Aktuality RSS

12.08.2018

Dvě bronzové z Hosína

text, foto: (jjk) Dvě bronzové z Hosína
Česká republika hostila ve dnech 28. července 2018 až 11. srpna 2018 prestižní Mistrovství světa v bezmotorovém létání (35th World Gliding Championships 2018) v takzvaně „težkých“ třídách vůbec poprvé. Po 19. Mistrovství Evropy v Moravské Třebové a 9. Mistrovství světa v plachtění žen ve Zbraslavice, v loňském roce, tak byl tento šampionát, do třetice, jistým vrcholem mezi soutěžemi tohoto typu v České republice, v posledních dvou letech. Navíc se i nevelmi silné mezinárodní konkurenci podařilo českým plachtařům vybojovat dvě bronzové medaile. V jednotlivcích, v kategorii Open se podařilo vylétat třetí místo Petru Tichému a třetí příčku nakonec uhájili čeští letci i v týmové soutěži, před dotírajícími britskými piloty.
>
 
12.08.2018

Medailová sklizeň ve Zbraslavicích

text, foto: (jjk) Medailová sklizeň ve Zbraslavicích
Po třech letech se do Zbraslavic vrátil světový šampionát v letecké akrobacii na kluzácích v kategoriích Unlimited a Advanced. Mistrovství světa v těchto obou kategoriích se zde konalo už na začátku srpna roku 2015 a předcházel mu v červenci téhož roku republikový šampionát, společně s Danubia Glider Cup. Tento model, s předzávodem, se před třemi lety osvědčil a tak došlo na jeho zopakování i v tomto roce. V polovině července proběhl „Dunajský pohár“, současně s Mistrovstvím České republiky a od 2. do 11.srpna 2018 závodilo dvaadvacet akrobatů v rámci 21. Mistrovství světa kategorie Unlimited a pětatřicet na 9. Mistrovství světa kategorie Advanced (21st FAI World Glider Aerobatic Championships & 9th FAI World Advanced Glider Aerobatic Championships 2018).
>
 
12.08.2018

Aplikace Záchranka a Vodní záchranná služba

(red), www.zachrankaapp.cz Aplikace Záchranka a Vodní záchranná služba
Aplikace Záchranka dál rozšiřuje tým profesionálů, se kterými spolupracuje na rychlém poskytnutí pomoci. Zatímco v zimním období se podařilo do aplikace úspěšně integrovat Horskou službu České republiky, léto je ve znamení Vodní záchranné služby Českého červeného kříže.
>
 
11.08.2018

ŘLP s.p. a AirMap/UpVision

(red), www.rlp.cz ŘLP s.p. a AirMap/UpVision
Sdružení AirMap/UpVision zvítězilo v tendru na poskytování služby řízení bezpilotního letového provozu pro řízený vzdušný prostor v České republice. ​Firma AirMap oznámila, že její UTM platforma bude nasazena v Řízení letového provozu České republiky (ŘLP ČR, s.p.), za účelem poskytování situačního povědomí a možnosti podávání žádostí o provedení letů rostoucí komunitě provozovatelů dronů.
>
 
10.08.2018

První let stroje Aero L-159T2 pro naší armádu

(red), www.aero.cz První let stroje Aero L-159T2 pro naší armádu
V prvních dnech měsíce srpna absolvoval premiérový let stroj Aero L-159T2 pro Vzdušné síly Armády České republiky. První let nového dvoumístného letounu proběhl 2. srpna 2018 na továrním letišti továrny Aero Vodochody Aerospace. České letectvo si objednalo celkem tři dvoumístné letouny Aero L-159T2 s řadou modernizací na palubě v roce 2016 za účelem plnění vojenských operací a pokročilého výcviku pilotů. Všechny tři letouny pro 21. základnu taktického letectva v Čáslavi mají být dodány do konce letošního roku.
>
 
09.08.2018

Deset let u Emirates

www.bestcg.com Deset let u Emirates
Už deset slet slouží největší dopravní letadlo světa u letecké společnosti Emirates. Od prvního letu z Dubaje do New Yorku, který se uskutečnil 1. srpna 2008, přepravila flotila Emirates A380 více než 105 milionů cestujících. Za deset let nalétala tato ikonická letadla Emirates více než 1,5 miliardy kilometrů, což je ekvivalentem 39 000 cest okolo světa. 
>
 
08.08.2018

Viper na cvičení RIMPAC

(red), www.bestcg.com Viper na cvičení RIMPAC

Vrtulníky Bell AH-1Z Viper americké námořní pěchoty se připojil k oddílu Marine Light Attack Helicopter Squadron 367 a v rámci vojenského cvičení RIMPAC na Havajských ostrovech se podílel na simulované taktické operaci TRAP. RIMPAC je největší nadnárodní námořní cvičení na světě, se koná dvakrát ročně, umožňuje kvalitní proškolení americké námořní pěchoty a posiluje schopnost adekvátní reakce při krizových situacích v Pacifiku. 

 

>
 
07.08.2018

Rekonfigurace Boeingu 777-200LR

(red), www.bestcg.com Rekonfigurace Boeingu 777-200LR
Emirates Engineering úspěšně nedávno ukončila rekonfiguraci druhého letounu Boeing 777-200LR. Interiérová úprava ze tří na dvě třídy kompletně proběhla v dubajských hangárech společnosti Emirates Engineering. Nově zkonfigurovaný letoun nabízí v Business class prostornější sedadla pro cestující v rozložení 2-2-2 a nový prostor pro společenská setkávání. Nového kabátku se také dočkala Economy Class. 
>
 
06.08.2018

Upozornění na noční lety z Čáslavi

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na noční lety z Čáslavi
Upozornění na noční lety v termínu 6. srpna do 7. srpna 2018 vždy v čase 22,00 hod. až 4,00 hod. v prostoru nad oblastí města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice a Rohozec. Jedná se o zkušební lety společnosti Aero Vodochody Aerospace s letounem Aero L-39NG. 
>
 
05.08.2018

Jak se „Tuček“ zjevil u polských hranic

text: (jjk), foto: Martin Kusyn Jak se „Tuček“ zjevil u polských hranic
Kdyby na toto letiště vedla nějaká přímá silnice, nejideálnější by bylo vystoupit na železniční stanici Roszków Raciborski, nebo Rudyszwałdu. Na nejbližší vlak se na naší straně hranice totiž musí do Bohumína, nebo Hlučína. Osmé kolo navigačního Poháru Petra Tučka se totiž 4. srpna 2018 odehrálo na letišti Hať u Hlučína, tedy Ploše SLZ neveřejné / registrované, která leží vlastně jen pár stovek metrů od polských hranic. Doposud znali letiště v Hati pouze modeláři, ale díky Poháru Petra Tučka, který si udělal jednu ze soutěžních zastávek i tady, zcela jistě se zdejší plocha dostala do širšího povědomí především ultralehkých aviatiků. 
>
 
05.08.2018

Juneyao Airlines s novými barvami

(red), www.juneyaoair.com Juneyao Airlines s novými barvami
Čínský dopravce Juneyao Airlines Co. Ltd. má bude mít od září ve flotile svůj první Boeing 787-9 Dreamliner, a je tedy první čínskou soukromou leteckou společnost, která bude mít tento typ letounu. A právě společnost Juneyao Airlines nedávno představila plán barevné úpravy své flotily Boeingů 787.
>
 
04.08.2018

Cyprus Airways celoročně do Prahy

(red), www.prg.aero Cyprus Airways celoročně do Prahy
Společnost Cyprus Airways oznámila, že bude provozovat lety do hlavního města České republiky i v zimní sezóně. Aerolinka zahájila provoz na lince mezi Prahou a Larnakou v červnu letošního roku, s lety operovanými v pondělí a v pátek. V zimní sezóně bude dopravce lety nabízet ve stejné dny, ale v jiné časy.
>
 
03.08.2018

Pokračuje soutěž o vesmíru

(red), https://ru-space-cz.com/cs/ Pokračuje soutěž o vesmíru
Druhým kolem pokračuje soutěž „Vesmír nás spojuje“, která určena pro děti a mládež ve věku mezi 13 a 18 lety. Soutěž pro mladá zájemce o kosmickou problematiku symbolicky probíhá v roce čtyřicátého výročí letu prvního československého kosmonauta Vladimíra Remka do vesmíru. A tématem druhého kola je projekt vesmírné stanice na oběžné dráze Měsíce.
>
 
02.08.2018

Problém letu QS1902

(red), www.airport-pardubice.cz Problém letu QS1902
Letadlo americké letecké společnosti Swift Air, létající pod obchodní značkou společnosti Smart Wings, se při přistání ve středu 1.srpna 2018 dostalo mimo dráhu a odlet letounu s novými cestujícími do řeckého Heraklionu musel být odložen. Nehoda se obešla bez zranění, ani letoun nejeví žádné známky poškození. V současné chvíli je letiště uzavřeno a celou situaci již řeší personál letiště ve spolupráci se společností Travel Service. Pro cestující byly přistaveny autobusy a byli převezeni k odletu náhradním strojem z Prahy. 
>
 
02.08.2018

Budějovické letiště je komplet

(red), www.army.cz Budějovické letiště je komplet

V úterý 31. července 2018 došlo v areálu bývalých kasáren v Plané u Českých Budějovic k oficiálnímu předání objektů poslední a současně největší části kasáren původního vojenského letiště Jihočeskému kraji. Ministerstvo obrany České republiky se tak zbavilo i posledního majetku v tomto areálu. Předávané objekty kasáren tvoří bývalá ubytovací část, autopark a vodní a energetické zdroje. 

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

13. prosince 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Josef Maršálek

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Josef Maršálek – dopravní fakulta ČVUT, Sny o létání – složitá cesta Wernhera von Brauna, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
15. - 16. prosince 2018

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví funkční a létající model větroně, který si odnesou domů, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
22. prosince 2018 10:01-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)
Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu
 
detail akce
letecké modelářství
 
28. prosince 2018 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Klubové polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
7. ledna 2019 08:00-16:00

Den otevřených dveří SOŠSaE Velešín

Velešín

Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín pořádá škola pro zájemce o studium Den otevřených dveří, SOŠSaE U Hřiště 527, Velešín, www.sosvel.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama