Aktuality RSS

21.10.2018

Dcera Air France od léta do Prahy

(red), www.joon.fr Dcera Air France od léta do Prahy
Letecká společnost Joon vznikla sice relativně nedávno, ale od příštího roku se letadla tohoto dceřiného podniku Air France začnou objevovat i v hlavním městě České republiky. Od léta 2019 bude totiž letecká společnost Joon létat třikrát denně Paříže do Prahy a zpět. Doposud tyto lety operuje přímo Air France. Joon bude linku provozovat letouny Airbus A320 a A321.
>
 
20.10.2018

Začala výstava Made in Czechoslovakia

(red), www.ntm.cz Začala výstava Made in Czechoslovakia
V Národním technickém muzeu začala výstava Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět. Současně s tím se na jedné ze střech muzea (roh Ovenecká/Letohradská) objevil letoun Aero L-29RS Delfin (cn 792404/1967). Výstava věnovaná 100. výročí založení Československa je přístupná veřejnosti od 19.října 2018 a potrvá až do 29.září 2019.
>
 
19.10.2018

Úspěšné léto ruzyňského letiště

(red), www.prg.aero Úspěšné léto ruzyňského letiště
Další nárůst v počtu odbavených cestujících zaznamenalo pražské ruzyňské letiště v posledním období. Během letních a prázdninových měsíců, tedy od července do září roku 2018 odbavilo celkem 5 484 272 cestujících, což znamená meziroční nárůst o 9,3 procenta. V těchto měsících nabízelo letiště spojení do celkem 163 destinací operovaných celkem 68 dopravci. Nejvíce cestujících odbavilo pražské ruzyňské letiště v červenci, který se stal zároveň nejvytíženějším měsícem v historii letiště.
>
 
18.10.2018

Dva roky s modrými kostičkami

text, foto: (jjk) Dva roky s modrými kostičkami
Chtělo by se říci „dva roky prázdnin“, protože kyperská společnost Cobalt své lety provozovala z častého cílového prázdninového místa ve Středozemním moři. A také často i turisty mířící na prázdninovou dovolenou na Kypr vozila. Bohužel neustála nejen konkurenční boj, ale i jisté potíže svého investora a po dvou letech linkou z Londýna do Larnaky 17.října 2018 ukončila svou činnost. Šestice modrobílých letadel, která obhospodařovávala více než dvacítku destinací tak v tomto týdnu naposledy přistála. Ve svých počátcích se ovšem společnost představila i na linkách operovaných z Prahy pro Travel Service.     
>
 
18.10.2018

Konference Doprava 2018 +

(red), www.doprava2018.cz Konference Doprava 2018 +
V první polovině října proběhla v Praze konference „Doprava 2018+ … dalších 100 let v pohybu“, která se konala u příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky v pražském TOP Hotelu Praha. Odborná konference proběhla ve čtvrtek 11. října 2018 a byla účastníky zhodnocena jako velmi úspěšná. Prostřednictvím panelových diskusí zahrnujících všechna odvětví dopravy tak bylo dosaženo cíle konference, zejména v oblasti formulování vizí a vývoje české dopravy v budoucnosti.
>
 
17.10.2018

V Tuřanech spolupracují s Kiwi.com

(red), www.brno-airport.cz V Tuřanech spolupracují s Kiwi.com

Společnost Letiště Brno začala spolupracovat na prodeji letenek s vyhledávačem a  brněnským start-upem společností Kiwi.com, a proto si tak návštěvníci webu letiště na www.brno-airport.cz a www.letistebrno.cz mohou u v současné době koupit letenky do světových destinací. Kiwi.com propojuje i letecké společnosti, které spolu běžně nespolupracují, takže cestující můžou jeho prostřednictvím snadno najít destinace, kam lze z Brna doletět do několika hodin se snadným přestupem v Mnichově, v Londýně nebo zanedlouho v Miláně. 

>
 
16.10.2018

Bezpilotní prostředky do výzbroje

(red), www.army.cz Bezpilotní prostředky do výzbroje
Česká armáda se chystá do budoucna zařadit do výzbroje víceúčelové bezpilotní prostředky. Vyplynulo to mimo jiné z průmyslového dne, který se v první polovině října konal na Ministerstvu obrany České republiky. Jeho cílem totiž právě byl průzkum trhu na pořízení víceúčelového taktického bezpilotního prostředku a účelem bylo informovat potencionální dodavatele a zjistit možnosti zapojení českého obranného a bezpečnostního průmyslu.
>
 
15.10.2018

Nová restaurace na pražském letišti

(red), www.prg.aero Nová restaurace na pražském letišti
V těchto dnech se nabídka restauračních zařízení na pražském ruzyňském letišti rozšířila i další podnik, protože švýcarský provozovatel mezinárodní sítě restaurací Marché International v rámci své expanze a otevírá dvě nové restaurace v neveřejné části Terminálu 1.
>
 
14.10.2018

Japonský systém na ISS

(red), www.esa.int Japonský systém na ISS

Na konci září 2018 odcestovala do vesmíru z japonského kosmodromu Tanegašima nákladní loď HTV-7. Na Mezinárodní kosmickou stanici létající kolem Země ve výšce čtyřset kilometrů má dopravit vědecké vybavení a zásoby pro šestici kosmonautů. Desetitunová zásobovací loď nese krom jiného nový systém ACLS (Advanced Closed Loop System) vyvinutý v ESA. Jeho úkolem bude recyklovat oxid uhličitý v atmosféře ISS a vyrábět z něj dýchatelný kyslík. 

>
 
14.10.2018

Upozornění na zvýšený provoz na letišti Přerov – Bochoř

(red), www.prerov-airport.cz Upozornění na zvýšený provoz na letišti Přerov – Bochoř
Provozovatel letiště Přerov – Bochoř informuje o zvýšeném provozu na letišti 15. až 19. října 2018 z důvodu výluky na letišti v Pardubicích. Na letišti budou probíhat výcvik a výsadky  dvou vrtulníků Mi-17 a dvou vrtulníků Enstrom 480 a letounů Let L-410 a CASA C-295.
>
 
13.10.2018

Sto startů Ariane 5

(red), www.esa.int Sto startů Ariane 5
Raketa Ariane 5 má za sebou už stovku startů a při svém jubilejním letu dopravila na plánové oběžné dráhy telekomunikační družice Horizons-3e a Azerspace-2/Intelsat-38. Ke startu došlo ve 22:38 hodin GMT v úterý 25. září 2018 (0:38 h středoevropského, už 26. Září 2018) z evropského kosmodromu Kourou (Francouzská Guayana) a mise trvala zhruba 42 minut. Družice Horizons-3e se startovací hmotností 6441 kg byla uvolněna jako první. Stalo se tak 28 minut po startu. Následovala 3500 kg těžká Azerspace-2/Intelsat-38, která byla na vlastní dráhu vypuštěna o 14 minut později.
>
 
12.10.2018

Nový „Albatros“ vyjel z hangáru

(red), www.aero.cz Nový „Albatros“ vyjel z hangáru
Letecký továrna Aero Vodochody Aerospace na svém továrním letišti u Odolena Vody v pátek 12. října 2018 v 11,50 hodin představila při slavnostním roll-outu první letoun Aero L-39NG. Pro novou generaci legendárních „Albatrosů“ je slavnostní představení prvního předsériového letounu z hangáru dalším důležitým milníkem, který je dalším krokem ve  vývoji a výrobě programu L-39NG. Dalším krokem je příprava letoun na první let, který by měl podle plánů Aera Vodochody proběhnout ještě do konec roku 2018.
>
 
12.10.2018

Vrátí se Václav Fischer na oblohu?

(red), www.airfischer.com Vrátí se Václav Fischer na oblohu?

V posledních dnech se objevila informace, že podnikatel Václav Fischer se po více než deseti letech hodlá vrátit k letecké dopravě a s novou společností zatít létat od roku 2019. Podle svých slov chce využít loňského zániku letecké společnosti Air Berlin a Primera Air, která ukončila činnost 2.října 2018, a částečně vyplnit prostor na trhu, který krachem těchto dvou společností vznikl. Oprášil tak myšlenku „modrých aerolinií“ a založil společsnost s mírně pozměněným názvem air Fischer (původní jeho letecká společnost se jmenovala Fischer Air a existovala v letech 1996 až 2005). Nový společnost by měla začít létat od letního letového řádu na jaře roku 2019 se dvěma stroji Boeing 737. 

>
 
11.10.2018

Singapurské aerolinie spouštějí nejdelší linku světa

www.e15.cz Singapurské aerolinie spouštějí nejdelší linku světa
Rekordních 15 341 kilometrů. Tak dlouhá je nová nejdelší komerční letecká linka, kterou otevírají Singapurské aerolinie. Nabízí letenky ze Singapuru na newyorské letiště Newark. Cena za téměř devatenáctihodinový let obvykle začíná na 24 tisících korunách. Dopravce překonal rekord konkurenčních Katarských aerolinií, jejichž linka mezi novozélandským Aucklandem a Dauhá v Kataru byla dosud tou vůbec nejdelší.
>
 
10.10.2018

Nový personál Inženýrské letecké služby

(red), www.army.cz Nový personál Inženýrské letecké služby
Na konci prázdnin se uskutečnilo na Velitelství výcviku‑Vojenské akademie ve Vyškově slavnostní vyřazení posluchačů kurzů základního odborného výcviku personálu Inženýrské letecké služby (ILS). Bezmála osmiměsíční kurz v roce 2018 úspěšně absolvovalo 23 z celkového počtu 30 posluchačů, kteří v lednu letošního roku nastoupili.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

16. - 17. února 2019

Parasem Beskydy

Javorový vrch, Beskydy
Odhazování záložek v blízkosti Flight Parku Javorový a workshopy, party stany a přednáškové místnosti Flight Parku Javorový, Flight Park Javorový vrch, Beskydy, www.elspeedo.cz, www.katusha.cz
 
detail akce
parašutismus
 
16. února 2019 19:30-23:59

XXVIII. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)
Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz
 
detail akce
společenská akce
 
16. února 2019 20:00-23:59

VIII. Letecký ples

Rakovník
Letecký ples Aeroklubu Rakovník na téma „Z pohádky do pohádky“, hraje Ideal Band, vystoupí Lentilky Rakovník, slosování vstupenek o vyhlídkový let, Kulturní centrum Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.kulturnicentrum.cz
 
detail akce
společenská akce
 
21. února 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jaroslav Špaček

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jaroslav Špaček – pplk.v.v., ředitel CLV Pardubice Povídání nejen o vrtulnících, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
22. - 23. února 2019

Modely

Praha - Letňany (PVA)

Prodejní výstava pro modeláře, Pražský veletržní areál PVA Letňany, www.rcmodely.cz

 
detail akce
výstava
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama