Aktuality RSS

23.03.2019

Aero má výstavu v NTM

(red), www.ntm.cz Aero má výstavu v NTM
V Národním technickém muzeu začala výstava věnovaná stým narozeninám letecké továrny Aero. Ostatně málokterá společnost nejen v Evropě, ale i na světě, se může chlubit nepřetržitou výrobou a vývojem letadel po dobu sta let. V České republice k nim v současné době patří společnost Aero Vodochody, která byla založena v únoru 1919 v tehdejším Československu. Expozici přibližující bohatou historii značky letecké továrny Aero připravili Pavel Kučera a Michal Plavec a výstava přináší unikátní exponáty i dosud nepublikované dobové snímky a výstava potrvá do 17.listopadu 2019.
>
 
22.03.2019

Návštěva u meteorologů

(red), www.chmi.cz Návštěva u meteorologů
U příležitosti Světového dne vody, který je 22.března 2019 a Světového meteorologického dne, který je 23.března 2019 se otevírají k nahlédnutí místa, která spravuje Český hydrometeorologický ústav. Tradičně se otevřou dveře na všech sedmi pobočkách a navštívit tak lze i profesionální meteorologické stanice a observatoře. 
>
 
21.03.2019

Speciální tarify pro české cestující

(red), www.bestcg.com Speciální tarify pro české cestující
Letecká společnost Emirates připravila českým cestujícím speciální tarify pro lety z Prahy do Dubaje ještě před tím, než začne období letních dovolených a pro rezervace uskutečněné do 27. března 2019 na lety mezi 3. květnem a 20. červnem 2019.
>
 
20.03.2019

Agentura pro Kosmický program v Praze

(red), www.mdcr.cz Agentura pro Kosmický program v Praze
Od roku 2021 bude v České republice sídlit nová Agentura pro kosmický program Evropské unie. Finální podobu dohody na podobě svého Kosmického programu našla EU na včerejším jednání trialogu. To přináší nové příležitosti pro české firmy i vědce, Česká republika tak má unikátní možnost se více profilovat v rozvoji technologií a aplikací s vysokou přidanou hodnotou.
>
 
19.03.2019

CSG v Abu Dhabí

(red), www.czechoslovakgroup.cz CSG v Abu Dhabí

V Abu Dhabí ve ve Spojených arabských emirátech se každoročně koná veletrh zaměřený na obranné technologie a vojenskou techniku IDEX. Ani v tomto roce nechyběli zástupci z České i Slovenské republiky, protože své produkty reprezentoval holding Czechoslovak Group a tedy i kopřivnická automobilka Tatra Trucks, nebo Retia, Excalibur Army a další.

>
 
18.03.2019

Embraer v České republice

(red), www.mpo.cz Embraer v České republice
Zástupci brazilské firmy Embraer, které je jedním z největších výrobců civilních a vojenských letadel v polovině měsíce února navštívili Českou republiku v rámci jednání s tuzemskými firmami, které zorganizovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, státní společnosti CzechTrade, CzechInvest a Velvyslanectví České republiky v Londýně.
>
 
17.03.2019

Podle krajských radních Mošnov čeká posila

(red), www.msk.cz Podle krajských radních Mošnov čeká posila

V letošním roce, už začátkem února, o dva měsíce dříve než loni, začaly z Letiště Leoše Janáčka Ostrava létat první „letní“ charterové lety. A podle vedení Moravskoslezského kraje a společnosti Letiště Ostrava rýsují se také rýsují tři nové letecké linky do významných evropských HUBů. Poté, co České aerolinie v polovině ledna 2019 ukončilo pravidelné letecké spojení Ostrava -  Praha, zahájilo vedení Moravskoslezského kraje a management Letiště Ostrava intenzivní jednání o zabezpečení nového leteckého spojení s evropskými městy.

>
 
16.03.2019

Jihomoravský kraj hledá společnost na linku Brno – Mnichov

(red), www.kr-jihomoravsky.cz Jihomoravský kraj hledá společnost na linku Brno – Mnichov
Jihomoravský kraj zahájil v těchto dnech zadávací řízení na výběr leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova. Jedná se o zásadní krok pro znovuobnovení pravidelné letecké linky do Mnichova po únorovém krachu společnosti BMI regional. Krajská rada schválila zahájení zadávacího řízení v otevřeném řízení na veřejnou zakázku „Výběr leteckého dopravce pro poskytování pravidelné letecké dopravy z letiště Brno - Tuřany do Mnichova II“.
>
 
15.03.2019

Změna ve vedení Aera Vodochody

(red), www.pentainvestments.com Změna ve vedení Aera Vodochody
Investiční skupina Penta Investments oznámila, že dosavadní president a předseda představenstva společnosti Aera Vodochody Aerospace, Giuseppe Giordo, odchází ze společnosti po dohodě s akcionářem, Giuseppe Giordo, který přišel z italské skupiny Leonardo Finmeccanica, z ředitelské funkce firmy Alenia, opouští místo v Aeru Vodochody po třech letech.
>
 
14.03.2019

Nová podoba prostoru před Terminálem 2

(red), www.prg.aero Nová podoba prostoru před Terminálem 2
Do 11. června 2019 je pro cestující a návštěvníky mezinárodního ruzyňského letiště v Praze k vidění výstava návrhů na architektonické řešení nového veřejného prostoru před rozšířeným Terminálem 2, který zahrnuje dva nové parkovací domy, nový páteřní spojovací objekt a tzv. Plazu, tedy venkovní prostor před budoucím terminálem. Návrhy řešení vzešly z otevřené architektonické soutěže, které se zúčastnilo šest ateliérů z České republiky i ze zahraničí. Jako vítěze porota ocenila studio D3A. 
>
 
13.03.2019

Boeing, FAA a NTSB vyzvaly k dočasnému uzemnění B737 MAX

(red), www.faa.gov, www.boeing.com Boeing, FAA a NTSB vyzvaly k dočasnému uzemnění B737 MAX
Společnost Boeing po konzultaci s americkou Federální leteckou správou (FAA), americkým Národním úřadem pro bezpečnost dopravy (NTSB), a dalšími institucemi a zákazníky doporučila dočasné pozastavení všech 371 dodaných a provozovaných strojů Boeing 737 MAX. Už před tím zastavila provoz Federální letecká správa (FAA).
>
 
13.03.2019

Nová čekárna pro zdravotně postižené v Ruzyni

(red), www.prg.aero Nová čekárna pro zdravotně postižené v Ruzyni
V Terminálu 2 pražského mezinárodního ruzyňského letiště byla zprovozněna speciálně upravená čekárna pro zdravotně znevýhodnění cestující. Čekárna se nachází v odletové hale Terminálu 2 v prostorách bývalé bezpečností kontroly a znamená zvýšení komfortu cestujících se zdravotním postižením a osob s omezenou schopností pohybu či orientace. 
>
 
12.03.2019

EASA zastavila všechny operace Boeing 737 MAX8 v Evropě

(red), www.easa.europa.eu EASA zastavila všechny operace Boeing 737 MAX8 v Evropě
Po tragické nehodě letounu Boeing 737 MAX8, letu Etiopian Airlines ET302, Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) podniká všechny kroky nezbytné k zajištění bezpečnosti cestujících. Jako preventivní opatření dne 12.března 2019 EASA vydala směrnici o letové způsobilosti, která je účinná od 19:00 UTC, a pozastavila všechny letové operace všech letadel Boeing 737 MAX8 a 737 MAX9 v Evropě. 
>
 
12.03.2019

Letiště má jméno a červené lucerničky

text: (jjk), foto: www.airport-cb.cz Letiště má jméno a červené lucerničky

V únoru a březnu pokračuje výstavba nového terminálu českobudějovického letiště v Plané a kromě stožárů, které budou osvětlovat plochu se stáním letadel, se objevil na odbavovací hale i název letiště. Ale není to jen dění kolem terminálu, za ředitelstvím provozovatele letiště se pilně pracuje i na novém parkovišti pro cestující, kam by se nakonec měly vejít až dvě stovky vozidel. Pomalu, ale jistě se také blíží znovuotevření vzletové a přistávací dráhy, která je uzavřena od instalace osvětlovacího zařízení. 

>
 
12.03.2019

ERA představuje v Madridu systém ERIS

(red), www.era.aero ERA představuje v Madridu systém ERIS
Společnost ERA se spolu se svou dceřinou společností R-SYS během světového kongresu leteckých technologií WATM v Madridu, který probíhá do 14. března 2019 představí svůj nový systém pro řízení letového provozu ERIS. ERIS spolu s přehledovým systémem sítě sensorů NEO představují komplexní řešení z dílny ERA poskytující informace letovým dispečerům.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

13. - 20. července 2019

Plachtařský pohár Vysočiny 2019

Havlíčkův Brod
Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
13. - 21. července 2019

TCup 2019

Toužim - Přílezy
Plachtařská regionální soutěž, Letiště Toužim - Přílezy, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aeroklubtouzim.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. července 2019 09:30-18:00

Vojenský den v Libořezích

Libořezy – Stříbřec
V areálu Leteckého muzea v Libořezích, ale i v celé obci se koná vojenský den za vojenských klubů a kromě stíhacích MiGů bude ke zhlédnutí i pozemní vojenská technika, Letecké muzeum Libořezy – Stříbřec, www.leteckemuzeumliborezy.cz
 
detail akce
výstava
 
20. července 2019 10:00-18:00

10. Brána Jižní Moravy

Miroslav - AirCon
Jubilejní desáté setkání ultralehkých letadel, Letiště Miroslav - AirCon, www.aircon-miroslav.cz
 
detail akce
slet
 
20. července 2019 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama