Aktuality RSS

14.09.2019

Dohoda o letech mezi Českou republikou a Ruskem

(red), www.mdcr.cz Dohoda o letech mezi Českou republikou a Ruskem
Letecké úřady České republiky a Ruské federace v Praze v pátek 13.září 2019 řešily vzájemné vztahy v oblasti letecké dopravy pro nadcházející období. Obě strany se shodly na tom, že od letního provozního období 2020 může v souladu se stávajícím smluvním rámcem dojít k navýšení kapacity na přepravním trhu letiště Žukovský – letiště Praha. Od stejného provozního období zároveň dojde k trvalému potvrzení a rozšíření možností využívat stávající transsibiřské přeletové trasy na lince Praha - Soul pro české letecké dopravce. Do té doby bude zachován stávající rozsah provozu.
>
 
13.09.2019

Primoco získalo licenci

(red), www.primoco.com Primoco získalo licenci
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco, který působí v občasné době na píseckém letišti v Krašovicích po loňském vstupu na pražskou burzu se jeho dceřiné společnosti letos podařilo získat licenci na prodej vojenského materiálu. Díky tomu bude moci vedle strojů sloužících k inspekcím produktovodů či ochraně hranic  naplno rozvíjet také prodej takzvaných target dronů. Ty slouží jako bezpilotní vzdušné cíle pro vojenský výcvik.
>
 
12.09.2019

Choice Awards 2020 pro Emirates

(red), www.bestcg.com Choice Awards 2020 pro Emirates
Letecká společnost Emirates získala cenu za nejlepší zábavu na palubě a byla oceněna pěti hvězdičkami v Official Airline Rating. Potřetí po sobě jdoucí ocenění za nejlepší zábavu na palubě získala společnost na Passenger Choice Awards 2020 během Apex Expo v americkém Los Angeles. Letecká společnost také získala pět hvězdiček v celosvětovém hodnocení Official Airline Rating, což je nejvyšší hodnocení v prvním leteckém ratingovém programu založeném výhradně na ověřené a certifikované zpětné vazbě cestujících.
>
 
11.09.2019

AeroRooms na Ruzyni

(red), www.prg.aero AeroRooms na Ruzyni
Podnik Letiště Praha otevřel na ruzyňském letišti hotel AeroRooms, který nabízí čtrnáct pohodlných nově rekonstruovaných pokojů, které jsou určené jak pro tranzitní cestující, tak pro klienty, kteří potřebují využít krátkodobého ubytování v blízkosti terminálů, a které jsou přístupné z veřejné i neveřejné části letiště. V současné době probíhá na pražském ruzyňském letišti také postupná rekonstrukce letištních salonků, která zdvojnásobí jejich kapacity a zvýší komfort pro cestující.
>
 
10.09.2019

Nový Turbolet s podvozky z Vodochod

(red), www.aero.cz, www.let.cz Nový Turbolet s podvozky z Vodochod
Nový kunovický letoun, kterým je modernizovaný stroj L-410NG, tedy pokračovatel osvědčeného Turboletu, bude používat podvozek z vodochodské továrny Aero. Aero Vodochody Aerospace dodá kunovickému výrobci Aircraft Industries, ročně zhruba osmnáct příďových a hlavních podvozků pro letoun L-410NG, ale i stávající výrobní program L-410 UVP-E. Dohoda mezi oběma firmami se tedy týká jak letounů L 410 UVP-E20 a L-410NG. Kontrakt, který obě společnosti uzavřely na pět let navazuje na stávající spolupráci a součástí nové smlouvy je i dodávka náhradních dílů.
>
 
09.09.2019

Dopravní konference v Pardubicích

(red), www.airport-pardubice.cz Dopravní konference v Pardubicích
Po osmé se Pardubice staly dějištěm odborné konference „Dopravní konference Pardubice 2019“. Do Pardubic konference přilákala odborníky nejen z České republiky a stěžejními tématy byl rozvoj a financování dopravní infrastruktury i pohled na současnou legislativu. Pozvání na konferenci kromě zástupců krajské samosprávy přijali také zástupci úřadů a institucí v oblasti dopravy, členové České komory autorizovaných inženýrů a techniků, Hospodářské komory ČR a firem, které se v oboru dopravy pohybují.
>
 
08.09.2019

Deset let Národní technické knihovny

(red), www.techlib.cz Deset let Národní technické knihovny
Národní technická knihovna oslaví v pondělí 9. září 2019 desáté narozeniny. Moderní budova v pražských Dejvicích získala řadu architektonických ocenění a slouží nejen studentům nebo vědcům, ale také široké veřejnosti. Při příležitosti svých narozenin chystá bohatý program. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na vystoupení mezinárodně uznávaného barokního souboru Collegium 1704 i populární skupiny Tata Bojs či na návštěvu věhlasného rumunského výtvarného umělce Dana Perjovschiho.
>
 
07.09.2019

Nový „Albatros“ dokončil vibrační zkoušky ve VZLÚ

(red), www.vzlu.cz Nový „Albatros“ dokončil vibrační zkoušky ve VZLÚ
V průběhu letních měsíců roku 2019 proběhly ve Výzkumném a zkušebním leteckém ústavu certifikační zkoušky letounu Aero L-39NG. Kromě pevnostních zkoušek provedli pracovníci VZLÚ také pozemní vibrační zkoušky, a to přímo u výrobce letounu v hangárech Aero Vodochody Aerospace.
>
 
06.09.2019

Upozornění na lety z Čáslavi

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na lety z Čáslavi
Upozornění na noční lety v termínu 6. a 9. a 10.září 2019, tedy v pracovních dnech a v čase 13,00 až 14,00 hodin, respektive od 14,00 do 15,00 hodin v prostoru města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice, Rohozec a Vrdy. Jedná se o výcviku display (předváděcího) pilota letounu Saab JAS-39 Gripen. 
>
 
05.09.2019

Emirates Aviation University

(red), www.bestcg.com Emirates Aviation University
Emirates Aviation University představila studijní, který nabízí finanční výhody a podporu zahraničním studentům. Balíček zahrnuje dvacetiprocentní slevy na univerzitní ubytování, patnáctiprocentní slevu na poplatky za studium a jednou ročně bezplatnou zpáteční letenku s Emirates v Economy Class. Pomoc studentům zahrnuje také bezplatné letištní služby pro tři osoby od společnosti Marhaba, předních světových poskytovatelů služeb pro pasažéry, která je součástí Emirates Group. 
>
 
04.09.2019

Emirates SkyCargo a start-up Seafood Souq

(red), www.bestcg.com Emirates SkyCargo a start-up Seafood Souq
Nákladní divize leteckého dopravce Spojených arabských emirátů Emirates SkyCargo, navázala partnerství se Seafood Souq, start-upovou společností sídlící v Dubaji, která se zabývá transparentním a efektivním nákupem mořských plodů. První várka skotského lososa určeného pro restaurace a spotřebitele ve Spojených arabských emirátech tak mohla do Dubaje dorazit už začátkem září v nákladovém prostoru letu Emirates EJ 28 z Glasgow.
>
 
03.09.2019

Evropský systém Space Rider

(red), www.esa.int Evropský systém Space Rider
Evropská kosmická agentura ESA připravuje opakovaně použitelný systém Space Rider, který byl představen už v roce 2016 a který má Evropě poskytnout kapacitu pro starty a návrat materiálů z vesmíru. Doplní tak existující příležitosti vycházející z rodin raket Ariane a Vega. Po dokončených revizích předběžných návrhů systémů a subsystémů rychle pokračuje vývoj systému Space Rider k celkové kritické revizi plánované na konec roku 2019.
>
 
02.09.2019

Prázdniny v Budějovicích

(red), www.airport-cb.cz Prázdniny v Budějovicích
Dne 26.června 2019 začal na letišti v Českých Budějovicích zkušební provoz a za dva měsíce, do 26.srpna 2019 se zde uskutečnilo 2 137 pohybů, z toho dvě stě mezinárodních. Letiště na konci června obnovilo provoz po devíti měsících výstavby, díky níž vyrostl nový terminál a byly osazeny radionavigační technologie a světelná navigační řada. A až do 20.září 2019 se provozu na letišti také dotkne vojenské cvičení Ample Strike 2019, které se týká vojenského výcvikového prostoru Boletice.
>
 
01.09.2019

Padáky pro ExoMars se dále testují

(red), www.esa.int Padáky pro ExoMars se dále testují
Pomalu, ale jistě se přibližuje termín startu druhé mise řady ExoMars, která se bude skládat z roveru a statické přístrojové platformy, která má opustit Zemi v roce 2020. Specializované odborné týmy mezi tím pokračují v řešení problémů s padákovým systémem, které odhalil neúspěšný výškový test ve druhé polovině srpna.
>
 
31.08.2019

Den otevřených dveří v ESA

(red), www.esa.int Den otevřených dveří v ESA
V říjnu v technickém centru Evropské kosmické agentury ESA, se v neděli 6.října 2019 se koná den otevřených dveří, během něhož se lze potkat s astronauty z programu Apollo nebo inženýry ESA, kteří připravují budoucí evropské mise na Měsíc. Den otevřených dveří se koná ve středisku ESA ESTEC v nizozemském Noordwijku zmíněnou neděli 6.října 2019 a registrace je otevřená od 30.srpna 2019.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

20. února 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Ladislav Keller

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Ladislav Keller – bývalý dopravní pilot, Fakulta dopravní ČVUT: Nehody vrtulových dopravních letadel od roku 1960 do rozdělení Československa, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
21. - 23. února 2020

ParaSki World Cup Series 2020 a 34. MČR 2020

Klínovec - Vejprty
ParaSki World Cup Series 2020 a 34.Mistrovství České republiky 2020 v para-ski jednotlivců a družstev, Skiareál Klínovec Vejprty, www.aecr.cz, www.klinovec.cz, www.fai.org, www.aplzen.cz
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama