 medů. Získaná Zlatá medaile potvrzuje dlouhodobě nejvyšší kvalitu medu produkovaného včelstvy pěstovanými v areálu Letiště Praha.
>
 
04.10.2018

Grantové programy pražského letiště

(red), www.prg.aero Grantové programy pražského letiště

Akciová společnost Letiště Praha tak, jako se už stalo jistou tradicí, vyhlásilo i letos několik grantových programů. Jedním z nich je program „Dobré sousedství“ a druhým grant na podporu osob se zdravotním postižním. Na rozvoj blízkého okolí pražského ruzyňského letiště je určen grant „Dobré sousedství“ s rozpočtem deseti milionů korun a druhý grant se týká osob se zdravotním postižením.  

>
 
03.10.2018

Pardubická ERA míří do Varšavy

(red), www.era.aero Pardubická ERA míří do Varšavy

Pardubické společnosti ERA se podařilo zvítězit v dalším tendru a tak se její systém bude používat i na varšavském mezinárodním letišti. Firma ERA, která se členem skupiny OMNIPOL, totiž v polovině letošních prázdnin, spolu s polskou firmou GISS, podepsala smlouvu na dodávku letištního systému na mezinárodní letiště Fryderyka Chopina. Na základě vítězství v mezinárodním tendru konsorcium ERA/GISS dodá přehledový letištní systém pro polské řízení letového provozu PANSA. 

>
 
02.10.2018

Upozornění na zvýšení provozu na letišti Přerov - Bochoř

(red), www.prerov-airport.cz Upozornění na zvýšení provozu na letišti Přerov - Bochoř

Provozovatel letiště Přerov – Bochoř informuje o zvýšeném provozu na letišti v měsících říjen a listopad 2018 z důvodu výluky na letišti v Pardubicích. Na letišti budou probíhat výcviky dvou vrtulníků Mi-17 a dvou vrtulníků Enstrom 480.

>
 
02.10.2018

Český aeroholding skončil

(red), www.mfcr.cz Český aeroholding skončil
Dne 1.října 2018 byl formálně zápisem do obchodního rejstříku dokončen proces vnitrostátní fúze sloučením společností Český aeroholding, a.s., a Letiště Praha, a. s.. Spojením obou subjektů bylo dovršeno zjednodušení vnitrofiremních vztahů a procesů, což přinese větší efektivitu fungování Letiště Praha a snížení administrativní zátěže. Nástupnickou společností Českého aeroholdingu se stává Letiště Praha, přičemž výkonem akcionářských práv ve společnosti Letiště Praha zůstává jménem České republiky pověřeno Ministerstvo financí.
>
 
01.10.2018

Letov ve Staré Aerovce

text, foto: (jjk) Letov ve Staré Aerovce
Vojenská továrna na letadla, později známí jako Letov, nebo ještě později Rudý Letov a dnes Latécoère slaví v roce 2018 sto let své existence. Při té příležitosti Vojenský historický ústav Praha a zmíněná společnost Latécoère uspořádaly ve velkém hangáru areálu Stará Aerovka drobnou výstavu mapující historii této letecké továrny, která trvá do 28.října 2018. Kulisou této výstavy jsou stávající exponáty tohoto (před dvěma lety zrekonstruovaného) hangáru, poválečné stíhací a bombardovací letouny. 
>
 
01.10.2018

Emirates spouští The Food Channel a The Wine Channel

(red), www.bestcg.com Emirates spouští The Food Channel a The Wine Channel
Letecká společnost Emirates spustila dva vlastní kanály o jídle a víně, nazvané The Food Channel a The Wine Channel o jídlech a vínech podávaných na palubách Emirates, a dává tak možnost nejen svým cestujícím nahlédnout do zákulisí přípravy palubních menu. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

13. prosince 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Josef Maršálek

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Josef Maršálek – dopravní fakulta ČVUT, Sny o létání – složitá cesta Wernhera von Brauna, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
15. - 16. prosince 2018

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví funkční a létající model větroně, který si odnesou domů, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
22. prosince 2018 10:01-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)
Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu
 
detail akce
letecké modelářství
 
28. prosince 2018 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Klubové polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
7. ledna 2019 08:00-16:00

Den otevřených dveří SOŠSaE Velešín

Velešín

Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín pořádá škola pro zájemce o studium Den otevřených dveří, SOŠSaE U Hřiště 527, Velešín, www.sosvel.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama