Aktuality RSS

02.03.2020

Zastavení letů do Koreje a severní Itálie

(red), www.vlada.cz Zastavení letů do Koreje a severní Itálie
V pondělí 2. března 2020 se ve Strakově akademii sešla Bezpečnostní rada státu, aby se zabývala aktuální situací týkající se šíření koronaviru a připraveností České republiky na epidemii COVID-19. Bezpečnostní rada státu se věnovala také aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti s důrazem na bezpečnostní situaci na Blízkém východě.
>
 
02.03.2020

ČSA přerušily lety do Milána a Boloni

(red), www.csa.cz ČSA přerušily lety do Milána a Boloni
České aerolinie v reakci na rozhodnutí Bezpečnostní rady státu pozastavují s okamžitou platností pravidelné letecké spojení z Prahy do italských destinací Milán a Boloňa. Přerušení dotčených letů je v tuto chvíli stanoveno od 2. března do 6. dubna 2020. Případné prodloužení přerušení provozu těchto linek bude záviset na situaci a doporučení Bezpečnostní rady státu.
>
 
02.03.2020

Upozornění na lety z Čáslavi, display nácvik L-159ALCA

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na lety z Čáslavi, display nácvik L-159ALCA
Upozornění na lety v termínu 3. až 5. března 2020, tedy v pracovních dnech a v čase od 14,00 hodin do 15,00 hodin, v prostoru města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice a Rohozec. Jedná se o výcvik dvojice display (předváděcích) pilotů letounů Aero L-159 ALCA.
>
 
01.03.2020

ERA v Jakartě

(red), www.era.aero ERA v Jakartě
Pardubická firma ERA bude zajišťovat bezpečný pohyb letadel na letišti v hlavním městě Indonésie Jakartě. Společnost ERA v polovině ledna letošního roku podepsala kontrakt na rozšíření svého přehledového systému pro sledování letového provozu na mezinárodním letišti Soekarno Hatta v Jakartě.
>
 
29.02.2020

Změna procesu odbavení od 1.března 2020

(red), www.prg.aero Změna procesu odbavení od 1.března 2020
Letiště Praha rekonstruuje třídírny zavazadel na Terminálu 1, která bude probíhat v období od 1. března do 31. srpna 2020. Rekonstrukce probíhá během standardního provozu a ovlivní tak částečně i samotné cestující během procesu odbavení. Během přestavby přestane v případě odbavení cestujících na přepážkách dočasně platit rozdělení terminálů na lety do schengenského prostoru a lety mimo schengenský prostor.
>
 
28.02.2020

Desetkrát týdně do Varšavy

(red), www.airport-ostrava.cz Desetkrát týdně do Varšavy
Pravidelné spojení přes Varšavu s celým světem a nová cargo linka, byly a jsou nejviditelnější novinky ostravského letiště v roce 2019, respektive v roce 2020. Polská letecká společnost LOT bude od března pravidelnou linku provozovat pětkrát týdně a od září dokonce desetkrát za týden (z toho v úterý, středu a čtvrtek dvakrát za den). 
>
 
27.02.2020

České aerolinie pozastavily linku do Soulu

(red), www.csa.cz České aerolinie pozastavily linku do Soulu
České aerolinie 27. února 2020 s okamžitou platností pozastavily přímé letecké spojení mezi Prahou a Soulem v Korejské republice. České aerolinie tak krokem reagují na rostoucí obavy v souvislosti se šířením koronaviru a prudký propad poptávky po letech Českých aerolinií do a ze Soulu. Letecká společnost Korean Air prozatím nechává svou linku mezi Soulem a Prahou v provozu.
>
 
26.02.2020

Na brněnském letišti opatření na lety z Bergama

(red), www.kr-jihomoravsky.cz Na brněnském letišti opatření na lety z Bergama
Na základě pokynu hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka byla v úterý 25. února 2020, svolána Bezpečnostní rada Jihomoravského kraje, která se zabývala zejména aktuální situací šíření nákazy koronavirem v Itálii s ohledem na přímé letecké spojení Brno – Bergamo. Opatření vešla v platnost 26.února 2020.
>
 
25.02.2020

Letiště Praha přijalo opatření u letů z Itálie

(red), www.prg.aero Letiště Praha přijalo opatření u letů z Itálie

V souvislosti s výskytem nákazy koronaviru v Itálii přijalo Letiště Praha provozní opatření, které se vztahuje na všechny přílety z Itálie. Podle nám dostupných informací jsme prvním letištěm na světě, které taková provozní opatření na příletech ze všech italských destinací přijímá. Pro všechny přílety z Itálie byly na Letišti Praha vyčleněny speciální příletové brány, tzv. gaty, kterými budou do terminálu vystupovat pouze cestující přilétající z Itálie. 

>
 
24.02.2020

Ocenění bývalých zaměstnanců ŘLP

(red), www.rlp.cz Ocenění bývalých zaměstnanců ŘLP
Na 14. schůzi podvýboru pro letectví a vesmírný program Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byly udělována ocenění osobnostem československého letectví za celoživotní přínos pro československé letectví, kosmonautiku a jejich propagaci.
>
 
23.02.2020

Kombinace Kiwi.com

(red), www.bestcg.com Kombinace Kiwi.com
Technologická společnost Kiwi.com uvedla na trh novinku, která pasažérům přinese větší volnost na cestách s více lety. Nyní totiž mohou kombinovat třídy First, Business a Economy v rámci jednoho itineráře a naplánovat si trasu tak, aby nabídla pohodlí vyšších tříd na dlouhých letech a současně umožnila finanční úsporu na těch kratších.
>
 
22.02.2020

Emirates s fotbalisty Lyonu

(red), www.bestcg.com Emirates s fotbalisty Lyonu
Letecká společnost Emirates bude od začátku sezóny 2020/2021 hlavním sponzorem fotbalového klubu Olympique Lyonnais, tedy Olympique Lyon. Letecká společnost a francouzský fotbalový klub společně oznámily uzavření sponzorského partnerství na příštích pět let. Kromě soutěžních dresů se bude logo Emirates objevovat také na tréninkových dresech.
>
 
21.02.2020

Družice Sentinel-6 se jmenuje po Michaelu H. Freilichovi

(red), www.czechspaceportal.cz Družice Sentinel-6 se jmenuje po Michaelu H. Freilichovi
Evropská kosmická agentura ESA, NASA, Evropská komise, organizace Eumetsat (European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites) a NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) společně přejmenovali chystanou družici Sentinel-6A po vědci Michaelu H. Freilichovi.
>
 
20.02.2020

Air Serbia zvýší počet letů do Bělehradu

(red), www.prg.aero Air Serbia zvýší počet letů do Bělehradu
Letecká společnost Air Serbia v průběhu letní sezóny navýší počet frekvencí na lince mezi Prahou a Bělehradem a od 1.června 2020 nabídne cestujícím až deset přímých spojů týdně. Nově přidá k dennímu provozu ještě další tři lety, vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Cestující tak budou mít více možností, jak cestovat do hlavního města Srbska bez přestupu v jiných destinacích.
>
 
19.02.2020

Jiřička obecná je opeřeným letcem roku 2020

(red), www.birdlife.cz Jiřička obecná je opeřeným letcem roku 2020
Česká společnost ornitologická vyhlásila Ptákem roku 2020 jiřičku obecnou a pomyslné žezlo tak přebírá od hrdličky divoké, která byla Ptákem roku 2019. Přesto, že každá z nich vyhledává jiné životní prostředí, plachá hrdlička v zemědělské krajině a jiřička naopak v těsné blízkosti lidí, jedno mají společné. Ohrožuje je lidská činnost, kvůli které jim mizí prostor pro život. Udělením titulu jiřičce obecné chtějí ornitologové upozornit na ubývání vhodného životního prostředí vlivem stavebních úprav a zásahů do hnízdišť.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

3. - 11. července 2020

13. FL 2020 Adrenalin Grand Prix

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky
13. ročník tradiční plachtařské regionální soutěže, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.fl2020.akfrydlant.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
4. - 7. července 2020

Krkonoše open - Česká liga XC PGL 2020

Krkonoše - Černá hora
Česká liga paraglidingu XC 2020 - Ligový závod, FAI 2, startoviště Černá hora, Kozákov, Zvičina, www.dovzduchu.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz
 
detail akce
soutěž - PGL
 
10. - 11. července 2020

Rakovnický Skyleader pohár

Rakovník
Regionální soutěž v letecké akrobacii motorových letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced, Letiště Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.letamevtom.cz, www.skyleader.aero
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
11. července 2020 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
11. července 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama