Aktuality RSS

07.06.2018

Nová silnice z brněnského letiště

(red), www.brno-airport.cz Nová silnice z brněnského letiště
V letní sezóně až do 30. září 2018 probíhá oprava mostu nad železniční tratí na příjezdové silnici k letišti, ulici Evropské. Trasa na letiště je tak jednosměrná, řízená semafory. Výjezd z letiště směrem do města Brna respektive na dálnici D1 pak vede nově po nové náhradní trase, také jednosměrné, přes ulici Tuřanka. Nově vybudovaná odjezdová trasa vede po nové náhradní silnici, kterou vybudovala společnost Letiště Brno. 
>
 
06.06.2018

CSA Technics má pět nových zákazníků

(red), www.csatechnics.com CSA Technics má pět nových zákazníků
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel Společnost, získala pět nových zákazníků pro traťovou údržbu. Mezi ně patří letecké společnosti American Airlines, Cyprus Airways, Air Cairo nebo Go2Sky, které provozují své lety z pražského ruzyňského letiště. Pracovníci CSAT mají také nově na starosti kontrolu letadel společnosti Pobeda, která létá z Moskvy na karlovarské letiště.
>
 
05.06.2018

Lotyši na nákupech v Kanadě

(red), www.cbc.ca Lotyši na nákupech v Kanadě
Kanadská společnost Bombardier Inc. v těchto dnech oznámila, že dokončila smlouvu o prodeji dalších tří desítek letadel CS300 lotyšské společnosti airBaltic za cenu přibližně 2,9 miliardy dolarů. Kanadská firma Bombardier vyrábějící kolejová vozidla a letadlovou techniku všeho druhu by lotyšské společnosti měla díky opci, dodat další tři desítky letounů, takže by celý kontrakt mohl dosáhnout téměř šesti miliard.
>
 
04.06.2018

V Kněževsi bez vyhlídky

(red), www.prg.cz V Kněževsi bez vyhlídky
V Kněževsi probíhá stavební činnost vedle vzletové a přistávací dráhy, kam si zvykli mnozí chodit, dívat se na startující a přistávající letadla. A právě od konce května, vzhledem k probíhajícímu rozvoji letiště, který si vyžádá nemalé stavební úpravy, došlo k uzavření spotterského valu přístupného z Kněževse.
>
 
03.06.2018

Na pouti Eidgenössisches Flugzeugwerk, Boomerang a Enstrom

text: (jjk), foto: M.J. Na pouti Eidgenössisches Flugzeugwerk, Boomerang a Enstrom
Rok 2018 je ve znamení stoletých narozenin československého státu, a vlastně i stoletých narozenin letectva a letectví v novém státě, i když tedy se samozřejmě létalo u nás mnohem dřív. A tak když jsou ty stoletiny, snažili se organizátoři Aviatické pouti nalákat na pardubickou oblohu zase něco nového a atraktivního. A tak se v Pardubicích odehrály i nějaké ty premiéry, a ukázalo se na osmadvacáté Aviatické pouti i leccos jiného zajímavého, u nás dosud jen sporadicky viděného. A podobně jako před pár týdny v Hradci Králové, i v sousedních Pardubicích bylo k vidění něco starého a něco nového. To aby se tato dvě sousední města navzájem neurazila. 
>
 
03.06.2018

První čtvrtletí

(red), www.prg.cz První čtvrtletí
Provozní výsledky Letiště Praha za první čtvrtletí roku 2018 potvrzují předpokládaný růst počtu cestujících, který se v tomto roce odhaduje okolo deseti procent. Za první tři měsíce odbavilo Letiště Václava Havla Praha celkem 3 057 100 cestujících, zatímco za stejné období roku 2017 to bylo o více než 338 tisíc méně.
>
 
02.06.2018

Odešla kmotra radaru Věra, plk. Věra Perlingerová

(red), www.acr.army.cz Odešla kmotra radaru Věra, plk. Věra Perlingerová
Ve čtvrtek 31. května zemřela ve věku nedožitých 87 let plukovnice letectva v.v. Věra Perlingerová, která celý život pracovala v letectví a věnovala se řízení letového provozu. I její zásluhou odborníci vyvinuli pasivní sledovací systém a pojmenovali ho po ní Věra.
>
 
02.06.2018

Cyprus Airways v Praze

(red). www.prg.aero Cyprus Airways v Praze
Letecká společnost Cyprus Airways 1.června 2018 zahájila pravidelnou linkou mezi Prahou a Larnakou na jihovýchodním pobřeží Kypru. Novou linku bude dopravce provozovat během letní letové sezóny do 28.října 2018. Další frekvenci pak letecká společnost přidá o měsíc později od 2.července 2018. Oba lety bude operovat letounem typu Airbus A319 s kapacitou pro 144 cestujících. Dvě spojení týdně, vždy v pondělí a v pátek, tak bude Cyprus Airways nabízet do konce letního letového řádu.
>
 
01.06.2018

Nové služby s Deltou

(red), www.delta.com Nové služby s Deltou
Letecká společnost Delta Air Lines, která se opět v letní sezoně pravidelně objevuje i na pražském ruzyňském letišti, zavádí nové palubní služby, které přinesou větší komfort cestujícím na zmiňované trase mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými. Tato sezónní linka mezi Prahou a New Yorkem od června do září zintenzivní frekvenci na sedm dní v týdnu, v květnu to bylo jen pět spojení, a podobně tomu bude i v září.
>
 
31.05.2018

Nový Airbus ACH 130 v Ženevě

(red), www.accpr.cz Nový Airbus ACH 130 v Ženevě
Na ženevském leteckém veletrhu EBACE se poprvé představil vrtulník Airbus ACH 130, který je prvním z řady ACH (Airbus Corporate Helicopters). Airbus ACH 130, je dalším pokračovatelem typu Eurocopter EC 130, respektive Aérospatiale AS 350 Écureuil. První vrtulníky tohoto typu bude provozovat společnost Monacair, která bude provozovat osm těchto vrtulníků.
>
 
30.05.2018

Soutěž ESNC 2018 Galileo

(red), www.czechspaceportal.cz Soutěž ESNC 2018 Galileo
Do poloviny prázdnin, tedy do 31. července 2018 probíhá patnáctý ročník mezinárodní soutěže o nové nápady na komerční aplikace systémů družicové navigace - European Satellite Navigation Competition (ESNC). Soutěž, kterou již tradičně pořádá německé Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen (AZO) letos nabídne ceny ve více než 20 kategoriích o celkové hodnotě přes jeden milion euro.
>
 
29.05.2018

Cesta na Saber Strike 2018

(red), www.army.cz Cesta na Saber Strike 2018
V úterý 29. až 30. května 2018 a po té 31. května až 1. června 2018 probíhá přes území České republiky přesun amerických vojáků v rámci cvičení Saber Strike 2018. Cvičení je jednou z aktivit, jimiž NATO reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a demonstruje svoji soudržnost, pevnost transatlantické vazby a připravenost členských zemí ke kolektivní obraně.
>
 
28.05.2018

Spolupráce VZLÚ a TSAGI

(red), www.vzlu.cz Spolupráce VZLÚ a TSAGI
Výzkumný a zkušební letecký ústav i nadále rozvíjí s ruským výzkumným střediskem TSAGI. Hlavním cílem projektu je zavedení kompozitních materiálů do primární konstrukce regionálního letounu, které významně zlepší jeho spolehlivost a provozní efektivitu.
>
 
27.05.2018

Třetí místo Martina Šonky v Japonsku

(red), www.martin-sonka.cz Třetí místo Martina Šonky v Japonsku
Třetím závodem, tentokrát v japonské Čibě, pokračoval seriál závodů Red Bull Air Race. Český pilot Martin Šonka skončil nakonec na třetím místě, za vítězným Australanem Mattem Hallem a druhým Michaelem Goulianem. Druhý český pilot Petr Kopfstein obsadil deváté místo. V celkovém pořadí vede Matt Hall, druhý je Michael Goulian, a třetí Yoshihide Muroya, který má stejný počet bodů jako čtvrtý Martin Šonka. Petr Kopfstein je celkově na dvanáctém místě...
>
 
27.05.2018

Mi-24 vystřídal Albrechta z Valdštejna

text: (jjk) foto: R.S., J.V. Mi-24 vystřídal Albrechta z Valdštejna
Sice před 390 lety koupil Náměšť nad Oslavou Albrecht z Valdštejna (od uprchnuvšího Karla ze Žerotína), ale nijaké slavení se letos neodehrávalo. V letošním roce, ale uběhlo čtyřicet let od zařazení bitevního vrtulníku Mi-24 do výzbroje Československé lidové armády a tak se také v historickém zbarvení z těch let, jeden takový stroj představil na 22. základně vrtulníkového letectva „Biskajská“ v Náměšti nad Oslavou v sobotu 26.května 2018 na Dni otevřených dveří.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

25. - 28. října 2018

27. Model Hobby 2018

Praha - Letňany (PVA)

Modelářská prodejně-kontraktační výstava s doprovodným programem, Pražský veletržní areál PVA Letňany, www.model-hobby.cz

 
detail akce
výstava
 
25. října 2018 10:00-17:00

Od snů k realitě – František Běhounek (1898-1973)

Praha 7 Holešovice

9. ročník semináře věnovaného Františku Běhounkovi, 120 let od jeho narození - 90 let od letu vzducholodě Italia - 50 let od křtu balonu Praha - 45 let od jeho smrti (program, program), Národní technické muzeum Praha 7 Holešovice, www.ntm.cz

 
detail akce
společenská akce
 
25. - 28. října 2018

Ukázka techniky ozbrojených sil a bezpečnostních sborů

Praha 7 Holešovice

Prezentace techniky ozbrojených sil a bezpečnostních sborů od roku 1918 do současnosti na Letenské pláni včetně prezentace Univerzity obrany (25.a 28.10.2018 Prezentace UO; akce je doprovodným programem slavnostní vojenské přehlídky 28.10.2018), Praha 7 Holešovice, http://prehlidka2018.army.cz/

 
detail akce
společenská akce
 
25. října - 11. listopadu 2018

Wave Camp - Vlnový kemp 2018/19

Mikulovice - Nová Ves

Mezinárodní dlouhodobá plachtařská soutěž Aeroklubu Jeseník, Letiště Mikulovice - Nová Ves, www.aeroklubjesenik.cz, www.jeswave.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
25. října 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Emil Přádný

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Emil Přádný – emeritní zkušební pilot; Konstrukce a letové vlastnosti nadzvukových letounů 1. generace, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama