Aktuality RSS

05.02.2019

Germania ukončila provoz

(red), www.flygermania.com Germania ukončila provoz
Německá letecká společnost Germania na svých internetových stránkách oznámila žádost o insolvenci jak společnosti Germania Fluggesellschaft, tak sesterských firem Germania Technik Brandenburg a Germania Flugdienste. Podle zprávy se ukončení činnosti mateřské společnosti netýká dceřiných společností Germania Flug ze Švýcarska a Bulgarian Eagle. Společnost Germania provozovala 37 letounů a mimo jiné byla jedním z největších zákazníků Czech Airlines Technics. 
>
 
05.02.2019

Karlovým Varům přibyli cestující

(red), www.airport-k-vary.cz Karlovým Varům přibyli cestující

Stotisícové počty odbavených cestujících jako v letech 2011 až 2013 jsou stále nedosažitelnou minulostí a ani statistiky z let 2007 až 2015 se ani zdaleka nepodařilo dohnat, ale po fatálním propadu v posledních dvou letech se podařilo v roce 2018 odvrátit klesající trend a přiblížit počet odbavených cestujících na karlovarském letišti, alespoň na dohled padesáti tisícům. V roce 2018 letiště Karlovy Vary v Olšových Vratech odbavilo celkem 45 003 cestujících, což představuje nárůst o 115 procent víc proti roku 2017. 

>
 
04.02.2019

Český systém na letišti v Timně

(red), www.czechoslovakgroup.cz Český systém na letišti v Timně
Ve druhé polovině ledna 2019 bylo zprovozněno nové letiště  Ilan and Assaf Ramon Airport v izraelské Timně. Letiště má nahradit zastaralé letiště v Ejlatu a je pojmenováno po prvním izraelském astronautovi, Ilanu Ramonovi, který v roce 2003 zahynul při havárii raketoplánu Columbia a jeho synovi Assafu Ramonovi, který zemřel v roce 2009 ve službě jako vojenský pilot v letounu F-16. ATM systém, který zajišťuje řízení letového provozu, pro letiště dodala česká společnost CS SOFT z rodiny Czechoslovak Group.
>
 
03.02.2019

Zkušební testy pro misi ExoMars 2020

(red), www.esa.int Zkušební testy pro misi ExoMars 2020
Navigační software určený pro misi ExoMars 2020 prošel v posledním období zkušebními jízdami, k nimž došlo na „martovské zahrádce“ ESA. Rover ESA ExoMars postupně navštíví několik lokalit a bude vrtat až dva metry pod povrch Marsu, kde má pátrat po zde zachovalých stopách minulého života.
>
 
02.02.2019

Podzim na Tchaj-wanu 1. Sekera na startu

text: (jjk), foto: M.H. Podzim na Tchaj-wanu 1. Sekera na startu
Posledních více než deset let se podrobné plánování návštěv Asie vždy vyplatilo a s větším či menším zpožděním na různých asijských letištích, se podařilo všechno stihnout. Zamrzí, když celé plány naruší hned komplikace v Praze. Cesta na Tchaj-wan v listopadu 2018 se zadrhla nečekaně hned na začátku na pražském ruzyňském letišti a tak cesta trvala o půl dne déle, než se předpokládalo a navíc s jiným letem z Hong-Kongu na Tchaj-wan a navíc i do jiného místa, než bylo původně plánováno.
>
 
02.02.2019

Bell v LOM Praha pokračuje

(red), www.bestcg.com Bell v LOM Praha pokračuje
Společnost Bell Helicopter (Textron) v těchto dnech oznámila prodloužení dohodu o spolupráci s podnikem LOM Praha. Jedná se o klíčové partnerství, jež je součástí účasti americké společnosti v tendru České republiky na dodání vojenských vrtulníků. Americký výrobce vrtulníků Bell Helicopter podepsal s tuzemskou společností LOM Praha dohodu o budoucí spolupráci na poskytování servisu v roce 2015.
>
 
01.02.2019

Marketingová kampaň pražského letiště

(red), www.prg.aero Marketingová kampaň pražského letiště

Nová marketingová kampaň Letiště Praha podpoří během celého letošního roku výjezdový cestovní ruch a celou řadu zajímavých destinací v Evropě. Konkrétně se jedná o místa v Chorvatsku, Itálii, Francii a Španělsku, kam se mohou cestující jednoduše dostat přímým spojením z Letiště Václava Havla Praha. Kampaň poběží v různých kanálech v průběhu roku, zejména v letní sezóně. První vizuály lákající k návštěvě vybraných měst jsou již od ledna k vidění v prostorách Terminálu 2. 

>
 
31.01.2019

Valor dosáhl pětisetkilometrové rychlosti

(red), www.bestcg.com Valor dosáhl pětisetkilometrové rychlosti
Po celoročním testování a po absolvování více než pětaosmdesáti letových hodinách dosáhl stroj Bell V-280 Valor v tomto týdnu více než pětisetkilometrové rychlosti. Společnost Bell nadále systematicky a úspěšně pracuje na rozšíření letové obálky přičemž konvertoplán opakovaně prokazuje, že významně překračuje výkon starších dopravních vrtulníků a že v rámci programu Future of Vertical Lift (FVL) přinese lepší schopnosti bojových strojů.
>
 
30.01.2019

ERA dodá systém pro HungaroControl

(red), www.era.aero ERA dodá systém pro HungaroControl

Výrobce leteckých sledovacích systémů pro vojenský i civilní sektor společnost ERA, která je členem skupiny Omnipol před několika dny podepsala smlouvu s maďarským řízením letového provozu HungaroControl na dodávku systému založeného na technologii ADS-B, který bude sledovat letový provoz ve vzdušném prostoru regionů Kőrishegy a Püspökladány. Systém má za úkol vylepšit pokrytí zajišťované standardním radarem. 

>
 
29.01.2019

Obnova techniky v Ostravě

(red), www.airport-ostrava.cz Obnova techniky v Ostravě
Moravskoslezský kraj poskytl v roce 2018 dotaci na krytí části nákladů na obnovu bezpečnostní techniky pro zajištění záchranné služby Letiště Leoše Janáčka Ostrava, bezpečnostního dispečinku a bezpečnosti letiště a pořízení technologií pro cestující se zdravotní handicapem a řešení mimořádných událostí na provozní ploše.
>
 
28.01.2019

Do Pobaltí se vrátí Gripeny

(red), www.army.cz Do Pobaltí se vrátí Gripeny
V pátek 25. ledna 2019 se v Praze na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup českého kontingentu, který se vrátil z Lotyšska. Vojáci působili v sestavě bojového uskupení vedeného Kanadou na území Lotyšska v rámci alianční předsunuté přítomnosti eFP (Enhanced Forward Presence) a jednotku tvořili vojáci hranického 71. mechanizovaného praporu. A ve druhé polovině roku 2019 se opět na střežení vzdušného prostoru Pobaltí (Baltic Air Policing) budou podílet i české letouny JAS-39 Gripen, které zde působily už v letech 2009 a 2012.
>
 
27.01.2019

O létech a letech

Rozhovor s Luďkem Munzarem Letectví + kosmonautika 1/1969 O létech a letech
V sobotu 26.ledna 2019 zemřel v nedožitých osmdesáti šesti letech (narodil se 20. března 1933 v Nové Včelnici) český herec, ale i pilot a automobilový závodník Luděk Munzar. A takovou zvláštní shodou okolností 27.ledna 1969, tedy přesně před padesáti lety, vyšel v prvním čísle XLV. ročníku časopisu Letectví + kosmonautika rozhovor Libuše Kavanové s Luďkem Munzarem (a fotografiemi Karla Masojídka) pod názvem O létech a letech...
>
 
27.01.2019

Partnerství Emirates a flydubai

(red), www.bestcg.com Partnerství Emirates a flydubai
Partnerství mezi dubajskými leteckými společnostmi Emirates a flydubai trvá už od října roku 2017 a v nadcházejícím roce 2019 nabídne cestujícím další a  lepší konektivitu spojů, nové codesharové destinace a sjednocený věrnostní program pro časté pasažéry. Od ledna do prosince 2018 přepravila letecká společnost Emirates a flydubai na codesharových letech celkem 3,29 milionu cestujících napříč čtyřiaosmdesáti včetně rumunské Bukurešti, nepálského Káthmándú a Zanzibaru. 
>
 
26.01.2019

Setkání v Olšových Vratech

(red), www.airport-k-vary.cz Setkání v Olšových Vratech
Vedení karlovarského letiště v Olšových Vratech opět uspořádalo další sérii setkání se starosty, zastupiteli a dalšími občany okolních měst a obcí za účasti představitelů společnosti F AIR a zástupců subjektů civilního letectví v České republice. Cílem bylo diskutovat o záměru zahájit výcvik pilotů na karlovarském letišti a uvést na pravou míru často zkreslené informace o fungování letecké školy.
>
 
25.01.2019

Nová funkce aplikace Emirates

(red), www.bestcg.com Nová funkce aplikace Emirates
Letecká společnost Emirates představila ve své aplikaci novou funkci, díky níž si mohou cestující naplánovat personalizovaný playlist zábavního palubního systému ice pro svůj let. Pasažéři si před svým letem tak mohou v aplikaci Emirates vybrat ze čtyř tisíc kanálů a pořadů zábavního palubního systému ice své oblíbené seriály, filmy či hudbu a sestavit svůj vlastní playlist. Po synchronizaci aplikace s palubním systémem si tak naplno vychutnají zážitek ze svého letu na palubě Emirates. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

13. - 20. července 2019

Plachtařský pohár Vysočiny 2019

Havlíčkův Brod
Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
13. - 21. července 2019

TCup 2019

Toužim - Přílezy
Plachtařská regionální soutěž, Letiště Toužim - Přílezy, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aeroklubtouzim.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. července 2019 09:30-18:00

Vojenský den v Libořezích

Libořezy – Stříbřec
V areálu Leteckého muzea v Libořezích, ale i v celé obci se koná vojenský den za vojenských klubů a kromě stíhacích MiGů bude ke zhlédnutí i pozemní vojenská technika, Letecké muzeum Libořezy – Stříbřec, www.leteckemuzeumliborezy.cz
 
detail akce
výstava
 
20. července 2019 10:00-18:00

10. Brána Jižní Moravy

Miroslav - AirCon
Jubilejní desáté setkání ultralehkých letadel, Letiště Miroslav - AirCon, www.aircon-miroslav.cz
 
detail akce
slet
 
20. července 2019 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama