Aktuality RSS

27.02.2019

Kiwi.com reaguje na žaloby leteckých společností na pasažéry

(red), www.bestcg.com Kiwi.com reaguje na žaloby leteckých společností na pasažéry
Před několika dny se objevila v médiích informace, že německá letecká společnost Lufthansa zažalovala pasažéra, který při přestupu na německém letišti nenasedl na navazující let a díky tomu výrazně ušetřil na letence. Společnost Kiwi.com v této souvislosti oznámila, že je připravena pomoci svým zákazníkům v případě, že budou žalováni za údajné porušení nepřiměřených smluvních podmínek leteckých společností, zejména v případech tzv. “throw-away ticketing“ a podobných praktik. Toto oznámení přichází nedlouho poté co, televize CNN informovala o tom, že společnost Lufthansa žaluje zákazníka za využití zvýhodněného tarifu letenky, stejně jak to již v minulosti učinily i jiné letecké společnosti.
>
 
26.02.2019

Turbolet míří do Číny

(red), www.mzv.cz Turbolet míří do Číny
Kunovický letoun L-410 by se mohl v dohledné době objevit na letištích v Čínské lidové republice, protože ve druhé polovině ledna zástupci firmy Aircraft Industries podepsali dohodu o prodeji tří letadel čínské regionální letecké společnosti Yingan General Aviation. Podmínkou dodávky je dokončení validace typového certifikátu L-410 UVP-E20, která se očekává ještě v roce 2019. Během dalších šesti let by mělo být dodáno Yingan General Aviation ještě dalších třicet letadel L-410. 
>
 
25.02.2019

Století od doktora Kabeše do Vodochod

text, foto: (jjk) Století od doktora Kabeše do Vodochod

Letectví v Českých zemích začalo kráčet drobnými pionýrskými krůčky už před takzvanou „Velkou válkou“, v prvním desetiletí dvacátého století. Ale velký rozvoj zaznamenalo letectví právě až během války. A pak samozřejmě po ní, protože bylo možné v mírových dobách zúročit mnohé zkušenosti načerpané v bojovém nasazení, ale vůbec z celého válečného provozu letadel, a tak bylo v poválečném období na čem stavět. V Československu tak prakticky hned po vzniku samostatného státu začaly vznikat firmy vyrábějící letadla, nebo už firmy existující, se na letecký vývoj a výrobu začaly orientovat. U vzniku letecké továrny, která dnes sídlí na katastrálním území obce Odolena Voda a slaví v těchto dnech stoleté narozeniny, stál v roce 1919 pražský advokát Vladimír Kabeš. 

>
 
25.02.2019

REX02 za účasti ČVUT a VZLÚ

(red), www.vzlu.cz REX02 za účasti ČVUT a VZLÚ
Po té co na americké pensylvánské univerzitě ve spolupráci s Českých vysokým učením technickým úspěšně proběhl jeden raketový experiment, jehož cílem bylo získat a porovnat data z měkké a tvrdé rentgenové oblasti současně, pokračuje vzájemná spolupráce pensylvánské univerzity, ČVUT a Vojenského zkušebního technického ústavu projektem REX02.
>
 
24.02.2019

Cvičení armád V4

(red), www.army.cz Cvičení armád V4

V roce 2019 se na území České republiky uskuteční největší mezinárodní cvičení pozemních sil pod názvem CZECH LION 2019. Jedná se o cvičení prvků 7. brigádního úkolového uskupení (7.bÚU) s mechanizovanými jednotkami z Maďarska, Polska a Slovenska, do kterého se zapojí necelých osm stovek vojáků.

>
 
23.02.2019

Kuličky pro sběratele a zvýhodněné letenky

(red), www.bestcg.com Kuličky pro sběratele a zvýhodněné letenky
Letecká společnost Emirates představila sběratelské modely letadel s livery dubajského Expa 2020, respektive limitovanou edici sběratelských modelů letadel. Mezi modely jsou jak zmenšeniny Airbusu A380, tak Boeingu 777. Obě letadla mají livery ve třech barvách, přičemž zelená reprezentuje udržitelnost, modrá mobilitu a oranžová příležitost. Společnost Emirates také od poloviny února nabízí zvýhodněné tarify letenek.
>
 
22.02.2019

Firma Primoco UAV koupila letiště Písek – Krašovice

(red), www.uav-stol.com Firma Primoco UAV koupila letiště Písek – Krašovice
Firma Primoco UAV, která vyrábí civilní bezpilotní letouny, podepsala kupní smlouvu na nákup letiště Písek – Krašovice, které bylo doposud neveřejnou plochou pro sportovní létající zařízení. Firma Primoco UAV plánuje na místě bývalého vojenského letiště, kde v posledním čtvrtstoletí byly k vidění jen ultralehká letadla, výstavbu nového vývojového střediska a školicího centra. Výrobce bezpilotních prostředků je provozovatelem letiště od 1. března 2019.
>
 
21.02.2019

Emirates kupuje A330neo a A350

(red), www.bestcg.com Emirates kupuje A330neo a A350
Letecká společnost Emirates před několika dny oznámila objednávku čtyřiceti letadel typu Airbus 330-900 a třicet letadel typu Airbus 350-900. Letouny nejnovější generace, A330neo a A350, budou společnosti Emirates dodány mezi lety 2021 a 2024. Naopak letecká společnost Emirates po dohodě s firmou Airbus potvrdila do konce roku 2021 dodání posledních čtrnácti strojů A380, což je sice méně, než kolik byla původní objednávka, ale i tak bude společnost i nadále největším provozovatelem tohoto typu, s počtem 123 letounů. 
>
 
20.02.2019

Laudamotion patří společnosti Ryanair

(red), www.laudamotion.com Laudamotion patří společnosti Ryanair
Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair odkoupil od NL Holdings pětadvacet procent rakouské společnosti Laudamotion (která se stala de facto pokračovatel společnosti flyNiki) a stala se tak její stoprocentním vlastníkem. I přes plné převzetí společnosti (které bylo domluveno už v březnu roku 2018) od Nikiho Laudy, bývalý automobilový závodník zůstane i nadále předsedou představenstva Laudamotion. 
>
 
19.02.2019

ESA vypsala výzvy na ISS

(red), www.czechspace.cz ESA vypsala výzvy na ISS
Evropská kosmická agentura vyhlásila několik výzev na vědecké využívání Mezinárodní kosmické stanice ISS zaměřené na materiálový výzkum a studium vlivu prostředí kosmického letu na lidský organizmus. Výzvy jsou jedinečnou příležitostí pro zapojení českých vědeckých institucí do prestižního evropského kosmického výzkumu.
>
 
18.02.2019

Soutěž 3D na Měsíci

(red), www.esa.int Soutěž 3D na Měsíci
Evropská kosmická agentura (ESA) vybrala vítěze soutěže „Co byste si chtěli vytisknout na 3D tiskárně na Měsíci, abyste se cítili jako doma?“. Odpovědi přišly z celého světa a ve druhé polovině ledna letošního roku byli vybráni dva vítězové jejichž nápady jsou spojené s přírodou. Myšlenka na soutěž přišla z projektu ESA, který studoval všechny způsoby 3D tisku, které mohou být využity pro konstrukci, provoz a údržbu budoucí lunární základny.
>
 
17.02.2019

Smlouva ESA a Thales Alenia Space

(red), www.esa.int Smlouva ESA a Thales Alenia Space
Evropská kosmická agentura ESA uzavřela nový kontrakt s firmou Thales Alenia Space, která tak bude stát v čele konsorcia stavějícího novou misi věnující se výzkumu fotosyntézy pod názvem FLEX. Z výšky osm set kilometrů nad Zemí má tato mise sbírat informace o stavu světového rostlinstva měřením slabé záře, kterou vydávají při přeměně oxidu uhličitého a slunečního světla na energeticky bohaté sacharidy.
>
 
16.02.2019

BMI Regional ukončily provoz a končí tak linka z Brna do Mnichova

(red), www.kr-jihomoravsky.cz, www.flybmi.com BMI Regional ukončily provoz a končí tak linka z Brna do Mnichova
British Midland Regional Limited (BMI Regional, resp. flyBMI) ukončila o okamžitou platností 16.února 2019 veškerou činnost. Je to špatná zpráva pro brněnské letiště v Tuřanech, protože se ukončení činnosti společnosti týká i letů, které jsou provozovány z Brna do Mnichova. Ukončení činnosti této společnosti se netýká partnerské skotské letecké společnosti Loganair.
>
 
16.02.2019

Emirates do Phnompenhu

(red), www.bestcg.com Emirates do Phnompenhu
Letecká společnost Emirates od 1. června 2019 zavádí novou denní linku do hlavních měst Kambodži a Thajska, Phnompenhu a Bangkoku. Linka z Dubaje do Phnompenhu přes Bangkok nabídne více leteckých spojení cestujícím, kteří létají mezi těmito hlavními městy. Cestovatelé z obou zemí jihovýchodní Asie budou díky této lince mít přístup ke globální síti Emirates s konektivitou do více než sto padesáti destinací.
>
 
15.02.2019

Martin Šonka nejlepším letcem roku 2018

(jjk), foto: Kamil Večeřa Martin Šonka nejlepším letcem roku 2018
Ve čtvrtek 14.února 2019 byl v pražském divadle Image vyhlášen nejen nejlepší letecký sportovec za rok 2018, ale i nejlepší vzduchoplavci v jednotlivých odvětvích. I přes velkou konkurenci velmi úspěšných týmů leteckých akrobatů na kluzácích, nebo parašutistů Dukly Prostějov a juniorek v Indoor skydivingu, kteří posbírali vloni na světových šampionátech ve svých disciplínách cenných kovů (a i těch nejcennějších), nakonec se nejlepším leteckým sportovcem roku 2018 stal mistr Evropy v akrobatickém freestyle (na šampionátu v Jindřichově Hradci) a celkový vítěz seriálu Red Bull Air Race Martin Šonka.  
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

13. - 20. července 2019

Plachtařský pohár Vysočiny 2019

Havlíčkův Brod
Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
13. - 21. července 2019

TCup 2019

Toužim - Přílezy
Plachtařská regionální soutěž, Letiště Toužim - Přílezy, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aeroklubtouzim.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. července 2019 09:30-18:00

Vojenský den v Libořezích

Libořezy – Stříbřec
V areálu Leteckého muzea v Libořezích, ale i v celé obci se koná vojenský den za vojenských klubů a kromě stíhacích MiGů bude ke zhlédnutí i pozemní vojenská technika, Letecké muzeum Libořezy – Stříbřec, www.leteckemuzeumliborezy.cz
 
detail akce
výstava
 
20. července 2019 10:00-18:00

10. Brána Jižní Moravy

Miroslav - AirCon
Jubilejní desáté setkání ultralehkých letadel, Letiště Miroslav - AirCon, www.aircon-miroslav.cz
 
detail akce
slet
 
20. července 2019 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama