Aktuality RSS

28.04.2020

Společnost Emirates SkyCargo posílila ochranu zaměstnanců

(red), www.bestcg.com Společnost Emirates SkyCargo posílila ochranu zaměstnanců

Emirates SkyCargo rozšířila síť nákladní dopravy do téměř šedesát destinací po celém světě. Společnost se proto rozhodla přistoupit k dalším preventivním opatřením k zajištění dostatečné bezpečnosti svých zaměstnanců a všech leteckých operací v průběhu pandemie COVID-19.

>
 
25.04.2020

Sportovní a rekreační létání se uvolňuje

(red), www.mdcr.cz Sportovní a rekreační létání se uvolňuje

Usnesením vlády České republiky ze dne 23. dubna 2020 č. 452 byla v rámci nouzového stavu nově upravena pravidla pro shromažďování osob na veřejně dostupných místech. Za dodržení stanovených podmínek, zejména zpřísněných hygienických opatření, může nově pobývat na veřejně dostupných místech nebo se účastnit spolkové činnosti již až 10 osob. Vzhledem k této skutečnosti nejsou některé omezující podmínky stanovené v příkazu k provádění letů ze dne 7. dubna 2020 již aktuální.

>
 
24.04.2020

ACK České republiky a situace v letecké dopravě

(red), www.ackcr.cz ACK České republiky a situace v letecké dopravě

Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) pozorně sleduje současné dění kolem skupiny Smartwings Group, která se, stejně jako mnohé další letecké společnosti ve světě, dostala bez vlastní viny do finančních potíží.

>
 
23.04.2020

Sportujeme na letišti

(red), www.prg.aero Sportujeme na letišti

Letiště Praha vytvořilo ve spolupráci s kondičním trenérem Vítem Živným a šesticí vrcholových sportovců z organizace Olymp centrum sportu Ministerstva vnitra ČR pětidílný seriál s názvem Sportujeme na letišti. Pořad chce naučit diváky Letiště Praha vytvořilo ve spolupráci s kondičním trenérem Vítem Živným a šesticí vrcholových sportovců z organizace Olymp centrum sportu Ministerstva vnitra ČR pětidílný seriál s názvem Sportujeme na letišti. Pořad chce naučit diváky jednoduchým, ale praktickým cvikům, které mohou praktikovat v prostředí domova, aniž by museli navštívit tělocvičnu nebo posilovnu. Reaguje tak na aktuální situaci, kdy vzhledem k omezenému pohybu osob zůstává velké množství lidí doma bez možnosti navštívit vnitřní veřejné prostory určené ke sportování. Cviky je však možné praktikovat také v rámci běžného tréninku, ale praktickým cvikům, které mohou praktikovat v prostředí domova, aniž by museli navštívit tělocvičnu nebo posilovnu. Reaguje tak na aktuální situaci, kdy vzhledem k omezenému pohybu osob zůstává velké množství lidí doma bez možnosti navštívit vnitřní veřejné prostory určené ke sportování. Cviky je však možné praktikovat také v rámci běžného tréninku

>
 
21.04.2020

Jubilejní Aviatická pouť se odkládá na rok 2021

(red), www.aviatickout.cz Jubilejní Aviatická pouť se odkládá na rok 2021

Dne 20. dubna 2020 zasedala správní rada Sdružení Aviatické pouti a projednala možné termíny a varianty konání 30. ročníku Aviatické pouti. V souvislosti s aktuálním děním s COVID-19 správní rada konstatovala, že Aviatickou pouť není možné letos uspořádat v původně plánovaném termínu 30.-31. května 2020.

>
 
17.04.2020

Řízení letového provozu v roce 2019

(red), www.rlp.cz Řízení letového provozu v roce 2019

Hrubý zisk státního podniku Řízení letového provozu České republiky v roce 2019 dosáhl 238 milionů korun a to při celkovém obratu ve výši 4 184 391 tis. Kč. S ohledem na pokles letového provozu v českém vzdušném prostoru došlo k významnému snížení podílu výnosů z letových provozních služeb na celkových výnosech.

>
 
16.04.2020

Emirates se chystají obnovit provoz

(red), www.bestcg.com Emirates se chystají obnovit provoz
Letecká společnost Emirates sjednotila politiku cestovních náhrad a cestující, kteří byli zasaženi omezeními v důsledku pandemie COVID-19, mají možnost vybrat si ze tří variant cestovních náhrad. Společnost Emirates také oznámila plány na obnovení některých letů do vybraných měst. Kromě nákladní dopravy tak opět zaplní paluby letounů společnosti i cestující, ale především ti, kteří díky přerušení dopravy uvízli v zahraničí a potřebují se vrátit domů.
>
 
14.04.2020

Výjimka pro způsobilost examinátorů

(red), www.caa.cz Výjimka pro způsobilost examinátorů
Úřad pro civilní letectví v souladu s článkem 71 (1) nařízení (EU) č. 2018/1139 (Základní nařízení) uděluje výjimku (dále jen „výjimka“) prohlášením ředitele sekce letové z požadavku Part-FCL.1025 nařízení (EU) č. 1178/2011 (Způsobilost letových posádek), požadavku Part-SFCL.460 nařízení (EU) č. 2018/1976 (Způsobilost pilotů kluzáků) a Part-BFCL.460 nařízení (EU) č. 2018/395 (Způsobilost pilotů balónů) platnou pro Osvědčení examinátora vydaná  Úřadem pro civilní letectví.     
>
 
13.04.2020

Velikonoce

Velikonoce

 velikonoce

 

>
 
12.04.2020

Neděle zmrtvýchvstání, „Hod Boží velikonoční“

(red), www.velikonoce.vira.cz Neděle zmrtvýchvstání, „Hod Boží velikonoční“
Kristus vstal z mrtvých za svítání "prvního dne v týdnu", neboli "prvního dne po sobotě" (sobota byla podle židovského kalendáře posledním dnem týdne). Svým zmrtvýchvstáním dovršil Boží stvořitelské a vykupitelské dílo. Proto se křesťané v tento den začali pravidelně scházet k eucharistickému "lámání chleba" ("mši svaté") a tento den nazvali "dnem Páně". Každá neděle v roce je tedy "oslavou Velikonoc" - zvláštním zpřítomněním Kristova vykupitelského činu. Jedině z něho můžeme čerpat posilu pro naši vlastní cestu zmrtvýchvstání.
>
 
11.04.2020

Bílá sobota a Velikonoční noc (vigilie)

(red), www.velikonoce.vira.cz Bílá sobota a Velikonoční noc (vigilie)
Bílá sobota je druhým dnem tak zvaného velikonočního - tridua (třídenní). Je to den, kdy Ježíš ležel v hrobě. Den ticha. Křesťané prodlévají u hrobu Pána, rozjímají nad jeho utrpením a smrtí a po celý den nekonají žádné liturgické obřady. Po západu slunce (tj. v sobotu večer) začíná velikonoční bdění (vigilie), a tím začíná slavnost Kristova vzkříšení. Název Bílá sobota pravděpodobně pochází od bílých křestních rouch křtěnců, kteří přijali křest právě o Velikonoční noci (vigilii).
>
 
10.04.2020

Velký pátek (den, kdy zemřel Ježíš Kristus)

(red), www.velikonoce.vira.cz Velký pátek (den, kdy zemřel Ježíš Kristus)
Velikonoční Velký pátek je součástí Svatého týdne a velikonočního tridua. Na Velký pátek se připomíná smrt Ježíše Krista na kříži. Je to výhradní den v roce, kdy středem církevní liturgie a jejím vrcholným momentem není eucharistie, ale kříž.
>
 
09.04.2020

Zelený čtvrtek (není zelený)

(red), www.velikonoce.vira.cz Zelený čtvrtek (není zelený)
Zeleným čtvrtkem začíná tzv. velikonoční triduum (třídenní). Na Zelený čtvrtek se připomínají dvě hlavní události: 1. Ježíšova večeře na rozloučenou, při níž myje apoštolům nohy, ustanovuje tajemství eucharistie a zároveň je zrazen od Jidáše 2. Ježíšova modlitba v Getsemanské zahradě a jeho zajetí...
>
 
07.04.2020

Sportovní a rekreační létání od 7.dubna 2020

(red), www.mdcr.cz Sportovní a rekreační létání od 7.dubna 2020
Situace daná usnesením vlády ze dne 6. dubna 2020. Oblast sportovního a rekreačního létání může být jednou z prvních, na kterou se uplatňují volnější podmínky z omezeného pohybu osob. To přispívá k důvěře ve všeobecné letectví, ale na straně druhé klade zvýšené nároky této důvěře dostát a dodržovat nastavená pravidla.
>
 
04.04.2020

Bahna 2020 a DOD v Prostějově se nekonají

(red), www.army.cz Bahna 2020 a DOD v Prostějově se nekonají
V letošním roce se Den pozemního vojska Bahna 2020 konat nebude stejně, jako plánovaný Den otevřených dveří Pozemních sil Armády České republiky v Prostějově. Vojenský den Bahna se měl konat 20. června 2020 a prostějovský den otevřených dveří, který se měl konat poprvé, se měl konat 30. května 2020.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

3. - 11. července 2020

13. FL 2020 Adrenalin Grand Prix

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky
13. ročník tradiční plachtařské regionální soutěže, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.fl2020.akfrydlant.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
4. - 7. července 2020

Krkonoše open - Česká liga XC PGL 2020

Krkonoše - Černá hora
Česká liga paraglidingu XC 2020 - Ligový závod, FAI 2, startoviště Černá hora, Kozákov, Zvičina, www.dovzduchu.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz
 
detail akce
soutěž - PGL
 
10. - 11. července 2020

Rakovnický Skyleader pohár

Rakovník
Regionální soutěž v letecké akrobacii motorových letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced, Letiště Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.letamevtom.cz, www.skyleader.aero
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
11. července 2020 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
11. července 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama