Aktuality RSS

02.02.2020

Noví afgánští piloti vycvičeni v LOM

(red), www.lompraha.cz Noví afgánští piloti vycvičeni v LOM
V úterý 28.ledna 2020 byl slavnostně ukončen výcvik patnácti pilotů afghánských vzdušných sil. Program zajišťují společnosti LOM Praha Trade a Raytheon a od roku 2015 jím prošly už více než dvě stovky studentů. Ceremoniál se konal tradičně v prostorách Centra leteckého výcviku státního podniku LOM Praha v Pardubicích, kde hosty přivítal velvyslanec Afghánské islámské republiky Shahzad Gul Aryobee.
>
 
01.02.2020

Mírně uvolněná obloha

(red), www.rlp.cz Mírně uvolněná obloha
Vyhodnocení provozních výsledků státního podniku Řízení letového provozu České republiky za rok 2019 potvrdilo očekávaný mírný pokles letového provoz v českém vzdušném prostoru. Tento vývoj byl způsoben kapacitními problémy v regionu střední a západní Evropy, zejména Rakousku a Maďarsku a dále potřebou odlehčit přetíženému vzdušnému prostoru nad Německem.
>
 
31.01.2020

S Emirates do Penangu

(red), www.bestcg.com S Emirates do Penangu
Letecká společnost Emirates otevírá nový spoj na sever Malajsie a zprovozní propojení z Dubaje přes Singapur do Penangu od 9. dubna 2020. Penang se tak stane druhou destinací, po hlavním městě Kuala Lumpur, společnosti Emirates v Malajsii. Linka do hlavního města byla zavedena v roce 1996 se třemi leteckými spoji denně.
>
 
30.01.2020

Loňský rok ve Smartwings

(red), www.smartwings.com Loňský rok ve Smartwings
Skupina Smartwings Group sdružující jak leteckou společnost Smartwings a České aerolinie zaznamenala v roce 2019 jistý pokles odbavených cestujících. Jednou z hlavních příčin je uzemnění letounů Boeing 737 MAX po dvou fatálních nehodách a rozhodnutí mezinárodních leteckých autorit pozastavit provoz letounů, dokud výrobce nevyřeší technické problémy stroje. 
>
 
29.01.2020

Příležitost pro studenty a absolventy v ESA

(red), www.czechspaceportal.cz Příležitost pro studenty a absolventy v ESA
Evropská kosmická agentura nabízí studentům a absolventům pozici „Young Graduate Trainee for Incentive Schemes Programme Management“ v centru ESA ESTEC v Nizozemsku a to je příležitost i pro studenty z České republiky. Uzávěrka pro podání přihlášek je stanovena na 4. února 2020.
>
 
28.01.2020

Letiště Praha přijalo opatření v souvislosti s koronavirem

(red), www.prg.aero, www.mzcr.cz Letiště Praha přijalo opatření v souvislosti s koronavirem
Ministerstvo zdravotnictví České republiky, respektive Hlavní hygienička České republiky, vydaly dne 27.ledna 2020 ochranné opatření, kterým ukládá Letišti Praha povinnost přijmout v souladu s vyhlášením Státního zdravotního ústavu opatření, jejichž předmětem je informovat cestující o způsobech prevence dalšího šíření nákazy koronavirem a o dalším postupu, kterým by se měla osoba s podezřením na danou nákazu řídit.  Cílem opatření je vytvoření podmínek pro včasné odhalení a prevenci dalšího šíření nákazy. 
>
 
28.01.2020

Vodochodská továrna chce zdvojnásobit tržby

(red), www.aero.cz Vodochodská továrna chce zdvojnásobit tržby
Letecká továrna Aero Vodochody Aerospace hodlá v tomto roce zdvojnásobit tržby na téměř šest miliard korun v porovnání s očekávanými výsledky roku 2019. Na nárůstu tržeb se podílí zejména nové zakázky v oblasti údržby letounů, navýšení výroby na programu Airbus A220 (bývalý program Bombardier CSeries) a zahájení sériové výroby nového cvičného a lehkého bojového letounu Aero L-39NG.
>
 
27.01.2020

Aplikace #Záchranka v Maďarsku

(red), www.zachrankaapp.cz Aplikace #Záchranka v Maďarsku
Aplikace Záchranka, která už má už více než jeden milion a sto padesát tisíc uživatelů, začala fungovat v dalším státě.  Po České republice, Rakousku a Slovensku, nově funguje tato aplikace i v Maďarsku. Spolupráci s maďarskými záchranáři se podařilo domluvit díky partnerství s Nadací Vodafone a tak ani v Maďarsku nemusí mít čeští návštěvníci už obavy z komunikační bariéry. 
>
 
26.01.2020

Investiční dotace v roce 2019 v Mošnově

(red), www.airport-ostrava.cz Investiční dotace v roce 2019 v Mošnově
V souladu s veřejným zájmem poskytl Moravskoslezský kraj na rozvoj regionálního Letiště Leoše Janáčka Ostrava investiční dotaci pro rok 2019 na úhradu nákladů na pořízení technických prostředků na zajištění bezpečnosti provozu akciové společnosti Letiště Ostrava.
>
 
25.01.2020

Ministerstvo obrany poprvé letos prodává nepotřebný majetek

(red), www.army.cz Ministerstvo obrany poprvé letos prodává nepotřebný majetek
V tomto týdnu Ministerstvo obrany České republiky vyhlásilo první letošní výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku s minimální požadovanou kupní cenou, která v souhrnu přesahuje 21,4 milionů korun. 
>
 
24.01.2020

Provozovatelé letecké záchranky potvrzeni

(red), www.mzcr.cz Provozovatelé letecké záchranky potvrzeni
Na konci minulého pracovního týdne 24.ledna 2020 vypršela patnáctidenní odvolací lhůta pro účastníky výběrového řízení na provoz Letecké záchranné služby v České republice v letech 2021 - 2028. Leteckou záchrannou službu tak v letech 2021 až 2028 obsluhovat čtyři provozovatelé. Pražskou základnu Letecká služba Policie České republiky, plzeňskou Armáda České republiky, ostravskou a olomouckou pak slovenská společnost Air – Transport Europe a všechny zbývající společnost DSA a.s. (Brno, Hradec Králové, Jihlava, České Budějovice, Ústí nad Labem, Liberec), jak už dříve rozhodla rozhodnutí hodnotící komise Ministerstva zdravotnictví České republiky.
>
 
24.01.2020

Pardubické letiště název nezmění

(red), www.airport-pardubice.cz Pardubické letiště název nezmění
V poslední době se objevily i ze strany regionálních politiků, změnit, či mírně upravit název letiště Pardubice, aby cestujícím název evokoval relativní blízkost k hlavnímu městu České republiky Praze. Argumentem mnohých bylo i to, že některé regionální letiště, například v okolí Londýna, nesou název hlavního města, ač jejich vzdálenost o metropole je srovnatelná se vzdáleností Prahy a Pardubic. Podobní je to i s některými regionálními letišti v Itálii.
>
 
23.01.2020

Matouš Adam a Ladislav Teplý nejlepšími letci roku 2019

(red), www.cumulus.cz Matouš Adam a Ladislav Teplý nejlepšími letci roku 2019
Ve čtvrtek 21.ledna 2020 v Divadle Image proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších letců za rok 2019. Nejlepšími se (pro někoho možná překvapivě) se stali Matouš Adam a Ladislav Teplý, tedy členové posádky motorového závěsného kluzáku, kteří se v loňském roce stali mistry Evropy. Ocenění převzali od loňského vítěze Martina Šonky a navíc pilot Matouš Adam se stal nejmladším nositelem titulu letecký sportovec roku v historii. Slavnostní vyhlášení společně uspořádala Letecká amatérská asociace České republiky, Aeroklub České republiky, Svaz modelářů České republiky ve spolupráci s Klubem leteckých novinářů Syndikátu novinářů České republiky.
>
 
23.01.2020

SCAT Airlines od června zvyšuje frekvenci

(red), www.prg.aero SCAT Airlines od června zvyšuje frekvenci
Kazašská letecká společnost SCAT Airlines letošní letní sezóny navýší počet frekvencí na lince mezi Prahou a Nur-Sultanem (dřívější Astanou) a od 5. června 2020 bude dopravce létat do hlavního města Kazachstánu již třikrát týdně, nově také v pátek. Pravidelná linka mezi Prahou a Nur-Sultanem byla otevřena v červnu roku 2019.
>
 
22.01.2020

Čínský nový rok s Emirates

(red), www.bestcg.com Čínský nový rok s Emirates
Letecká společnost Emirates pro své pasažéry, kteří se chystají na konci ledna 2020 letět do Číny, Hongkongu, Singapuru, Malajsie, Vietnamu či na Tchaj-wan, připravila speciální nabídku. U příležitosti oslav čínského nového roku nachystala na těchto trasách výběr tematicky laděných pochoutek a dalších tradičních čínských jídel. A to jak ve vzduchu, tak i na zemi v letištních salóncích Emirates.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

20. února 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Ladislav Keller

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Ladislav Keller – bývalý dopravní pilot, Fakulta dopravní ČVUT: Nehody vrtulových dopravních letadel od roku 1960 do rozdělení Československa, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
21. - 23. února 2020

ParaSki World Cup Series 2020 a 34. MČR 2020

Klínovec - Vejprty
ParaSki World Cup Series 2020 a 34.Mistrovství České republiky 2020 v para-ski jednotlivců a družstev, Skiareál Klínovec Vejprty, www.aecr.cz, www.klinovec.cz, www.fai.org, www.aplzen.cz
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama