Aktuality RSS

16.02.2019

BMI Regional ukončily provoz a končí tak linka z Brna do Mnichova

(red), www.kr-jihomoravsky.cz, www.flybmi.com BMI Regional ukončily provoz a končí tak linka z Brna do Mnichova
British Midland Regional Limited (BMI Regional, resp. flyBMI) ukončila o okamžitou platností 16.února 2019 veškerou činnost. Je to špatná zpráva pro brněnské letiště v Tuřanech, protože se ukončení činnosti společnosti týká i letů, které jsou provozovány z Brna do Mnichova. Ukončení činnosti této společnosti se netýká partnerské skotské letecké společnosti Loganair.
>
 
16.02.2019

Emirates do Phnompenhu

(red), www.bestcg.com Emirates do Phnompenhu
Letecká společnost Emirates od 1. června 2019 zavádí novou denní linku do hlavních měst Kambodži a Thajska, Phnompenhu a Bangkoku. Linka z Dubaje do Phnompenhu přes Bangkok nabídne více leteckých spojení cestujícím, kteří létají mezi těmito hlavními městy. Cestovatelé z obou zemí jihovýchodní Asie budou díky této lince mít přístup ke globální síti Emirates s konektivitou do více než sto padesáti destinací.
>
 
15.02.2019

Martin Šonka nejlepším letcem roku 2018

(jjk), foto: Kamil Večeřa Martin Šonka nejlepším letcem roku 2018
Ve čtvrtek 14.února 2019 byl v pražském divadle Image vyhlášen nejen nejlepší letecký sportovec za rok 2018, ale i nejlepší vzduchoplavci v jednotlivých odvětvích. I přes velkou konkurenci velmi úspěšných týmů leteckých akrobatů na kluzácích, nebo parašutistů Dukly Prostějov a juniorek v Indoor skydivingu, kteří posbírali vloni na světových šampionátech ve svých disciplínách cenných kovů (a i těch nejcennějších), nakonec se nejlepším leteckým sportovcem roku 2018 stal mistr Evropy v akrobatickém freestyle (na šampionátu v Jindřichově Hradci) a celkový vítěz seriálu Red Bull Air Race Martin Šonka.  
>
 
15.02.2019

Living Planet Symposium 2019

(red), www.czechspaceportal.cz Living Planet Symposium 2019
Evropská kosmická agentura (ESA) ve spolupráci s Evropskou komisí vypsala studentské granty pro účast na Symposiu Living Planet 2019, které proběhne v italském Miláně ve dnech ve dnech 13. – 17. května 2019. Symposium, které se koná jednou za tři roky je jednou z největších akcí Evropské kosmické agentury v oblasti pozorování Země. Poslední termín pro podání žádostí je 29. března 2019.
>
 
14.02.2019

Airbus ukončí výrobu A380 v roce 2021

text: (jjk), www.airbus.com, foto: (jjk) Airbus ukončí výrobu A380 v roce 2021
Společnost Airbus, v souvislosti se snížením objednávek letounu A380 leteckou společností Emirates o 39 letadel na 14 kusů do roku 2021, oznámila ukončení výroby tohoto stroje. V současné době společnost Airbus neregistruje žádné nové objednávky na A380 a proto k tomuto kroku přistoupila. Letečtí dopravci podle výrobce preferují v poslední době především úspornější a ekonomičtější dvoumotorové, ale i menší, letouny A330neo a A350. 
>
 
14.02.2019

Českobudějovická dráha se otevře dříve

text:(jjk), www.kraj-jihocesky.cz, foto: www.airport-cb.cz Českobudějovická dráha se otevře dříve
Vedení Jihočeského kraje oznámilo, že se 13.února 2019 dohodlo se zástupci společnosti Hochtief, která je zhotovitelem stavby Modernizace Letiště České Budějovice, na dřívějším převzetí již dokončeného díla. Konkrétně by se jednalo o vzletovou a přistávací dráhu, která by tak mohla být uvedena do zkušebního provozu. Společné jednání iniciovalo vedení kraje, který má na dřívějším zprovoznění letiště mimořádný zájem.    
>
 
14.02.2019

Memorandum Ministerstva obrany s VOP CZ

(red), www.vop.cz Memorandum Ministerstva obrany s VOP CZ

Na konci ledna podepsalo Ministerstvo obrany České republiky se státním podnikem VOP CZ z Šenova u Nového Jičína memorandum o spolupráci v rámci největší armádní zakázky v novodobé historii v celkovém objemu více než padesáti miliard korun. Připravovaný projekt na pořízení 210 kusů nových pásových obrněných vozidel má nahradit zastaralá vozidla BVP-2 sovětské výroby a proběhne na něj soutěž mezi čtyřmi zahraničními zbrojařskými koncerny. 

>
 
13.02.2019

ERA v Kyrgyzstánu

(red), www.era.aero ERA v Kyrgyzstánu
Pardubická společnost ERA (která je členem skupiny Omnipol) prošla úspěšně testy SAT a tím dokončila projekt instalace přehledového systému WAM pro řešení bezpečnosti letového provozu v nejvytíženějších částech vzdušného prostoru Kyrgyzstánu. Systém bude sledovat koncovou příletovou oblast mezinárodního letiště u města Osh a dva hlavní letové koridory vedoucí na hranice země, především vytížený vzdušný prostor směrem na Rusko.
>
 
12.02.2019

Kiwi.com v Petrohradě

(red), www.bestcg.com Kiwi.com v Petrohradě
Mezinárodní letiště Pulkovo v Petrohradě a český vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com uzavřeli strategické partnerství, které je vůbec prvním svého druhu v ruském leteckém průmyslu. Cílem partnerství je rozvoj inovací a zjednodušení letecké přepravy bez opakovaných check-inů, využívání přestupních terminálů a nutnosti opakovaného odbavení zavazadel pro navazující lety cestujících, kteří přestupují v Petrohradu a zároveň využívají vzájemně nespolupracující letecké společnosti. 
>
 
11.02.2019

China Eastern pětkrát Šanghaje

(red), www.prg.aero China Eastern pětkrát Šanghaje
Letecká společnost China Eastern Airlines od 6.května 2019 navýší počet letů na lince z Prahy do Šanghaje na pět týdně, a novým dnem tedy bude i pondělí. Pravidelně ta tuho trasu letecká společnost nasazuje letoun typu Airbus A330-200 v konfiguraci pro 262 cestujících. Lety ve čtvrtek a v neděli nelétají přímo ze Šanghaje, ale mají s mezipřistání v Sianu, který je známý především muzeem s terakotovou armádou.
>
 
10.02.2019

Ural Airlines zvyšuje počet letů mezi Jekatěrinburgem a Prahou

(red), www.prg.aero Ural Airlines zvyšuje počet letů mezi Jekatěrinburgem a Prahou
Letecká společnost Ural Airlines využila toho, že České aerolinie zrušily několik linek, včetně spojení mezi Prahou a Jekatěrinburgem a oznámila navýšení počtu letů na své pravidelné lince mezi těmito dvěma městy na šest dnů v týdnu. Od 6. března 2019 tak bude mezi Jekatěrinburgem a Prahou létat Airbus A320 společnosti Ural Airlines každý den v týdnu s výjimkou pondělí. 
>
 
09.02.2019

Stříbro z Abú Zabí

(red), www.martinsonka.cz, https://airrace.redbull.com/en Stříbro z Abú Zabí
V Abú Zabí začal 9.února 2019 nový ročník seriálu Red Bull Air Race 2019. V prvním závodě Red Bull Air Race 2019 zvítězil v kategorii Master Class Yoshihide Muroya z Japonska, druhý byl Martin Šonka a třetí Američan Michael Goulian a druhý český letec Petr Kopfstein obsadil desáté místo. V celkovém pořadí je po prvním závodě stejné pořadí.
>
 
09.02.2019

Jumbo brázdí oblohu už půlstoletí

text, foto: (jjk) Jumbo brázdí oblohu už půlstoletí
Dne 9. února 1969 v 11,34 hodin zkušební pilot Jack Waddell s druhým pilotem Briene Wyglem a palubním inženýrem Jesse Wallickem vznesli z letiště Paine Field v Everettu poprvé do vzduchu s prototypem letounu Boeing 747-121 s registrací N7470 (cn 20235), který nesl jméno „City of Everett“ a po hodinu a patnáct minut trvajícím letu úspěšně opět přistáli.
>
 
09.02.2019

Spolupráce Emirates a China Southern Airlines

(red), www.bestcg.com Spolupráce Emirates a China Southern Airlines
Letecká společnost Emirates a China Southern Airlines podepsaly memorandum o porozumění týkající se komplexní dohody o vzájemném codesharování. Spolupráce otevře oběma společnostem nové destinace pro cestující mířící do Číny, na Blízký východ a do Afriky. Jedná se o první partnerství Emirates uzavřené s čínskou leteckou společností a codesharová spolupráce s největší čínskou leteckou společností zahrnuje osmnáct letových tras v Číně, na Blízkém východě a v Africe.
>
 
08.02.2019

Mise Hera s českou účastí

(red), www.avcr.cz Mise Hera s českou účastí
Nanosatelit APEX, který v roce 2023 poletí do vesmíru společně s bezpilotní misí Hera Evropské kosmické agentury, si připíše hned několik prvenství. Mimo jiné půjde o první sondu, která bude autonomně operovat v blízkosti asteroidu a která bude využívat samostatně generovaný a automaticky zpřesňovaný model cílového tělesa. Přípravy vědecké náplně projektu APEX a jeho softwarového vybavení probíhají za klíčové účasti českých odborníků.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. - 25. května 2019

26. Karlovarský pohár 2018

Toužim - Přílezy

Tradiční soutěž motorových akrobatických letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate, Advanced, Unlimited s mezinárodní účastí, Letiště Toužim - Přílezy, www.aeroklubtouzim.cz, www.aerobatic.cz, www.leteckaakrobacie.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
23. - 25. května 2019

Mistrovství České republiky 2019 v přesném létání

Moravská Třebová - Staré Město
Mistrovství České republiky v přesném létání 2019 motorových letounů, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.lkmk.com, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu
 
detail akce
soutěž - přesné létání
 
23. května 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Filip Vojtášek

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Filip Vojtášek – letecký badatel, tvůrce stránek hloubkaři.cz Hloubkaři nad českými zeměmi, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
25. května 2019 10:00-18:00

2. Slet letadel Zenair

Strakonice
Letecký den s doprovodným programem, Letiště Strakonice, www.akstrakonice.cz
 
detail akce
slet
 
25. - 29. května 2019

Angle Camp with Anna Moxnes

Klatovy - Chaloupky
Angle Camp with Anna Moxnes – parašutistický tréninkový kemp, Letiště Klatovy – Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz
 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama