Aktuality RSS

23.06.2019

Wizz Air objednal stroje Airbus A321XLR, který se v Paříži prodával ve velkém

(red), www.accpr.cz Wizz Air objednal stroje Airbus A321XLR, který se v Paříži prodával ve velkém

Maďarská nízkonákladová společnost Wizz Air Holdings Plc. oznámila během pařížského aerosalonu, že v rámci dohody s Indigo Partners podepsala memorandum o porozumění se společností Airbus S.A.S., týkající se uplatnění možnosti nákupu dvaceti letadel Airbus A321XLR. Nový model se začne vyrábět v roce 2023 a dodávky pro Wizz Air se uskuteční v průběhu tří let. Varianta A321XLR bude disponovat 239 sedadly, stejně jako A321neo, zůstane tak zajištěna stejná kapacita, jako u stávající flotily Wizz Air. 

>
 
22.06.2019

Bell 429 a 525 v Le Bourget

(red), www.bestcg.com Bell 429 a 525 v Le Bourget
Již od svého založení v roce 1935 udává společnost Bell tempo v segmentu vrtulníků a neustále rozšiřuje hranice vertikálního vzletu. Bell byl první, kdo před téměř šedesáti lety získal komerční certifikaci pro vrtulník, a od té doby dodal zákazníkům po celém světě tisíce strojů. Ať už se jedná o vývoj prvního aerotaxi na světě, anebo výrobu záchranářských, komerčních a vojenských letadel, Bell uplatňuje inovativní myšlení a neustálou snahu o pokrok ve vyhledávacích a záchranných operacích a podobně.
>
 
21.06.2019

Akcionáři se radili o dalším fungování letiště

text: (jjk), foto: www.airport-cb.cz Akcionáři se radili o dalším fungování letiště
V polovině června 2019 se sešli na společné schůzce zástupci akcionářů Jihočeského letiště České Budějovice a.s., tedy zástupci Jihočeského kraje a města České Budějovice. Zástupci akcionářů se dohodli, že pracovní skupina se bude věnovat především nalezení optimálního modelu, který bude funkční a prospěšný pro kraj, město a uživatele.
>
 
20.06.2019

Letiště Praha a rating A1 od Moody´s

(red), www.prg.aero Letiště Praha a rating A1 od Moody´s
Renomovaná agentura Moody´s Investors Service udělila Letišti Praha opět nejlepší dosažitelný rating v České republice, A1 s pozitivním výhledem. Jedná se o potvrzení loňského ratingu uděleného společnosti Český Aeroholding, jejíž je Letiště Praha nástupnickou organizací. Klíčovými důvody udělení nejvyššího ratingu zůstává stabilní cash flow, konkurenceschopné letištní poplatky a výborný finanční profil společnosti, který je udržitelný i po případných rozsáhlých investicích do rozvoje nového terminálu a paralelní dráhy.
>
 
19.06.2019

Výrobci letadel se potýkají s nezájmem, pomoci jim může aerosalon v Paříži

www.e15.cz Výrobci letadel se potýkají s nezájmem, pomoci jim může aerosalon v Paříži
Svět letectví znovu v pondělí po dvou letech upře svůj pohled na francouzské letiště Le Bourget, kde se bude konat tradiční Pařížský aerosalon. S ohledem na napjatou situaci v leteckém průmyslu, zapříčiněnou potížemi Boeingu i obchodní válkou, budou očekávané miliardové kontrakty ještě pod větším drobnohledem. Americký letecký gigant však není jediný, kdo doufá v obrat k lepšímu. Letos se příliš nedaří ani hlavnímu konkurentovi, evropskému Airbusu. Více čtěte v E15: Výrobci letadel se potýkají s nezájmem, pomoci jim může aerosalon v Paříži.
>
 
18.06.2019

Zelený Wizz Air

(red), www.accpr.cz Zelený Wizz Air
Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air je v současné době i leteckou společností s nejnižšími emisemi CO² na cestujícího. S 56,5 gramy CO² na cestujícího a kilometr (v květnu 2019) je Wizz Air leteckou společností s nejmenší ekologickou stopou na cestujícího. Společnost Wizz Air postupuje proaktivně a zahrnula údaje o emisích do svých měsíčních statistik, aby cestující měli pro svá odpovědná rozhodnutí k dispozici všechny potřebné informace.
>
 
17.06.2019

V létě Airbus A380 do Ammánu a Maskatu

(red), www.bestcg.com V létě Airbus A380 do Ammánu a Maskatu
Letecká společnost Emirates se připravuje na období letních dovolených a na trasy do Jordánska a Ománu nasazuje letouny Airbus A380. První let A380 posílené linky z Dubaje do Ammánu doletěl do Jordánska 1. června 2019 v 15,55 hodin místního času. Emirates létá do Jordánska již více než 33 let a za tu dobu přepravila z a do Ammánu přes pět milionů cestujících.
>
 
16.06.2019

Bronz v Kazani

(red), https://airrace.redbull.com, www.martin-sonka.cz Bronz v Kazani
O víkendu 15. a  16.června 2019 pokračoval druhým závodem letošní ročník seriálu Red Bull Air Race 2019 v Kazani. Hlavní sponzor a organizátor soutěže, rakouská firma Red Bull GmbH. Před časem oznámila, že pro nízký zájem veřejnosti se uskuteční už jen dva závody a soutěž bude ukončena, takže je letošní sezona vlastně v polovině. Ve druhém závodě zvítězil Jošihide Muroja před Mattem Hallem a třetí skončil Martin Šonka, kterému v celkovém pořadí po dvou závodech patří druhé místo.   
>
 
16.06.2019

Z Ostravy je do Vídně, Mnichova a Varšavy o něco blíž

(red), www.msk.cz Z Ostravy je do Vídně, Mnichova a Varšavy o něco blíž
Ve čtvrtek 13.června 2019 zastupitelé Moravskoslezského kraje  bez větších potíží odhlasovali plán vypsání soutěže na provozovatele linek z ostravského letiště v Mošnově do Vídně a Mnichova i dotaci polské letecké společnosti LOT pro plánované spojení z Ostravy Varšavy. Krajští zastupitelé se také usnesli, že bude vypsáno výběrové řízení na dopravce, který bude spojení mezi Ostravou a Vídní, respektive Mnichovem, provozovat. 
>
 
15.06.2019

Bell 429 se postupně prosazuje na trhu

(red), www.bestcg.com Bell 429 se postupně prosazuje na trhu
Vrtulník Bell 429 se v poslední době významně prosazuje mezi evropskými firemními zákazníky, zvláště díky sedmi prodejům do Německa, Řecka, Ukrajiny a Ruska. dceřiná společnosti Textron Inc. na veletrhu EBACE v Ženevě vystavila vrtulník Bell 429 s MAGnificentním interiérem navrženým italskou společností Mecaer Aviation. Oblíbenost vrtulníku Bell 429 mezi evropskými zákazníky z podnikové sféry výrazně roste, což potvrzuje sedm nedávných dodávek do Německa, Řecka, Ukrajiny a Ruska. 
>
 
14.06.2019

Galileo Masters 2019

(red), www.czechspaceportal.cz Galileo Masters 2019
Šestnáctý ročník mezinárodní soutěže Galileo Masters o nejinovativnější komerční aplikaci systému Galileo v letošním roce probíhá až do 31. července 2019. Soutěž, kterou tradičně pořádá německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen (AZO), letos nabídne ceny o celkové hodnotě přes jeden milion euro. Novinkou letošního ročníku je možnost vyhrát patnáct tisíc euro buď jako Startup of the year nebo Idea of the year.
>
 
13.06.2019

Kosmický den v Bruselu

(red), www.czechspaceportal.cz Kosmický den v Bruselu
Na konci května se konalo zasedání Rady pro konkurenceschopnost a Rady ESA na ministerské úrovni. Tři rady ministrů k budoucnosti kosmických aktivit v jeden den se konaly 28.května 2019. Poprvé po osmi letech byla tato zasedání obohacena i o jednání tzv. Rady pro vesmír (Space Council), smíšené platformy Rady EU a Rady ESA, na níž ministři členských států obou mezinárodních organizací diskutují o vzájemné spolupráci EU a ESA a o dalším směřování kosmických aktivit v Evropě. 
>
 
12.06.2019

Posílení spolupráce ŘLP s.p. a Letiště Praha a.s.

(red), www.rlp.cz, www.prg.aero Posílení spolupráce ŘLP s.p. a Letiště Praha a.s.
Memorandum o vzájemné spolupráci dnes podepsali představitelé akciové společnosti Letiště Praha a státního podniku Řízení letového provozu České republiky. Ve stanovených oblastech se oba klíčové subjekty českého civilního letectví dohodli na dalším posílení spolupráce v oblasti provozní bezpečnosti, koordinaci rozvojových i investičních aktivit na Letišti Václava Havla Praha a intenzivní komunikaci o otázkách budoucího strategického rozvoje mezi vedením obou společností.
>
 
11.06.2019

Regionální letiště volají mayday. Skončit v černých číslech se jim daří jen výjimečně

www.e15.cz Regionální letiště volají mayday. Skončit v černých číslech se jim daří jen výjimečně
Autobusem se na letiště v Pardubicích často nesvezete. Jízdní řád speciální autobusové linky do centra se totiž přímo váže na letový řád a ten prořídl. Stejně jako na třech dalších regionálních letištích v Brně, Karlových Varech a v Ostravě. Může za to uzemnění problematických Boeingů 737 MAX. Čekání na návrat těchto letadel na oblohu je pro letiště i cestovní kanceláře nákladné, ale stále ne tak bolestné jako čekání na výsledek hospodaření, který by neskončil hlubokou ztrátou. Více čtěte v E15: Regionální letiště volají mayday. Skončit v černých číslech se jim daří jen výjimečně.
>
 
10.06.2019

Bell 505 JRX nad zátokou Ha Long

(red), www.bestcg.com Bell 505 JRX nad zátokou Ha Long
Společnost Bell Helicopter z rodiny Textron Inc., oznámila, že vietnamská letecká společnost Northern Vietnam Helicopter Company (VNH North), dceřiná firma Vietnam Helicopter Corporation (Tổng công ty Trực thăng Việt Nam), zahájila s vrtulníky Bell 505 historicky první turistické lety přes zátoku Ha Long v Tonkinském zálivu, která je od roku 1994 na seznamu světového dědictví UNESCO.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

13. - 20. července 2019

Plachtařský pohár Vysočiny 2019

Havlíčkův Brod
Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
13. - 21. července 2019

TCup 2019

Toužim - Přílezy
Plachtařská regionální soutěž, Letiště Toužim - Přílezy, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aeroklubtouzim.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. července 2019 09:30-18:00

Vojenský den v Libořezích

Libořezy – Stříbřec
V areálu Leteckého muzea v Libořezích, ale i v celé obci se koná vojenský den za vojenských klubů a kromě stíhacích MiGů bude ke zhlédnutí i pozemní vojenská technika, Letecké muzeum Libořezy – Stříbřec, www.leteckemuzeumliborezy.cz
 
detail akce
výstava
 
20. července 2019 10:00-18:00

10. Brána Jižní Moravy

Miroslav - AirCon
Jubilejní desáté setkání ultralehkých letadel, Letiště Miroslav - AirCon, www.aircon-miroslav.cz
 
detail akce
slet
 
20. července 2019 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama