Aktuality RSS

27.01.2019

Partnerství Emirates a flydubai

(red), www.bestcg.com Partnerství Emirates a flydubai
Partnerství mezi dubajskými leteckými společnostmi Emirates a flydubai trvá už od října roku 2017 a v nadcházejícím roce 2019 nabídne cestujícím další a  lepší konektivitu spojů, nové codesharové destinace a sjednocený věrnostní program pro časté pasažéry. Od ledna do prosince 2018 přepravila letecká společnost Emirates a flydubai na codesharových letech celkem 3,29 milionu cestujících napříč čtyřiaosmdesáti včetně rumunské Bukurešti, nepálského Káthmándú a Zanzibaru. 
>
 
26.01.2019

Setkání v Olšových Vratech

(red), www.airport-k-vary.cz Setkání v Olšových Vratech
Vedení karlovarského letiště v Olšových Vratech opět uspořádalo další sérii setkání se starosty, zastupiteli a dalšími občany okolních měst a obcí za účasti představitelů společnosti F AIR a zástupců subjektů civilního letectví v České republice. Cílem bylo diskutovat o záměru zahájit výcvik pilotů na karlovarském letišti a uvést na pravou míru často zkreslené informace o fungování letecké školy.
>
 
25.01.2019

Nová funkce aplikace Emirates

(red), www.bestcg.com Nová funkce aplikace Emirates
Letecká společnost Emirates představila ve své aplikaci novou funkci, díky níž si mohou cestující naplánovat personalizovaný playlist zábavního palubního systému ice pro svůj let. Pasažéři si před svým letem tak mohou v aplikaci Emirates vybrat ze čtyř tisíc kanálů a pořadů zábavního palubního systému ice své oblíbené seriály, filmy či hudbu a sestavit svůj vlastní playlist. Po synchronizaci aplikace s palubním systémem si tak naplno vychutnají zážitek ze svého letu na palubě Emirates. 
>
 
24.01.2019

Opět plnější české nebe

(red), www.rlp.cz Opět plnější české nebe
Státní podnik Řízení letového provozu zveřejnil vyhodnocení provozních výsledků za rok 2018 v němž se potvrdil výborný stav mezinárodní letecké dopravy, který se projevil dynamickým zvýšením zájmu leteckých dopravců o využití služeb podniku. Objem letového provozu v českém vzdušném prostoru tak významně překročil dosavadní rekord z předchozího roku a poprvé přesáhl hranici devítiset tisíc pohybů.
>
 
23.01.2019

Krátký život společnosti Joon

(red), www.joon.fr Krátký život společnosti Joon
Francouzská letecká společnost Joon, která zahájila činnost 1.prosince 2017 se třemi letouny Airbus A320-200, ukončí činnost a její letouny budou opět začleněny zpět do flotily mateřské společnosti Air France. Od začátku letního letového řádu 2019 měla společnost Joon na linkách z Paříže do Prahy nahradil stroje Air France, ale k tomu už nedojde a rancouzská společnost bude nadále létat na této trase šestkrát denně v barvách původního dopravce.
>
 
22.01.2019

Cvičení Dark Blade 2019 nad Náměští

(red), www.army.cz Cvičení Dark Blade 2019 nad Náměští
Na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou se v polovině ledna sešel organizační tým Dark Blade 2019, jehož konání schválila Vláda České republiky na základě usnesení číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 a proběhne ve dnech 9.května 2019 až 3.června 2019 právě na této vojenské základně a v jejím okolí. Cvičení se zúčastní dvaadvacet vrtulníků pěti armád.
>
 
21.01.2019

Leden v Českých Budějovicích s cestou do Vídně

text: (jjk), foto: www.airport-cb.cz Leden v Českých Budějovicích s cestou do Vídně
Na letišti v Českých Budějovicích se na začátku roku 2019 začíná pomalu, ale jistě do červeno-šedých firemních barev začíná halit nový terminál, který by se už v polovině roku měl vyloupnout v celé své kráse. Zástupci společnosti Jihočeské letiště České Budějovice také představili na veletrhu cestovního ruchu Ferien-Messe Wien v rakouském hlavním městě.
>
 
21.01.2019

First Aid 2019

(red), www.1220.cz First Aid 2019
Začíná další rok a tedy i druhá sezona First Aid Klubu nebeských andělů (společný projekt Global Assistance a.s. a Letecké amatérské asociace České republiky). Uzávěrka přihlášek se blíží stejně jako konec ledna. V únoru se budou postupně se všemi přihlášenými projednávat termíny a místa konání jednodenních sobotních kursů. Kurzy budou probíhat volné soboty po celý duben, mimo víkend 13.dubna 2019, kdy bude probíhat Aero-Expo Friedrichshafen. 
>
 
20.01.2019

Embraer se chystá na námluvy

(red), www.czechtrade.cz Embraer se chystá na námluvy
Brazilský výrobce civilních a vojenských letadel Embraer hledá výrobce, dodavatele a vědecko-výzkumné subjekty/R&D firmy za účelem implementace jejich produktů do svých letounů. Forma propojení bude prostřednictvím Sourcing day, který proběhne v Praze v datech od 12. do 14. února 2019. Jeho součástí budou i vybrané návštěvy výrobních prostor. Jedná se o vynikající příležitost pro navázání kontaktu a představení Vašeho řešení přednímu světovému výrobci letadel.
>
 
19.01.2019

Destinace, která stojí za to navštívit už jen kvůli letišti

text: Petr Hlaváč Destinace, která stojí za to navštívit už jen kvůli letišti
Pokud milujete letadla, letiště nebo létáte na dovolenou především kvůli architektuře, oceníte náš seznam nejzajímavějších letištních hal. Která místa vás oslní ihned po příletu? Mohou to být letiště, která budí pozornost už jen svou architekturou. Tak například španělské letiště Adolfo Suárez Madrid-Barajas, nebo čínské Shenzen Bao’an International, novozélandské Wellington International Airport, a nebo marocké Marrakech Menara Airport.
>
 
19.01.2019

Stále s Českými drahami na letiště bez kolejí

(red), www.cd.cz Stále s Českými drahami na letiště bez kolejí
Doposud se sice o vlakovém spojení na pražské mezinárodní letiště jen hovoří a doposud se nepodařilo žádný vlakový spoj do Ruzyně realizovat, ale i tak České dráhy spojení mezi městem a letištěm zprostředkovávají. Ovšem jedná se o autobusovou linku, která je vypravována z Hlavního nádraží. 
>
 
18.01.2019

Galileo roste

(red), www.esa.int Galileo roste
Po dokončení veškerého nezbytného kvalifikačního testování dostala ESA symbolickou zelenou k modernizaci globální infrastruktury evropského družicového navigačního systému Galileo. Výsledná migrace, k níž má dojít v únoru 2019, bude zahrnovat nové prvky. Navíc zvýší robustnost služeb poskytovaných šestadvaceti družicemi na oběžných drahách.
>
 
17.01.2019

Grónsko taje

(red), www.esa.int Grónsko taje
Dlouhodobě Evropská kosmická agentura využívá data dálkového průzkumu Země uložené v archívech ESA a členských státech k vytváření informací požadovaných Rámcovou konvencí Spojených národů o klimatické změně. Nejnovější výzkum využívající dvacet pět let družicových dat shromážděných v ESA ukazuje, že tání ledovců v Grónsku se začíná zrychlovat.
>
 
16.01.2019

Řízení letového provozu dávalo na dobročinné aktivity

(red), www.rlp.cz Řízení letového provozu dávalo na dobročinné aktivity
Státní podnik Řízení letového provozu v roce 2018 věnoval na dobročinné aktivity nejvyšší částku ve své historii. Pozitivní vývoj letového provozu a příznivé hospodářské výsledky umožnily ŘLP ČR, s. p., podpořit v roce 2018 neziskový sektor rekordní částkou sedmi milionů korun. Tento štědrý sponzorský příspěvek si mezi sebou rozdělily charitativní a sociální organizace, zdravotnická zařízení i školy.
>
 
15.01.2019

Pražské mezinárodní letiště opět s rekordem

(red), www.prg.aero Pražské mezinárodní letiště opět s rekordem
Pražské ruzyňské mezinárodní letiště v roce 2018 opět zaznamenalo další nárůst počtu odbavených cestujících. Roste tak nepřetržitě od roku 2013. V roce 2018 odbavilo pražské letiště podle nejnovějších provozních výsledků celkem 16 797 006 cestujících, což znamená devíti procentní meziroční nárůst. Nejvytíženější byly v roce 2018 linky do Velké Británie a z destinací nejvíce cestujících směřovalo již tradičně do Londýna. Nejvyšší meziroční nárůst v počtu odbavených cestujících zaznamenala Barcelona. Výrazně také posílily dálkové linky, které vloni využilo o téměř čtvrt milionu cestujících více než v roce předchozím.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. - 25. května 2019

26. Karlovarský pohár 2018

Toužim - Přílezy

Tradiční soutěž motorových akrobatických letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate, Advanced, Unlimited s mezinárodní účastí, Letiště Toužim - Přílezy, www.aeroklubtouzim.cz, www.aerobatic.cz, www.leteckaakrobacie.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
23. - 25. května 2019

Mistrovství České republiky 2019 v přesném létání

Moravská Třebová - Staré Město
Mistrovství České republiky v přesném létání 2019 motorových letounů, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.lkmk.com, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu
 
detail akce
soutěž - přesné létání
 
23. května 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Filip Vojtášek

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Filip Vojtášek – letecký badatel, tvůrce stránek hloubkaři.cz Hloubkaři nad českými zeměmi, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
25. května 2019 10:00-18:00

2. Slet letadel Zenair

Strakonice
Letecký den s doprovodným programem, Letiště Strakonice, www.akstrakonice.cz
 
detail akce
slet
 
25. - 29. května 2019

Angle Camp with Anna Moxnes

Klatovy - Chaloupky
Angle Camp with Anna Moxnes – parašutistický tréninkový kemp, Letiště Klatovy – Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz
 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama