Aktuality RSS

01.08.2018

Virtuální realita interiéru

(red), www.bestcg.com Virtuální realita interiéru
Společnost Emirates na svých webových stránkách před několika dny představila 3D prohlídku interiérů svých letadel a jako aerolinka na světě tak do své digitální platformy zakomponovala virtuální realitu. Součástí virtuální prohlídky jsou vizualizace, jež představují ve 360 stupních pohled do palubních interiérů letadel Emirates A380 a Boeing 777. Cestujícím to umožní prozkoumat nejen palubní kabinu, sedadla v jednotlivých cestovních třídách, ale také ikonický palubní salónek a sprchovou lázeň. 
>
 
31.07.2018

Zemědělci v Dubaji

(red), www.bestcg.com Zemědělci v Dubaji
Společnosti Emirates Flight Catering staví v Dubaji největší vertikální zemědělské zařízení na světě. Firma patří k největším světovým poskytovatelům palubních cateringových služeb, a spolu s provozovatelem vertikálních farem Crop One Holdings, Inc., investují 887,5 milionu korun do vybudování největšího vertikálního zemědělského zařízení na světě nedaleko Mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubaji. 
>
 
30.07.2018

Upozornění na noční lety z Čáslavi

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na noční lety z Čáslavi
Upozornění na noční lety v termínu 30. července až 3. srpna 2018 vždy v čase 22,00 hod. až 3,00 hod. v prostoru nad oblastí města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice a Rohozec. Jedná se o zkušební lety společnosti Aero Vodochody Aerospace s letounem Aero L-39NG. 
>
 
29.07.2018

Návrat akrobatů do města kachlíků

text, foto: (jjk) Návrat akrobatů do města kachlíků
Na letišti v Rakovníku se po mnoha dlouhých letech konala opět akrobatická soutěž. Pamětníci možná vzpomenou na rok 1985, když zde proběhl Pohár časopisu Květy v letecké akrobacii. Od té doby se akrobaté o žádné medaile, nebo jiné hodnotné ceny, na tomto letišti nepotkali. To se stalo až v letošním roce, kdy se o Rakovnický pohár ve dnech 27.- 28.července 2018 utkalo třináct letců v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced. 
>
 
29.07.2018

Nad Vysočinou opět kroužili plachtaři

text, foto: (jjk) Nad Vysočinou opět kroužili plachtaři
V roce 2012 si našli letňanští plachtaři detašované působiště na letišti v Havlíčkově Brodě, kde si postavili i vlastní hangár. A o rok později spolu se svými místními kolegy vytáhly své hejno kluzáků na takové malé, skoro rodinné, závody. V roce 2014 si soutěž zopakovali jako Plachtařský pohár Vysočiny za podstatně hojnější účasti v počtu pětačtyřiceti účastníků. Ve dnech 21. až 28. července 2018 se už letošního ročníku Plachtařského poháru Vysočiny účastnilo jednašedesát soutěžících.
>
 
29.07.2018

British Airways na Fidži bez Norů

(red), www.britishairways.com British Airways na Fidži bez Norů
Letecké společnosti British Airways a Fiji Airways, což je národní aerolinie Fidži, před několika týdny uzavřely partnerství, které přinese mnohem více letů mezi Londýnem a Jižním Pacifikem, než tomu bylo doposud. Ovšem akvizice British Airways do norské nízkonákladové společnosti Norwegian Air Shuttle se už nevydařila.
>
 
28.07.2018

Airbus a první polovina roku

(red), www.accpr.cz Airbus a první polovina roku
Airbus oznámil konsolidované finanční výsledky za první pololetí 2018. V čistých číslech se objednávky komerčních letadel zvýšily na 206 (v prvním pololetí 2017 jich bylo 203), v hrubých číslech je objednávek 261 včetně padesáti letounů A350 XWB a 14 Airbus A330. Nevyřízených objednávek k 30. červnu 2018 je v jednotkách komerčních letadel 7 168.
>
 
27.07.2018

Sto tisíc v Pardubicích

(red), www.airport-pardubice.cz Sto tisíc v Pardubicích
Pardubické letiště odbavilo ve čtvrtek 26.července 2018 už stotisícího cestujícího a tak mezinárodní letiště sahá po výkonech, jaké mělo v letech svého největšího rozmachu. Odbavení stotisícího pasažéra už nyní znamená, že je na tom lépe, než na konci roku 2017. Je předpoklad, že do konce roku se, co do počtu přepravených cestujících, výrazně přiblíží výkonům, kterých dosahovalo v letech 2012 až 2014. A to i přesto, že bude na podzim letiště dva měsíce uzavřeno, kvůli tomu, že armáda bude rekonstruovat vzletovou a přistávací dráhu.
>
 
26.07.2018

Nové linky a posily

(red), www.bestcg.com Nové linky a posily

Společnost Emirates nedávno přidala druhý spoj na lince z Prahy do Dubaje, ale naše hlavní město nebylo zdaleka výjimkou. V poslední době spustila několik nových linek, případně posílila již existující spojení. Nedávno zahájila novou linku na trase Dubaj – Bali – Auckland, posiluje linku Dubaj – Luanda v Angole na pět spojení týdně a současně zvětšila kapacitu na letoun Airbus A380 v pákistánském Islámábádu.

>
 
25.07.2018

Skytrax World Airline Awards

(red), www.skytraxratings.com, www.bestcg.com Skytrax World Airline Awards
Letecká společnost Emirates vyhrála čtrnáctý rok po sobě ocenění za nejlepší palubní zábavní systém na cenách Skytrax World Airline Awards 2018. Letecká společnost také vyhrála v kategorii Best Airline Staff Service na Blízkém východě. Celkově byla nejlepší leteckou společností na světě vyhlášena Singapore Airlines.
>
 
24.07.2018

Vrtulníky Bell UH-1Y Venom a AH-1Z Viper do Rumunska

(red), www.bestcg.com Vrtulníky Bell UH-1Y Venom a AH-1Z Viper do Rumunska
V České republice se dohaduje nákup nových vrtulníků už mnoho let, ale Rumunsko se už ke stejným typům těchto strojů už přiblížilo reálně. Vrtulníky Bell UH-1Y Venom a AH-1Z Viper by tak rozšířil počet svých strojů Bell Helicopter v regionu střední a východní Evropy. Rumunská vláda na leteckém veletrhu Farnborough udělala další krok v dohodě, jejímž předmětem je pořízení vrtulníků typu Bell UH-1Y Venom a AH-1Z Viper prostřednictvím programu zahraničních vojenských prodejů (FMS) vlády USA. Obě zainteresované strany uzavřely první fázi studie zabývající se transferem technologií.
>
 
23.07.2018

Pět nových zákazníků

(red), www.csatechnics.com Pět nových zákazníků
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) získala v červnu pět nových zákazníků pro traťovou údržbu. Mezi ně patří letecké společnosti American Airlines, Cyprus Airways, Air Cairo nebo Go2Sky, které provozují své lety z ruzyňského letiště. Czech Airlines Technics se také nově stará o kontrolu letadel společnosti Pobeda, která létá z Moskvy na karlovarské letiště.
>
 
22.07.2018

Líně patřily parašutistům

text: (jjk) Líně patřily parašutistům

Aeroklub Plzeň - Bory, pokračovatel slavné tradice, dnes sídlí na bývalém vojenském letišti v Líních, nedaleko Dobřan. Zatímco letci se, po zrušení borského letiště, stali součástí Aeroklubu Plzeň – Letkov, parašutisté zůstali u historického názvu a usídlili se právě na největším plzeňském letišti. Byl to právě Aeroklub Plzeň - Bory, který uspořádal na líňském letišti letošní Mistrovství České republiky v parašutismu, v klasických disciplínách. To proběhlo 19. až 22.července 2018 za účasti 18 týmů, tedy šedesáti osmi závodníků, z nichž osm bylo parašutistek. 

>
 
22.07.2018

V Toužimi plachtaři vystřídali akrobaty

text, foto: (jjk) V Toužimi plachtaři vystřídali akrobaty
Na letišti Toužim – Přílezy se už mnoho let konají akrobatické soutěže, a to jak Karlovarský pohár, který se sem přestěhoval z Olšových Vrat, tak i šampionát republikový, nebo evropský. Ale v roce 2009 Aeroklub Toužim uspořádal i plachtařský Toužim Cup (nebo také TCup). První ročník sice provázela nepřízeň počasí, ale druhý ročník, který se konal v roce 2011 už proběhl k všeobecné spokojenosti pořadatelů i soutěžících. A postupně se i z plachtařské soutěže začíná stávat jistá tradice. I když tedy ve dnech 14. až 21. července 2018 nekonal desátý ročník Toužim Cupu, jak by napovídal kalendář, ale teprve ročník devátý. 
>
 
22.07.2018

Ryanair chystá linku z Brna do Milána

(red), www.brno-airport.cz Ryanair chystá linku z Brna do Milána
Irská letecká společnost Ryanair před několika dny oznámila zpuštění nové linky z Brna na letiště Milán Bergamo. Létat bude od října dvakrát týdně coby součást letového řádu Ryanairu na zimu 2018. První let je naplánován na symbolické datum 28. října 2018, na sté výročí vzniku Československa, a létat se bude dvakrát týdně. V současné době Ryanair létá z Brna pravidelně do Londýna.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

13. prosince 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Josef Maršálek

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Josef Maršálek – dopravní fakulta ČVUT, Sny o létání – složitá cesta Wernhera von Brauna, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
15. - 16. prosince 2018

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví funkční a létající model větroně, který si odnesou domů, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
22. prosince 2018 10:01-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)
Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu
 
detail akce
letecké modelářství
 
28. prosince 2018 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Klubové polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
7. ledna 2019 08:00-16:00

Den otevřených dveří SOŠSaE Velešín

Velešín

Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín pořádá škola pro zájemce o studium Den otevřených dveří, SOŠSaE U Hřiště 527, Velešín, www.sosvel.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama