Aktuality RSS

09.10.2018

Evropské kosmické hovory

(red), www.esa.int Evropské kosmické hovory
Iniciativa Evropské kosmické hovory (European Space Talks) nabídne každému členovi evropské vesmírné komunity příležitost spojit se s vesmírnými profesionály, vědci a nadšenci a podílet se na prezentaci nejnovějších výzkumů, aktivit nebo zájmů. Během listopadu 2018 se uskuteční ve členských státech ESA série rozhovorů a akcí na místní úrovni, které budou mít za cíl propagovat kosmické aktivity mezi nejširší veřejností. Od škol přes lokální společenské místnosti až po průmyslové podniky nebo univerzity.
>
 
08.10.2018

Nový motor PBS TJ150

(red), www.pbs.cz Nový motor PBS TJ150
Akciová společnost PBS Velká Bíteš pořádá každoročně společenské setkání pro své zákazníky, obchodní partnery a další zvané hosty. V roce 2018 byl při této příležitosti představen nový proudový motor PBS TJ150, který je určený zejména pro zástavbu v bezpilotních prostředcích předních světových výrobců letecké techniky. Sériová výroba tohoto produktu bude zahájena na konci letošního roku.
>
 
07.10.2018

Air Arabia Maroc spojí Prahu s Casablankou

(red), www.prg.aero Air Arabia Maroc spojí Prahu s Casablankou
Air Arabia Maroc oznámila od letní sezony zavedení nové linky a zahájila zároveň předprodej letenek. Od 2. dubna 2019 začne Air Arabia Maroc provozovat přímé letecké spojení mezi Prahou a Casablankou. Linka bude cestujícím k dispozici dvakrát týdně, vždy v pondělí a čtvrtek. Operována bude letadlem typu Airbus A320 v konfiguraci jedné cestovní třídy pro 168 cestujících. 
>
 
06.10.2018

Teplická hvězdárna opět v provozu

(red), www.hapteplice.cz Teplická hvězdárna opět v provozu
Deset dnů před koncem měsíce září 2018 se Hvězdárna v Teplicích opět otevřela pro veřejnost po déle než roční rekonstrukci. Teplická hvězdárna stojí na Písečném vrchu již od roku 1963, kdy byla poprvé otevřena veřejnosti. Po padesáti pěti letech se hvězdárna dočkala zcela zásadní rekonstrukce, která zcela změnila její tvář. V rámci rekonstrukce, která probíhala od června 2017 do července 2018, byla nejprve zcela vybourána a poté opět nově vybudována hlavní budova hvězdárny. Zachovány zůstaly pouze původní dvě kopule a částečně i prostory pod nimi. 
>
 
05.10.2018

Zlatá medaile pro Med z pražského letiště

(red), www.prg.aero Zlatá medaile pro Med z pražského letiště
Med od včel Letiště Praha obhájil letos zisk Zlaté medaile v soutěži Český med 2018, vyhlašované každoročně Českým svazem včelařů. Letištní med se v hodnocení svazu umisťuje na předních příčkách pravidelně, přičemž v letošním roce obdržel opět nejvyšší stoprocentní hodnocení. Celkem se soutěže zúčastnilo 352 medů. Získaná Zlatá medaile potvrzuje dlouhodobě nejvyšší kvalitu medu produkovaného včelstvy pěstovanými v areálu Letiště Praha.
>
 
04.10.2018

Padesát let s Tu-154

text,foto: (jjk) Padesát let s Tu-154
Na tuzemských letištích se už dnes s letouny Tupolev Tu-154 nepotkáme. Poslední dva letouny v československých, respektive českých barvách jsou umístěny v muzeích. Tupolev Tu-154M (OK-BYZ/1016) "Naganský expres", nebo také „Zuzanka“, je v kunovickém leteckém muzeu a druhý stroj (1003) je ve Zruči u Plzně. Ale vlastně tento stroj také oslavil v letošním roce padesáté narozeniny. Poprvé totiž odstartoval 4. října 1968 a na pravidelné linky Aeroflotu byl uveden 9. února 1972, první vedla do Minerálních Vod.
>
 
04.10.2018

Grantové programy pražského letiště

(red), www.prg.aero Grantové programy pražského letiště

Akciová společnost Letiště Praha tak, jako se už stalo jistou tradicí, vyhlásilo i letos několik grantových programů. Jedním z nich je program „Dobré sousedství“ a druhým grant na podporu osob se zdravotním postižním. Na rozvoj blízkého okolí pražského ruzyňského letiště je určen grant „Dobré sousedství“ s rozpočtem deseti milionů korun a druhý grant se týká osob se zdravotním postižením.  

>
 
03.10.2018

Pardubická ERA míří do Varšavy

(red), www.era.aero Pardubická ERA míří do Varšavy

Pardubické společnosti ERA se podařilo zvítězit v dalším tendru a tak se její systém bude používat i na varšavském mezinárodním letišti. Firma ERA, která se členem skupiny OMNIPOL, totiž v polovině letošních prázdnin, spolu s polskou firmou GISS, podepsala smlouvu na dodávku letištního systému na mezinárodní letiště Fryderyka Chopina. Na základě vítězství v mezinárodním tendru konsorcium ERA/GISS dodá přehledový letištní systém pro polské řízení letového provozu PANSA. 

>
 
02.10.2018

Upozornění na zvýšení provozu na letišti Přerov - Bochoř

(red), www.prerov-airport.cz Upozornění na zvýšení provozu na letišti Přerov - Bochoř

Provozovatel letiště Přerov – Bochoř informuje o zvýšeném provozu na letišti v měsících říjen a listopad 2018 z důvodu výluky na letišti v Pardubicích. Na letišti budou probíhat výcviky dvou vrtulníků Mi-17 a dvou vrtulníků Enstrom 480.

>
 
02.10.2018

Český aeroholding skončil

(red), www.mfcr.cz Český aeroholding skončil
Dne 1.října 2018 byl formálně zápisem do obchodního rejstříku dokončen proces vnitrostátní fúze sloučením společností Český aeroholding, a.s., a Letiště Praha, a. s.. Spojením obou subjektů bylo dovršeno zjednodušení vnitrofiremních vztahů a procesů, což přinese větší efektivitu fungování Letiště Praha a snížení administrativní zátěže. Nástupnickou společností Českého aeroholdingu se stává Letiště Praha, přičemž výkonem akcionářských práv ve společnosti Letiště Praha zůstává jménem České republiky pověřeno Ministerstvo financí.
>
 
01.10.2018

Letov ve Staré Aerovce

text, foto: (jjk) Letov ve Staré Aerovce
Vojenská továrna na letadla, později známí jako Letov, nebo ještě později Rudý Letov a dnes Latécoère slaví v roce 2018 sto let své existence. Při té příležitosti Vojenský historický ústav Praha a zmíněná společnost Latécoère uspořádaly ve velkém hangáru areálu Stará Aerovka drobnou výstavu mapující historii této letecké továrny, která trvá do 28.října 2018. Kulisou této výstavy jsou stávající exponáty tohoto (před dvěma lety zrekonstruovaného) hangáru, poválečné stíhací a bombardovací letouny. 
>
 
01.10.2018

Emirates spouští The Food Channel a The Wine Channel

(red), www.bestcg.com Emirates spouští The Food Channel a The Wine Channel
Letecká společnost Emirates spustila dva vlastní kanály o jídle a víně, nazvané The Food Channel a The Wine Channel o jídlech a vínech podávaných na palubách Emirates, a dává tak možnost nejen svým cestujícím nahlédnout do zákulisí přípravy palubních menu. 
>
 
30.09.2018

Uzavírka letište v Pardubicích na dva měsíce

(red), www.airport-pardubice.cz Uzavírka letište v Pardubicích na dva měsíce
Od 1.října do 30.listopadu 2018 bude uzavřeno pardubické letiště z důvodu komplexní opravy vzletové a přistávací dráhy ze strany Armády České republiky. Současně s tím jsou i přerušeny lety poslečnosti Ryanair, která z Pardubic provozuje pravidelné linky do Londýna. Ryanair už v těchto dnech zahájil předprodej letenek z Pardubic do Londýna od prosince 2018 a do Alicante od dubna 2019. 
>
 
29.09.2018

Od svatého Václava na svahu

text: (jjk), foto: Tomáš Barva Od svatého Václava na svahu
Ono to tedy není až tak úplně o tom svahování, protože se ze svahu létá víceméně jen za příznivých podmínek. Ale tak jako každoročně se vlastně konec sezony oficiálně ukončoval na Rané u Loun plachtařským setkáním, které bývá tradičně označováno za svahování. Plachtařský old timer klub tradičně zorganizoval Ranské podzimní svahování v tomto roce ve dnech 28. a 29.září 2018. A tak se letos sešli na svatého Václava nejen létavci Plachtařského old timer klubu, ranského aeroklubu a dalších vzduchoplavců v očekávání, že při příznivých podmínkách, tedy při silném a správném směru větru půjde létat i z kopce Raná a i nad ním. 
>
 
29.09.2018

XtremeAir GmbH patří společnosti Skyleader a.s.

(jjk), www.xtremeair.com, www.skyleader.aero XtremeAir GmbH patří společnosti Skyleader a.s.
Společnost Skyleader a.s. v těchto dnech oznámila, že v průběhu srpna roku 2018 se stala stoprocentním vlastníkem společnosti Xtremeair GmbH, která vyrábí akrobatické speciály XA41 (jednomístný) a XA42 (dvoumístný). Tyto letouny jsou v České republice známé v barvách jaroměřské akrobatické skupiny Flying Bulls, nebo v oranžové barvě stroje používaného v akrobatické kategorii Unlimited Markem Hykou.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

16. - 17. února 2019

Parasem Beskydy

Javorový vrch, Beskydy
Odhazování záložek v blízkosti Flight Parku Javorový a workshopy, party stany a přednáškové místnosti Flight Parku Javorový, Flight Park Javorový vrch, Beskydy, www.elspeedo.cz, www.katusha.cz
 
detail akce
parašutismus
 
16. února 2019 19:30-23:59

XXVIII. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)
Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz
 
detail akce
společenská akce
 
16. února 2019 20:00-23:59

VIII. Letecký ples

Rakovník
Letecký ples Aeroklubu Rakovník na téma „Z pohádky do pohádky“, hraje Ideal Band, vystoupí Lentilky Rakovník, slosování vstupenek o vyhlídkový let, Kulturní centrum Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.kulturnicentrum.cz
 
detail akce
společenská akce
 
21. února 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jaroslav Špaček

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jaroslav Špaček – pplk.v.v., ředitel CLV Pardubice Povídání nejen o vrtulnících, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
22. - 23. února 2019

Modely

Praha - Letňany (PVA)

Prodejní výstava pro modeláře, Pražský veletržní areál PVA Letňany, www.rcmodely.cz

 
detail akce
výstava
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama