Aktuality RSS

05.04.2019

TripAdvisor Traveler´s Choice® 2019

(red), www.bestcg.com TripAdvisor Traveler´s Choice® 2019
Letecká společnost Emirates získala v  TripAdvisor Travelers’ Choice® 2019 celosvětové ocenění v kategorii Nejlepší první třída a zároveň vyhrála v kategoriích Nejlepší regionální business třída a Nejlepší první třída v oblasti Blízkého východu. Získala také vyznamenání Traveler´s Choice za jednu z nejlepších leteckých společností Blízkého východu v kategorii Velké letecké společnosti. Cestovatelský web TripAdvisor určoval nejlepší dopravní společnosti světa podle počtu a vyznění recenzí a podle hodnocení aerolinek prostřednictvím vyplněných online formulářů „TripAdvisor flyers“, které během roku obdržel.
>
 
04.04.2019

Spolupráce Bell a Rolls-Royce

(red), www.bestcg.com Spolupráce Bell a Rolls-Royce
Společnosti Bell Textron a Rolls-Royce podepsaly dohodu o spolupráci v oblasti výzkumu motorů s cílem zlepšit bezpečnost, výkon a cenovou dostupnost letounů budoucnosti. Společnosti oznámily dohodu o spolupráci za účelem vývoje optimalizovaného systému pohonu a pokračujícího úsilí o snížení rizik u pokročilých platforem kolmého vzletu vrtulníků V-280 Valor a V-247. Spolupráce se zaměří na integraci osvědčených nízkorizikových a pokročilých pohonných systémů Rolls-Royce do budoucích letadel Bell.
>
 
03.04.2019

Letní letový řád začal i na regionálních letištích

(red), www.airport-pardubice.cz, airport@airport-ostrava.cz, www.brno-airport.cz Letní letový řád začal i na regionálních letištích
Letní letový řád začal i na regionálních mezinárodních letištích v Pardubicích, Brně a Ostravě. Ve všech třech případech se o to postarala letecká společnost Ryanair. V Pardubicích se první dubnový den začalo létat opět do španělského Alicante, v Ostravě pokračuje spojení s Londýnem a z brněnského letiště se 2.dubna 2019 začalo létat do Berlína.
>
 
02.04.2019

Air Arabia létá do Casablanky

(jjk), www.prg.aero Air Arabia létá do Casablanky
Nízkonákladová letecká společnost Letecká společnost Air Arabia od 1.dubna 2019 spustila spolu s letní sezonou i novou pravidelnou linku Prahou a marockou Casablankou. Tato letecká společnost se v Praze představila už v prosinci, kdy začala létat mezi tuzemským hlavním městem a městem Šardžá (Sharjah) ve stejnojmenném emirátu. Air Arabia na linku nasadí letoun typu Airbus A320-200, což je prozatím jediný typ ve více než padesátičlenné flotile. 
>
 
01.04.2019

Kunovické muzeum s diplomem

(red), www.museum-kunovice.cz Kunovické muzeum s diplomem
V polovině března, přesněji 18. března 2019 se v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky konal slavnostní ceremoniál, který by součástí zasedání Podvýboru pro letectví a vesmírný program Hospodářského výboru. Během slavnostního ceremoniálu proběhlo i předání ocenění významným osobnostem a týmům za dosažené úspěchy, celoživotní přínos a prezentaci českého letectví a kosmonautiky za rok 2018.
>
 
31.03.2019

Deset let od posledního vzletu

text, foto: (jjk) Deset let od posledního vzletu
Poslední březnový den se z letiště v Holešově vzneslo úplně poslední letadlo v jeho dějinách. Na palubě letadélka Mája, byli Miroslav Rakušan starší a Aleš Karban, a oba zmínění zamířili na svou mateřskou základnu na letišti Hráza v Kroměříži a na cestu jim naposledy zamával osamělý Lubomír Papežík. Ale poslední oficiální rozloučení s tímto letištěm proběhlo už 23.března 2009 za hojné účasti smutečních hostů. Po té se Aeroklub Holešov odstěhoval do dočasného azylu v Kyjově. 
>
 
31.03.2019

Letní letový řád vstoupil v platnost

(red), www.prg.aero Letní letový řád vstoupil v platnost
V neděli 31. března 2019 vstoupil v platnost letní letový řád. podle kterého se z pražského mezinárodního letiště bude létat až do podzimu. Po dobu jeho platnosti bude provozovat svá pravidelná přímá letecká spojení z Prahy celkem 69 dopravců a létat se bude do celkem 162 destinací v 54 zemích světa. V provozu budou také přímá spojení do 16 dálkových destinací, což je nejvíce v novodobé historii Letiště Praha. 
>
 
30.03.2019

Voda na Marsu

(red), www.esa.int Voda na Marsu

Snímky sondy ESA Mars Express ukazují rozvětvený vysušený systém koryt a údolí, které jsou neklamnými znaky přítomnosti dávné tekoucí vody. A ta je pak důkazem dřívějšího teplejšího a vlhčího podnebí na Marsu. Dnes tak je vidět tato planeta jako chladný a suchý svět, ale mnoho důkazů svědčí o tom, že jeho minulost byla jiná. Výzkum v posledních letech ukazuje, že planety kdysi měla silnou a hustou atmosféru, která byla schopná udržovat teplo. 

>
 
29.03.2019

Antény z VTÚ na IDET

(red), www.vtusp.cz Antény z VTÚ na IDET
Vojenský technický ústavu se připravuje pomalu na mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, který se koná v Brně od 29. do 31.května 2019. A postupně tak na svých internetových stránkách představuje zařízení, které v Brně bude představovat. Mezi představenými exponáty budou například mobilní nosiče pro sofistikované nástavby.
>
 
28.03.2019

WOW air dolétal ...

text, foto: (jjk) WOW air dolétal ...
Islandská nízkonákladová letecká společnost WOW air ukončila ve čtvrtek 28.března 2019 zrušila všechny lety a ukončila činnost. Společnost se několik měsíců potýkala s ekonomickými problém a vyjednávala o vstupu investora. Dvakrát jednala se společností Icelandair Group a kromě toho i se skupinou Indigo Partners do níž patří maďarský Wizz Air. 
>
 
28.03.2019

Létání nad nad národními parky

(red), www.laacr.cz Létání nad nad národními parky
Počínaje 28. únorem 2019 vstoupilo v platnost nové rozdělení vzdušného prostoru České republiky. Pilotů všeobecného letectví se dotkne celá řada změn. Asi k nejvýznamnějším změnám patří zřízení nových omezení nad národními parky. Jedná se o prostory LKR1 Šumava, LKR2 České Švýcarsko, LKR3 KRNAP a LKR4 Podyjí. Pro všechny platí shodné omezení vertikálně GND – 1000 ft (300 m) AGL v okruhu 600 m nad nejvyšší překážkou. Příznivou zprávou pro bezmotorové letce je, že ve výjimkách je mj. i létání padákových a závěsných kluzáků. 
>
 
27.03.2019

SLZ na Slovensku

(red), www.laacr.cz, http://letectvo.nsat.sk/ SLZ na Slovensku
Na základě sdělení Mgr. Miloše Ťapušíka z Leteckého odboru slovenského Dopravního úřadu informujeme, že došlo k podstatnému zjednodušení létání sportovních létajících zařízení na Slovensko. Dne 20. února 2019 přijal zmíněný úřad rozhodnutí, kterým se určují podmínky vykonávání letů SLZ ve vzdušném prostoru Slovenské republiky. Od vydání tohoto rozhodnutí mohou SLZ registrovaná v zemích EU, nebo Evropského hospodářského prostoru a zároveň člen jejich posádky je z členského státu EU nebo EHP, vykonávat lety ve vzdušném prostoru Slovenské republiky (za dodržení dalších, zde platných obecných pravidel) bez povolení. 
>
 
26.03.2019

Nábor mladých pilotů a navigátorů

(red), www.laacr.cz Nábor mladých pilotů a navigátorů
Svaz ultralehkého létání Letecké amatérské asociace České republiky v rámci Českého reprezentačního družstva a Juniorského oddílu chystá nábor nových pilotů a navigátorů do soutěžního navigačního létání, a přednostně oslovuje instituce zaměřené na letectví, protože vítá všechny nové členy, ať piloty či nepiloty se zájmem o letectví. Nábor je čistě nekomerčního rázu a je zaměřen na rozvoj a úspěšné pokračování leteckých sportů v České republice.
>
 
25.03.2019

Vyšla Databáze letišť 2019

Patrik Sainer, www.aerobaze.cz Vyšla Databáze letišť 2019
Dne 22. března 2019 vyšel 22. ročník VFR leteckého průvodce Databáze letišť 2019. Letecké informace uvedené v nové Databázi letišť vstupují v platnost od 28. března 2019 - dle kalendáře leteckých změn AIRAC (WEF 28 MAR 19). Zapracovány jsou všechny změny vzdušného prostoru, komunikačních frekvencí, aktualizace informací o letištích a také aktuální novinky ve všeobecné části. Detailní popis všech významných novinek a změn lze najít jako každoročně v úvodní části vaší nové Databáze letišť - v sekci Briefing. 
>
 
24.03.2019

ERA v Himalájích

(red), www.era.aero ERA v Himalájích

Společnost ERA, která je členem skupiny Omnipol, v těchto dnech podepsala smlouvu s nepálským řízením letového provozu na dodání systému pro monitorování vzdušného prostoru nad územím Nepálské republiky. Tím se Nepál stává čtyřiašedesátou zemí, kam ERA za čtvrtstoletí existence vyvezla své technologie. ERA dodá síť stanic pro řízení letového provozu na čtyři nepálská letiště: Bhairahawa, Nepalgunj a Dhangadhi a především pro Mezinárodní letiště Tribhuvan sloužící hlavnímu městu Káthmándú. 

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

13. - 20. července 2019

Plachtařský pohár Vysočiny 2019

Havlíčkův Brod
Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
13. - 21. července 2019

TCup 2019

Toužim - Přílezy
Plachtařská regionální soutěž, Letiště Toužim - Přílezy, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aeroklubtouzim.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. července 2019 09:30-18:00

Vojenský den v Libořezích

Libořezy – Stříbřec
V areálu Leteckého muzea v Libořezích, ale i v celé obci se koná vojenský den za vojenských klubů a kromě stíhacích MiGů bude ke zhlédnutí i pozemní vojenská technika, Letecké muzeum Libořezy – Stříbřec, www.leteckemuzeumliborezy.cz
 
detail akce
výstava
 
20. července 2019 10:00-18:00

10. Brána Jižní Moravy

Miroslav - AirCon
Jubilejní desáté setkání ultralehkých letadel, Letiště Miroslav - AirCon, www.aircon-miroslav.cz
 
detail akce
slet
 
20. července 2019 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama