Aktuality RSS

18.07.2019

Z Evropy do Ameriky s Emirates

(red), www.bestcg.com Z Evropy do Ameriky s Emirates
Ze španělské Barcelony do Mexica City začne létat koncem roku letecká společnost Emirates. Spojení Evropy s americkým kontinentem zavede společnost v souvislosti se zavedením zavedením  každodenních letů z Dubaje na Mezinárodní letiště Mexico City. A od 9. prosince 2019 tak povede tato pravidelná linka i přes španělskou Barcelonu. Cestující společnosti Emirates tak budou moci mezi těmito městy cestovat pohodlněji a ti s občanstvím Mexika, Španělska a Spojených arabských emirátů budou moci využít i bezvízové cestování do daných zemí. 
>
 
17.07.2019

Portál Space19+

(red), www.czechspaceportal.cz Portál Space19+
V listopadu 2019 se uskuteční ministerská Rada Evropské kosmické agentury (ESA), na které bude mít Česká republika možnost vstoupit do nově připravovaných kosmických programů. Rada ESA na ministerské úrovni představuje vrcholný orgán agentury ESA, který je tvořen zástupci jejich jednotlivých členských států. Rada se schází zpravidla jednou za dva až tři roky a rozhoduje o budoucím směřování aktivit ESA a o finančních závazcích jednotlivých členských států v širokém portfoliu kosmických programů. Nadcházející Rada s přídomkem „Space19+“ se uskuteční v listopadu 2019 ve španělské Seville a představuje revoluci v evropském pojetí kosmických aktivit.
>
 
16.07.2019

Úspěšný půlrok v Tuřanech

(red), www.brno-airport.cz Úspěšný půlrok v Tuřanech
Brněnské letiště zažilo úspěšný půl rok a počet odbavených cestujících meziročně narostl o osmnáct procent oproti roku 2018 a dosáhl 170 510 odbavených cestujících. Za tento nárůst letiště vděčí zejména novým pravidelným linkám do Milána a do Berlína. Pozitivním ukazatelem je pak to, že i přes výpadek letadel Boeing 737 MAX měla tato kauza na počet odbavených v Brně prakticky nulový dopad.
>
 
15.07.2019

Kiwi.com integruje své produkty do TapTripu.

(red), www.bestcg.com Kiwi.com integruje své produkty do TapTripu.
Online cestovní platforma Kiwi.com uzavřela spolupráci s globálním cestovním technologickým start-upem TapTrip. Produkty společnosti Kiwi.com budou zaintegrovány do platformy TapTripu, která tak svým uživatelům nejen z řad malých a středních podniků nabídne srovnání cen různých webových stránek, jež nabízejí letecká spojení a lokalizovaná dopravní spojení. 
>
 
14.07.2019

Druhá portugalská destinace

(red), www.bestcg.com Druhá portugalská destinace
Porto se stalo druhou destinací letecké společnosti Emirates v Portugalsku a nově tak zařazuje čtyři lety týdně do tohoto města. Začátkem července zahajovací let EK197 na trase Dubaj – Porto poprvé přistál na mezinárodním letišti v Portu a cestujícím společnosti Emirates se tím otevřely brány od severního Portugalska.
>
 
13.07.2019

Safari vyhráli domácí

(jjk) Safari vyhráli domácí
V posledních dnech června a prvních dvou týdnech července (29.června až 13.července 2019) se konal dvaadvacátý plachtařský Pohár Safari a šestý ročník (neoficiálního) Plachtařského Mistrovství České republiky dvoumístných kluzáků. V letošním ročníku se mimořádně dařilo domácím plachtařům, protože členové Aeroklubu Dvůr Králové nad Labem zvítězili ve všech třech kategoriích, Jana Vepřeková ve volné třídě, Marek Korneč v klubové třídě a v blaníkovských dvousedadlovkách Jaroslav Rapáč & Ondřej Teichman.   
>
 
13.07.2019

Bronz Michala Tvrzníka a stříbro týmu v Břeclavi

(jjk) Bronz Michala Tvrzníka a stříbro týmu v Břeclavi
Po roce se opět do Břeclavi vrátili akrobaté. Zatímco se v posledních červnových dnech roku 2018 na břeclavském letišti utkali letečtí akrobaté na motorových letounech o domácí tituly, tentokrát se zde setkali akrobaté na druhém světovém šampionátu kategorie Intermadiate (2nd FAI World Intermediate Aerobatic Championship 2019). Mistrovství světa kategorie Intermediate je vlastně zcela nová soutěž, protože poprvé se konala teprve v roce 2014 v Mossel Bay v Jihoafrické republice. Po pětileté přestávce se druhý ročník pořádal až od 7. do 13.července 2018 na jihu Moravy, na dohled rakouských hranic, na letišti v Břeclavi. 
>
 
13.07.2019

Hledá se provozovatel obchodů s doplňkovým sortimentem

(red), www.prg.aero Hledá se provozovatel obchodů s doplňkovým sortimentem
Letiště Praha vypsalo koncesní řízení na provozovatele celkem sedmi obchodů v oblasti tzv. travel essentials. Obchody by měly nabízet například tisk, drobné občerstvení či různé doplňky k cestování. Termín pro podání nabídek je do 2.srpna 2019, základní doba nájmu činí pět let. 
>
 
12.07.2019

Bell a SOŠCL na konci školního roku

(red), www.bestcg.com Bell a SOŠCL na konci školního roku
Společnost Bell, a Střední odborná škola civilního letectví (SOŠCL) s koncem školního roku 2018/2019 uzavřely úspěšně dalšího cyklu stáží, které americká firma zajišťuje pro studenty školy na své základně na letišti v Ruzyni. Pobočka v Praze je zároveň evropskou centrálou společnosti Bell a její spolupráce se Střední odbornou školou civilního letectví, která vychovává budoucí letecké mechaniky, pracovníky civilního letectví či mechaniky elektrotechniky, probíhá již od roku 2015.
>
 
11.07.2019

Titus do armády

(red), www.army.cz Titus do armády
Druhý červencový týden si ministr obrany Lubomír Metnar a jednatel společnosti Eldis Pardubice Milan Stupka oficiálně předali smlouvy na dodávku vozidel Titus 6x6, které byly podepsány v červnu. Jedná se zakázku na 62 kolových obrněných vozidel Titus, z nichž bude 42 kusů velitelsko-štábních vozidel a 20 kusů vozidel MKPP (místo koordinace palebné podpory), včetně logistického zabezpečení a školení obsluh. Smlouva zajišťuje také kompletní servisní podporu.
>
 
10.07.2019

Hraniční kontrola v Českých Budějovicích v létě 2019

(red), www.airport-cb.cz Hraniční kontrola v Českých Budějovicích v létě 2019
Pro letní sezónu 2019, tedy prozatím do 31.srpna 2019, je na letišti zřízena služba Cizinecké Policie ČR. V její pracovní době lze využít hraniční kontroly pro lety mimo Schengenský prostor bez objednání předem. V mimopracovní době je třeba zaslat požadavek na hraniční kontrolu standardním způsobem (tj. zaslat požadavek na letiště a vyplnit formulář na webu PČR), avšak v předstihu pouze minimálně osm hodin před plánovaným letem. Přesto je vhodné poskytnout včasné informace k plánovanému letu.  
>
 
09.07.2019

Malťané oslavili narozeniny prodloužením linky

(red), www.prg.aero Malťané oslavili narozeniny prodloužením linky
Letecká společnost Air Malta oslavila dvacáté výročí přímé linky mezi Maltou a Česku republikou, na které během letošního léta překročí hranici dvou set tisíc přepravených cestujících za dobu existence spojení. Při této příležitosti zástupci společnosti Air Malta oznámili, že v tomto roce bude provozovat linku mezi maltským a českým hlavním městem nejen do konce letní sezony, ale až do 4.ledna 2020 vzhledem k tomu, že stále přibývá zájemců o toto letecké spojení.
>
 
08.07.2019

Letní kampaň

(red), www.prg.aero Letní kampaň
Akciová společnost Letiště Praha odstartovala se začátkem prázdnin novou letní imagovou kampaň, kterou vytvořila agentura Loosers a nafotil Tomáš Třeštík. V nové letní kampani vystupují zaměstnanci Letiště Praha a poběží po dobu hlavní letní sezóny. Stejně jako v loňském roce i letos v kampani vystupují zaměstnanci skupiny Letiště Praha.
>
 
07.07.2019

ČVUT ve vesmíru

(red), www.cvut.cz ČVUT ve vesmíru
V pátek 5. července 2019 se z kosmodromu Vostočnyj do vesmíru na palubě ruské rakety Sojuz 2.1b vypravila česká družice Lucky-7 a další české vědecké přístroje. Do vesmíru se dostaly najednou ruská meteorologická družice Meteor-M 2-2 a více než tři desítky minisatelitů CubeSat včetně české družice Lucky-7 a českého detektoru pro monitorování kosmického počasí a radiačního pole v okolí Země, který je součástí ruské družice Socrat-R. Na palubě nosné rakety byly tři ruské přístroje a  a třicet aparátů z jedenácti zemí, včetně České republiky nebo Velké Británie, Francie, Německa, Švédska a Spojených států amerických.
>
 
07.07.2019

Drony už nebudou pro piloty neviditelné

(red), www.fit.cvut.cz Drony už nebudou pro piloty neviditelné

Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (FIT ČVUT) se podílí na unikátním výzkumu, díky kterému se drony stanou bezpečnější a využitelnější. A to například pro stále více populární aplikace, jako je koordinace několika dronů se záchranářským vrtulníkem nebo třeba doručování zásilek. Čtyřčlenný tým studentů ve spolupráci s fakultou vyvinul unikátní zařízení Dronetag, které využívá moderní mobilní a satelitní technologie, a činí tak libovolný dron viditelný v mapě letového provozu.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

12. prosince 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Karel Burger

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Karel Burger – palubní inženýr vojenského dopravního letectva, beseda na téma „Letecký teror“, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org,www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
14. prosince 2019 08:30-14:00

Den otevřených dveří SŠL Kunovice

Kunovice

Den otevřených dveří - Střední škola letecká s.r.o., Kunovice (Na Záhonech 1177), www.ssletecka.com

 
detail akce
společenská akce
 
14. prosince 2019 09:00-18:00

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín

Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
14. prosince 2019 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
28. prosince 2019 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Klubové polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama