Aktuality RSS

26.09.2019

Pobeda do Karlových Varů pětkrát týdně

(red), www.airport-k-vary.cz Pobeda do Karlových Varů pětkrát týdně
Ruská nízkonákladová letecká dopravce Pobeda zvýší od začátku října 2019 počet letů z moskevského letiště Vnukovo do Karlových Varů a zpět z dvou na pět letů týdně. Navýšení počtu letů bude platit nejen do konce letního letového řádu, tedy do 26. října 2019, ale nově i po celou dobu zimního letového řádu až do 27. března 2020. Vedení Karlovarského kraje i Letiště Karlovy Vary tento krok vítá.
>
 
25.09.2019

Nové odmrazování v Brně

(red), www.brno-airport.cz Nové odmrazování v Brně
Na brněnském mezinárodním letišti v Tuřanech nově funguje nové moderní zařízení na odmrazování letadel a protinámrazové ošetření strojů. Nákup nového vozidla bylo součástí investičních plánů do provozní bezpečnosti letiště a v perspektivě se jedná o zařízení, které bude na brněnském letišti sloužit minimálně dvě desítky let.
>
 
24.09.2019

Nový „Albatros“ se představil v Mošnově

(red), www.aero.cz Nový „Albatros“ se představil v Mošnově

Nový letoun Aero L-39NG se poprvé oficiálně představil široké veřejnosti na Dnech NATO, na ostravském letišti v Mošnově. Na mošnovské letiště pokračovatel legendárního L-39 Albatrosu přeletěl po vlastní ose z vodochodského továrního letiště, v doprovodu technologického demonstrátoru L-39CW. Na ploše si pak návštěvníci mohli L-39NG prohlédnout v kompletní konfiguraci, s namontovanými zbraňovými systémy, a také v novém atraktivním zbarvení.  

>
 
23.09.2019

Nízkonákladové aerolinky v tísni. Všechny se jara nejspíš nedožijí

www.e15.cz Nízkonákladové aerolinky v tísni. Všechny se jara nejspíš nedožijí
Byznys evropských nízkonákladových aerolinek letos výrazně zasáhlo odstavení Boeingů 737 MAX. Na jistotě jim nepřidává ani aktuální hrozba růstu cen leteckého paliva po útocích v Saúdské Arábii a nárůstu napětí v regionu. Následující zima tak může přinést sérii krachů a konsolidaci trhu.
>
 
22.09.2019

Nejen radary, ale i podpora dětí

(red), www.eldis.cz Nejen radary, ale i podpora dětí
Pardubická firma Eldis nevyrábí jen radary, ale podporuje i regionální rozvoj. A tak firma Eldis Pardubice, s.r.o. spolu s dalšími sponzory poskytla finanční prostředky na koupi nového automobilu pro Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s., které zprostředkovává pomoc a poradenství rodinám dětí se zdravotním handicapem. Je to první krok k plánovanému otevírání se pardubickému regionu.
>
 
21.09.2019

Šestá zlatá medaile za med

(red). www.prg.aero Šestá zlatá medaile za med
Pražské mezinárodní letiště již po šesté získalo Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med, která oceňuje zejména menší producenty českého medu vlastní produkce. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařský v Dole, který ohodnotil letištní vzorek nejvyšším stoprocentním hodnocením. Celkem se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Získaná Zlatá medaile potvrzuje dlouhodobě nejvyšší kvalitu medu produkovaného včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha.
>
 
20.09.2019

V Ostravě bude premiéra Aero L-39NG

(red), www.natodays.cz V Ostravě bude premiéra Aero L-39NG
Nadcházející Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky na ostravském, respektive mošnovském letišti zažijí veřejnou světovou premiéru nového českého letounu Aero L-39NG, který představí generální partnera akce, společnost Aero Vodochody Aerospace a.s.. Doposud se veřejně prezentoval na této akci vždy jen technologický demonstrátor Aero L-39CW, ale v tomto roce se poprvé na ukáže i zcela nový letoun L-39NG, navíc se zavěšenými zbraňovými systémy a letoun L-39CW pak bude sloužit jako doprovod.
>
 
19.09.2019

Hmyzí hotely

(red), www.prg.aero Hmyzí hotely
Na ruzyňském letišti lze najít lecjaké živočichy, včetně včel a jejich úlů, dravců sloužících k biologické ochraně letiště, ale i mnohý rozličný hmyz, který zde má i vlastní hotely. Letiště Praha totiž podpořilo rozvoj biodiverzity stavbou čtyř hmyzích hotelů, které postavili sami zaměstnanci v rámci letošního dobrovolnického dne. Hmyzí hotely jsou umístěny v areálu letiště jako útočiště pro stále ohroženější druhy hmyzu, které byly dříve běžné. Je to například včela samotářka, která plní významnou funkci opylovače a pomáhá v boji proti škůdcům.
>
 
18.09.2019

Bell v Ostravě

(red), www.natodays.cz Bell v Ostravě
Spojené táty americké představí vrtulníky UH-1Y Venom a AH-1Z Viper, které se stanou novou výzbrojí českého vojenského letectva na mošnovském letišti v průběhu víkendových Dnů NATO & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky a návštěvníci tak budou mít první možnost si zblízka prohlédnout oba stroje, které v českém letectvu nahradí dosluhující Mi-24/35. Prezentovanými vrtulníky budou ty, které slouží u Námořní pěchoty Spojených států amerických.
>
 
17.09.2019

Vueling do Florencie

(red), www.prg.aero Vueling do Florencie
Španělská letecká společnost Vueling otevřela novou přímou linku z Prahy do Florencie, turistické metropole Toskánska. Letecký spoj do Florencie bude pro cestující z pražského ruzyňského Letiště Václava Havla k dispozici čtyřikrát týdně. Jedná se již o čtvrtou linku, kterou společnost Vueling z Prahy provozuje.  
>
 
16.09.2019

Kolem světa v Ruzyni

(red), www.prg.aero Kolem světa v Ruzyni
Letiště Praha se připojilo ke Světovému dni cestovního ruchu a 27. září 2019, se přímo na letišti uskuteční festival Kolem světa. Na návštěvníky festivalu čeká bohatý program s několika přednáškami od známých cestovatelů či ochutnávky zahraničních kuchyní. Vstup na festival je zdarma po předchozí rezervaci přes webové stránky www.prg.aero/kolem-sveta, kde je uveden také kompletní program festivalu.
>
 
15.09.2019

Upozornění na provoz Armády ČR na letišti Přerov – Bochoř

(red), www.prerov-airport.cz Upozornění na provoz Armády ČR na letišti Přerov – Bochoř
Provozovatel letiště Přerov – Bochoř informuje o zvýšeném provozu na letišti 16. až 20.září 2019, kdy na letišti bude probíhat výcvik (výsadky), respektive a provoz bude buď úplně zastaven, nebo výrazně utlumen. Jednotlivé přílety a odlety budou umožněny po dohovoru s dispečerem stanoviště RADIO. Spouštění motorů a pojíždění po pohybových plochách LKPO vždy koordinujte se stanovištěm RADIO. Je potřeba sledovat NOTAM.
>
 
14.09.2019

Dohoda o letech mezi Českou republikou a Ruskem

(red), www.mdcr.cz Dohoda o letech mezi Českou republikou a Ruskem
Letecké úřady České republiky a Ruské federace v Praze v pátek 13.září 2019 řešily vzájemné vztahy v oblasti letecké dopravy pro nadcházející období. Obě strany se shodly na tom, že od letního provozního období 2020 může v souladu se stávajícím smluvním rámcem dojít k navýšení kapacity na přepravním trhu letiště Žukovský – letiště Praha. Od stejného provozního období zároveň dojde k trvalému potvrzení a rozšíření možností využívat stávající transsibiřské přeletové trasy na lince Praha - Soul pro české letecké dopravce. Do té doby bude zachován stávající rozsah provozu.
>
 
13.09.2019

Primoco získalo licenci

(red), www.primoco.com Primoco získalo licenci
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco, který působí v občasné době na píseckém letišti v Krašovicích po loňském vstupu na pražskou burzu se jeho dceřiné společnosti letos podařilo získat licenci na prodej vojenského materiálu. Díky tomu bude moci vedle strojů sloužících k inspekcím produktovodů či ochraně hranic  naplno rozvíjet také prodej takzvaných target dronů. Ty slouží jako bezpilotní vzdušné cíle pro vojenský výcvik.
>
 
12.09.2019

Choice Awards 2020 pro Emirates

(red), www.bestcg.com Choice Awards 2020 pro Emirates
Letecká společnost Emirates získala cenu za nejlepší zábavu na palubě a byla oceněna pěti hvězdičkami v Official Airline Rating. Potřetí po sobě jdoucí ocenění za nejlepší zábavu na palubě získala společnost na Passenger Choice Awards 2020 během Apex Expo v americkém Los Angeles. Letecká společnost také získala pět hvězdiček v celosvětovém hodnocení Official Airline Rating, což je nejvyšší hodnocení v prvním leteckém ratingovém programu založeném výhradně na ověřené a certifikované zpětné vazbě cestujících.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

12. prosince 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Karel Burger

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Karel Burger – palubní inženýr vojenského dopravního letectva, beseda na téma „Letecký teror“, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org,www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
14. prosince 2019 08:30-14:00

Den otevřených dveří SŠL Kunovice

Kunovice

Den otevřených dveří - Střední škola letecká s.r.o., Kunovice (Na Záhonech 1177), www.ssletecka.com

 
detail akce
společenská akce
 
14. prosince 2019 09:00-18:00

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín

Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
14. prosince 2019 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
28. prosince 2019 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Klubové polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama