Aktuality RSS

11.12.2019

Mimořádná uzavírka letiště České Budějovice

(red), www.airport-cb.cz Mimořádná uzavírka letiště České Budějovice
Letiště České Budějovice upozorňuje, že ve středu 11.prosince 2019 bude v době od 13,00 hodin místního času do konce provozní doby letiště uzavřeno pro letecký provoz z důvodu letového ověření světelných zařízení. Letové ověření bude prováděno dronem. Je třeba sledovat NOTAM.
>
 
10.12.2019

Druhý L-39NG ve vzduchu

(red), www.aero.cz Druhý L-39NG ve vzduchu
V pondělí 9. prosince 2019 se poprvé vznesl z vodochodského letiště letoun Aero L-39NG se sériovým výrobním číslem 7004 (a registračním číslem 0476). Letoun pilotovaný firemními testovacími piloty Vladimírem Továrkem a Vytautasem Požėlou trval 32 minut a bude tento předsériový stroj prvním, který bude dodán koncovému zákazníkovi. Po prototypu L-39NG 7001 (0475) a letovém demonstrátoru L-39CW (2626) je tento stroj druhým L-39NG určeným pro letové zkoušky.
>
 
09.12.2019

Miliony do kosmického průmyslu

(red), www.czechspaceportal.cz Miliony do kosmického průmyslu
Ministerstvo dopravy České republiky přispěje k tomu, aby se Česká republika i díky kosmickým aktivitám zbavila image nízkonákladové ekonomiky a nálepky montovny. Ministerstvo dopravy tak iniciovalo vládní schválení investic do kosmických aktivit ve výši 1,205 miliardy korun ročně, což je o 275 milionů korun víc než dosud. Od příštího roku se tak do oblasti, která má stále větší vliv na rozvoj hospodářství a přímo ovlivňuje život lidí, investují finanční prostředky navíc. 
>
 
08.12.2019

Menší provoz na nebi

(red). www.rlp.cz Menší provoz na nebi
První meziroční pokles letového provozu za posledních třicet let zaznamenal český vzdušný prostor v letní sezóně, od května do října roku 2019. Tento vývoj byl způsoben kapacitními problémy v regionu střední a západní Evropy, zejména Rakousku a Maďarsku a dále potřebou odlehčit přetíženému vzdušnému prostoru na Německem.
>
 
07.12.2019

Armáda kupuje radary MADR

(red), www.army.cz, www.retia.cz Armáda kupuje radary MADR

Ve čtvrtek 5. prosince 2019 byla v Praze uzavřena mezivládní česko-izraelská smlouva o pořízení osmi kusů 3D mobilních radiolokátorů (MADR - Mobile Air Defence Radar). Svým podpisem ji stvrdili náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Filip Říha a Yair Kulas, ředitel agentury izraelského ministerstva obrany Ředitelství mezinárodní obranné spolupráce (SIBAT). Hlavním a strategickým průmyslovým partnerem společnosti Elta Systems v rámci projektu dodávek radarů MADR pro českou armádu je pardubický výrobce radarů Retia.

>
 
06.12.2019

Svatý Mikuláš

Isidor Vondruška: Životopisy svatých, Část první, Vydal Lad. Kuncíř, Vyškov 1930 Svatý Mikuláš

Sv. Mikuláš (Nicolaus narodil se kolem roku 250 v lykijském městě Pataře jako syn křesťanských rodičů. Byv od nich zbožně vychován, zamiloval si stav duchovní a přijal nižší svěcení. Když mu zemřeli rodičové, rozdával zděděné jmění chudým a uděloval almužny plnýma rukama, a to nejraději potají. Kdysi se dozvěděl, že jistý otec se ocitl v tak kruté nouzi, že projevil úmysl zaprodati nevinnost tří svých dcer. Ihned byl Mikuláš odhodlán zachrániti nešťastnou rodinu.

>
 
05.12.2019

British Airways nejtišším dopravcem 2019

(red), www.prg.aero British Airways nejtišším dopravcem 2019
V letošním ročníku soutěže „Nejtišší dopravce“, kterou pořádá Letiště Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6, zvítězila britská letecká společnost British Airways (BA). Ve čtrnáctém ročníku soutěže se o titul „Nejtišší dopravce“ roku 2019 utkalo celkem deset dopravců, kteří v letošním roce létají na ruzyňské letiště nejčastěji. Jedná se o letecké společnosti Aeroflot, British Airways, České aerolinie, easyJet, KLM Royal Dutch Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Ryanair, Smartwings a Vueling Airlines.
>
 
04.12.2019

Vstříc životnímu prostředí

(red), www.prg.aero Vstříc životnímu prostředí
Letiště Praha posouvá své společensky odpovědné aktivity na poli životního prostředí a do roku 2030 chce dosáhnout uhlíkové neutrality snížením emise oxidu uhličitého ze svého provozu na nulu. K tomu by měl letišti přispět i nákup sta procent takzvané zelené elektřiny. Letiště Praha navíc letos opět obhájilo mezinárodní certifikaci Airport Carbon Accreditation, jež nezávisle hodnotí úsilí letišť ve snižování uhlíkové stopy.
>
 
03.12.2019

Vánoce v Ruzyni

(red), www.prg.aero Vánoce v Ruzyni
Pražské ruzyňské letiště se „převléklo“ do vánočního. Vnitřní i venkovní prostory letiště nyní zdobí bohatá vánoční dekorace, včetně několika vánočních stromečků. Cestující se v prosinci rovněž mohou těšit na vánoční trhy, vánoční koncerty smíšeného pěveckého sboru nebo na rozdávání tradičních perníčků.
>
 
02.12.2019

Do Alicante i v roce 2020 a v zimě Moskva

(red), www.airport-pardubice.cz Do Alicante i v roce 2020 a v zimě Moskva
Z pardubického letiště se bude létat kromě Kyjeva a společnosti SkyUp Airlines, i nadále do hlavního ruského města se společností Red Wings. Ale v současné době už jsou v prodeji i letenky na příští letní sezonu na linku z Pardubic do Alicante, kterou provozuje irský Ryanair. Stále je v provozu i autobusové spojení z Prahy na pardubické letiště a Dopravní podnik města Pardubice zajišťuje spojení k letům společnosti SkyUp Airlines. 
>
 
01.12.2019

SŽDC pokročila s tratí na letiště

(red), www.szdc.cz SŽDC pokročila s tratí na letiště
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dosáhla významného pokroku v přípravě modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla. K úseku Kladno – Kladno-Ostrovec získala územní rozhodnutí a již připravuje dokumentaci pro stavební povolení. V rámci tohoto stupně povolovacího řízení chce investor spolupracovat s kladenskou radnicí zejména na podobě zastávky Kladno město. Modernizace trati spočívá především ve výstavbě druhé koleje a úpravě železničních stanic a zastávek.
>
 
30.11.2019

Ryanair končí s linkou z Brna do Berlína

(red), www.brno-airport.cz Ryanair končí s linkou z Brna do Berlína
Dne 28. listopadu 2019 se objevila informace o tom, že irská letecká společnost Ryanair ukonči s koncem zimního letového řádu 2020 provozování pravidelné linky mezi Brnem a Berlínem. Ryanair 29. listopadu 2019 oficiálně potvrdil, že rozhodl od letního letového řádu, tedy od 29. března 2020, zrušit linku Brno – Berlín a poslední let bude uskutečněn v sobotu 28. března 2020.
>
 
29.11.2019

Smartwings uzavřel kontrakt s flydubai

(red), www.flydubai.com, www.smartwings.com Smartwings uzavřel kontrakt s flydubai
Letecká společnost Smartwings půjčí letadla do Dubaje. Dohodli se na tom představitelé společnosti flydubai a Smartwings po té, co největší česká letecká společnost zvítězila ve výběrového řízení na pronájem letadel Boeing 737NG s posádkami, které vyhlásila dubajská letecká společnost flydubai. Kontrakt o nájmu čtyř letounů Boeing 737-800 včetně posádek na období od 14. prosince 2019 do 25. ledna 2020 podepsali v Dubaji hlavní představitelé obou leteckých společností.
>
 
28.11.2019

Compliance program v EBA

(red), www.airport-pardubice.cz Compliance program v EBA
Akciová společnost East Bohemian Airport, která je provozovatelem civilní části pardubického letiště, se rozhodla zavést Compliance program, tedy komplexní interní systém, který představuje souhrn opatření obsažený ve vnitřních normách a ostatních vnitřních dokumentech podniku a v činnosti zaměstnanců.
>
 
27.11.2019

ŘLP získal Národní cenu za společenskou odpovědnost

(red), www.rlp.cz ŘLP získal Národní cenu za společenskou odpovědnost
Státní podnik Řízení letového provozu získal Národní cenu za společenskou odpovědnost (CSR) za rok 2019. Toto ocenění uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky od roku 2009 a Rada kvality spadající pod tento rezort motivuje tímto oceněním společnosti podnikatelského i veřejného sektoru k využívání moderních nástrojů řízení, které pomohou udržet dlouhodobě skvělé výsledky.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

3. - 11. července 2020

13. FL 2020 Adrenalin Grand Prix

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky
13. ročník tradiční plachtařské regionální soutěže, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.fl2020.akfrydlant.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
4. - 7. července 2020

Krkonoše open - Česká liga XC PGL 2020

Krkonoše - Černá hora
Česká liga paraglidingu XC 2020 - Ligový závod, FAI 2, startoviště Černá hora, Kozákov, Zvičina, www.dovzduchu.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz
 
detail akce
soutěž - PGL
 
10. - 11. července 2020

Rakovnický Skyleader pohár

Rakovník
Regionální soutěž v letecké akrobacii motorových letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced, Letiště Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.letamevtom.cz, www.skyleader.aero
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
11. července 2020 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
11. července 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama