Aktuality RSS

14.11.2018

Družice MetOp-C už pracuje ve vesmíru

(red), www.esa.int Družice MetOp-C už pracuje ve vesmíru
Začátkem listopadu byla vypuštěna třetí družice řady MetOp označená písmenem „C“, která byla vynesena na palubě rakety Sojuz z evropského kosmodromu ve Francouzské Guayaně. Její práce zajistí kontinuitu meteorologických dat získávaných z polární oběžné dráhy. Raketa Sojuz s družicí MetOp-C o hmotnosti 4.083 kg odstartovala 7. listopadu 2018 v 0:47 hodin GMT (1,47 hodin středoevropského času).
>
 
13.11.2018

Česká nanodružice oslavila pět set dní

(red), www.vzlu.cz Česká nanodružice oslavila pět set dní
Na začátku listopadu, konkrétně 5. listopadu 2018 oslavila česká nanodružice VZLUSAT-1 pět set dnů na oběžné dráze. Během dosavadní mise se podařilo shromáždit data pro výzkum zemské radiace a ověřit vlastnosti nových českých kompozitů pro kosmické použití. Družice byla vynesena do vesmíru v rámci mezinárodní mise QB50 23. června 2017 a do plného provozu byla uvedena 2. srpna 2017.
>
 
12.11.2018

Zimní sezona i za hranicemi

(red), www.dresden-airport.de, www.leipzig-halle-airport.de Zimní sezona i za hranicemi
Nemalé množství tuzemských cestovatelů využívá i letiště, která jsou nedaleko českých hranic, ze kterých německé cestovní kanceláře a agentury organizují své zájezdy. Středoněmecká letiště v Lipsku/Halle a Drážďanech tak také se začátkem měsíce listopadu 2018 zahájila zimní sezónu. Obě letiště oproti stejnému období loňského roku, tuto zimu počet letů posílila, Lipsko/Halle o šestnáct procent a Drážďany o devět procent.
>
 
11.11.2018

Den válečných veteránů 2018

(red), www.vhu.cz. www.army.cz Den válečných veteránů 2018

Den válečných veteránů se váže k ukončení 1. první světové války a dni 11. listopadu 1918 a datum se stalo, na paměť obětem Velké války v demokratických zemích Evropy, v USA a Kanadě „Dnem válečných veteránů“. V novodobé historii České republiky bylo datum 11. listopadu jako Den válečných veteránů poprvé vzpomenuto v roce 2001. Tento den připomíná ty, kteří v letech 1914 – 1918 a 1939 – 1945 nasazovali životy za svobodu svých zemí, i za svobodu jiných okupovaných zemí. A neodmyslitelným symbolem Dne válečných veteránů je květ vlčího máku.

>
 
10.11.2018

American Airlines posílí linku do Prahy

(red), www.prg.aero American Airlines posílí linku do Prahy
Letecká společnost American Airlines bude v roce 2019 nabízet cestujícím více sedadel a třídu Premium Economy na letech mezi Prahou a Filadelfií. V příštím roce tak American Airlines na tuto trasu nasadí místo dosavadního stroje Boeing 767-300 letoun Airbus A330-200. V roce 2019 bude společnost z Prahy do Filadelfie odlétat 11,20 hodin a naopak spoj z Filadelfie do Prahy přiletí v 9,15 hodin ráno.
>
 
09.11.2018

Czech Space Week 2018

(red), www.czechspaceyear.com Czech Space Week 2018

Suchý zip, aku nářadí, družicové navigační systémy. To jsou ty nejznámější příklady využití kosmických technologií v běžném životě. Jak kosmické technologie ovlivňují a do budoucna ještě mohou ovlivňovat  běžný život každého z nás, ukáže v Praze a Brně Czech Space Week, týden plný akcí pro odbornou a širokou veřejnost. Koná se od 9. do 18. listopadu 2018. Konference k deseti letům členství České republiky v Evropské kosmické agentuře (ESA) se koná za účasti zahraničních hostů a dalšího doprovodného programu včetně dnů otevřených dveří nebo koncertu filmové sci-fi hudby. 

>
 
09.11.2018

Vývoj létajícího taxíku Bellu a Thalesu

(red), www.bestcg.com Vývoj létajícího taxíku Bellu a Thalesu
Společnost Bell Helicopter a Thales Group společně vyvíjejí systémy letového řízení budoucnosti pro Air Taxi, respektive společnosti se dohodly na vývoji systémů letového řízení pro letouny společnosti Bell schopné vertikálního vzletu a přistání (VTOL) a pro zakázkové řešení mobility (On-demand mobility – OMD).
>
 
08.11.2018

Kiwi.com v Číně

(red), www.bestcg.com Kiwi.com v Číně
V těchto dnech společnost Kiwi.com podepsala strategickou smlouvu s čínskou nízkonákladovou leteckou společností Spring Airlines. K podpisu došlo v Šanghaji za podpory šanghajského Generálního konzulátu České republiky. Budoucí spolupráce obou společností rozšíří působení i služby Kiwi.com v Číně, zejména v oblasti nabídky destinací.
>
 
07.11.2018

Ryanair bude létat z Brna do Berlína

(red), www.brno-airport.cz, www.ryanair.com Ryanair bude létat z Brna do Berlína
Letecká společnost Ryanair 6.listopadu 2018 oznámila otevření nové pravidelné linky z Brna na německé letiště Berlín Schönefeld. V provozu bude dvakrát týdně od dubna 2019 coby součást letního letového řádu Ryanairu na rok 2019. Ryanair tak bude provozovat z Brna tři pravidelné linky, včetně zmíněného Berlína a italského Milána Bergama.
>
 
06.11.2018

ERA v Šanghaji

(red), www.era.aero ERA v Šanghaji
Firma ERA se v těchto dnech představuje během veletrhu dovozců China International Import Expo 2018 v Šanghaji. Firma ERA byla oslovena prezidentskou kanceláří jako jeden z významných českých exportérů technologií do Čínské lidové republiky, kde se její systémy pro řízení letového provozu fungují v této zemi již deset let. Navíc je jednou z firem zařazených do programu mezinárodní diplomatické a obchodní spolupráce jménem Belt and Road.
>
 
05.11.2018

Začíná Týden vědy a techniky

(red), www.tydenvedy.cz Začíná Týden vědy a techniky
V pondělí 5.listopadu 2018 začíná již osmnáctý ročník největšího vědeckého festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky, který zmíněná instituce pořádá napříč po celé České republice do 11.listopadu 2018. Týden vědy a techniky AV ČR nabízí bohatý program od přednášek, prohlídek laboratoří, pracovišť Akademie věd České republiky, až po filmová promítání, divadelní představení, výstavy, science show a mnoho dalšího. 
>
 
04.11.2018

Biometrické technologie v Dubaji

(red), www.bestcg.com Biometrické technologie v Dubaji
Letecká společnost Emirates jako první na světě kompletně integruje využívání biometrických technologií při odbavení svých cestujících na mezinárodním letišti v Dubaji. Implementace technologických novinek již proběhla, následuje pilotní testování, jejichž vývoj probíhal od roku 2015. Pomáhat budou i nedochvilným či ztraceným cestujícím, aby stihli své lety.
>
 
03.11.2018

Robot Master Pepper v Ruzyni

(red). www.prg.aero, www.mastercard.cz Robot Master Pepper v Ruzyni
Letiště Praha a společnost Mastercard před několika dny uvedly do provozu prvního robota ve službách českého letiště. Robot Master Pepper umístěný v Terminálu 2 za bezpečnostní kontrolou a cestujícím poskytuje základní informace. Projekt robota je součástí technologického rozvoje pražského letiště v oblasti zákaznické zkušenosti. Cestujícím je k dispozici denně od 7,00 do 22,00 hodin. 
>
 
02.11.2018

Pět novinek Ryanairu v Praze

(red), www.prg.aero, www.ryanair.com Pět novinek Ryanairu v Praze
S novou zimní sezonou posílila irská letecká společnost Ryanair počet provozovaných z pražského ruzyňského letiště. Během zimy bude provozovat pěti nových linek a to do jordánského Ammánu, marockého Marrákeše, izraelského Ejlatu (Ovda), nebo na letiště  Paříž - Beuvais a italské Pisy. Celkem bude dopravce v rámci zimního letového řádu nabízet z Prahy devatenáct linek. 
>
 
01.11.2018

Dreamlinery pravidelně do Prahy

text, foto: (jjk) Dreamlinery pravidelně do Prahy
Spolu se zimním letovým řádem se v Praze začaly objevovat na pravidelných linkách i stroje Boeing 787 Dreamliner. Letecká společnost Korean Air nasadil na spoj ze Soulu delší verzi Boeing 787-9 a Qatar Airways létá z Dauhá strojem Boeing 787-8. Korejský letoun se bude na pražském ruzyňském letišti zjevovat třikrát týdně a katarský létá každý den odpoledne. Pro Prahu to není první setkání s tímto letounem, protože se v Praze se nejprve ukázal v roce 2012 Boeing 787-8 polských aerolinií LOT, v roce 2015 ještě Azerbaijan Airlines a TUI Airlines Nederland a nakonec v roce 2017 vietnamský Boeing 787-9. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

16. - 17. února 2019

Parasem Beskydy

Javorový vrch, Beskydy
Odhazování záložek v blízkosti Flight Parku Javorový a workshopy, party stany a přednáškové místnosti Flight Parku Javorový, Flight Park Javorový vrch, Beskydy, www.elspeedo.cz, www.katusha.cz
 
detail akce
parašutismus
 
16. února 2019 19:30-23:59

XXVIII. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)
Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz
 
detail akce
společenská akce
 
16. února 2019 20:00-23:59

VIII. Letecký ples

Rakovník
Letecký ples Aeroklubu Rakovník na téma „Z pohádky do pohádky“, hraje Ideal Band, vystoupí Lentilky Rakovník, slosování vstupenek o vyhlídkový let, Kulturní centrum Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.kulturnicentrum.cz
 
detail akce
společenská akce
 
21. února 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jaroslav Špaček

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jaroslav Špaček – pplk.v.v., ředitel CLV Pardubice Povídání nejen o vrtulnících, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
22. - 23. února 2019

Modely

Praha - Letňany (PVA)

Prodejní výstava pro modeláře, Pražský veletržní areál PVA Letňany, www.rcmodely.cz

 
detail akce
výstava
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama