Aktuality RSS

04.02.2020

Omezení letecké dopravy v souvislosti s šířením koronaviru

(red), www.mzv.cz Omezení letecké dopravy v souvislosti s šířením koronaviru
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky upozorňuje cestovatele, že v souvislosti s šířením koronaviru (označovaný jako 2019-nCoV) dochází v posledních dnech k rušení velkého množství letů z/do Číny, včetně letů tranzitních přes některá čínská letiště. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje před cestou ověřit u letecké společnosti, zda nedojde ke zrušení návazných letů, popř. doporučujeme let změnit a využít jiných tranzitních letišť v Asii.
>
 
03.02.2020

Nábor pro Emirates v Praze, Brně a Ostravě

(red), www.bestcg.com Nábor pro Emirates v Praze, Brně a Ostravě
Letecká společnost Emirates opět čase pořádá nábor nových členů palubního personálu i v České republice. A po lednovém náboru v Plzni a Olomouci do mezinárodního týmu společnosti Emirates se budou moci zájemci ucházet 11.února 2020 v Praze, 13.února 2020 v Brně a 15.února 2020 v Ostravě, vždy přesně v devět hodin ráno.
>
 
02.02.2020

Noví afgánští piloti vycvičeni v LOM

(red), www.lompraha.cz Noví afgánští piloti vycvičeni v LOM
V úterý 28.ledna 2020 byl slavnostně ukončen výcvik patnácti pilotů afghánských vzdušných sil. Program zajišťují společnosti LOM Praha Trade a Raytheon a od roku 2015 jím prošly už více než dvě stovky studentů. Ceremoniál se konal tradičně v prostorách Centra leteckého výcviku státního podniku LOM Praha v Pardubicích, kde hosty přivítal velvyslanec Afghánské islámské republiky Shahzad Gul Aryobee.
>
 
01.02.2020

Mírně uvolněná obloha

(red), www.rlp.cz Mírně uvolněná obloha
Vyhodnocení provozních výsledků státního podniku Řízení letového provozu České republiky za rok 2019 potvrdilo očekávaný mírný pokles letového provoz v českém vzdušném prostoru. Tento vývoj byl způsoben kapacitními problémy v regionu střední a západní Evropy, zejména Rakousku a Maďarsku a dále potřebou odlehčit přetíženému vzdušnému prostoru nad Německem.
>
 
31.01.2020

S Emirates do Penangu

(red), www.bestcg.com S Emirates do Penangu
Letecká společnost Emirates otevírá nový spoj na sever Malajsie a zprovozní propojení z Dubaje přes Singapur do Penangu od 9. dubna 2020. Penang se tak stane druhou destinací, po hlavním městě Kuala Lumpur, společnosti Emirates v Malajsii. Linka do hlavního města byla zavedena v roce 1996 se třemi leteckými spoji denně.
>
 
30.01.2020

Loňský rok ve Smartwings

(red), www.smartwings.com Loňský rok ve Smartwings
Skupina Smartwings Group sdružující jak leteckou společnost Smartwings a České aerolinie zaznamenala v roce 2019 jistý pokles odbavených cestujících. Jednou z hlavních příčin je uzemnění letounů Boeing 737 MAX po dvou fatálních nehodách a rozhodnutí mezinárodních leteckých autorit pozastavit provoz letounů, dokud výrobce nevyřeší technické problémy stroje. 
>
 
29.01.2020

Příležitost pro studenty a absolventy v ESA

(red), www.czechspaceportal.cz Příležitost pro studenty a absolventy v ESA
Evropská kosmická agentura nabízí studentům a absolventům pozici „Young Graduate Trainee for Incentive Schemes Programme Management“ v centru ESA ESTEC v Nizozemsku a to je příležitost i pro studenty z České republiky. Uzávěrka pro podání přihlášek je stanovena na 4. února 2020.
>
 
28.01.2020

Barča na Plané

(red), www.airport-cb.cz Barča na Plané
V úterý 28.ledna 2020 navštívil po předání pacienta v českobudějovické nemocnici mezinárodní letiště v Plané vrtulník letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. Návštěva byla prozaická, protože se jednalo o dočerpání paliva pro cestu zpět na ústeckou mateřskou základnu. Ale shodou okolností od začátku roku 2021 bude personál letiště vídat a obsluhovat žluté vrtulníky královéhradecké firmy DSA mnohem častěji. K 1.lednu 2021 se totiž zpět na základnu Letecké záchranné služby, vybudované v roce 2015 na tomto letišti, bude vracet civilní provozovatel a bude jím právě firma DSA. Jak o tom rozhodla výběrová komise Ministerstva zdravotnictví České republiky.
>
 
28.01.2020

Letiště Praha přijalo opatření v souvislosti s koronavirem

(red), www.prg.aero, www.mzcr.cz Letiště Praha přijalo opatření v souvislosti s koronavirem
Ministerstvo zdravotnictví České republiky, respektive Hlavní hygienička České republiky, vydaly dne 27.ledna 2020 ochranné opatření, kterým ukládá Letišti Praha povinnost přijmout v souladu s vyhlášením Státního zdravotního ústavu opatření, jejichž předmětem je informovat cestující o způsobech prevence dalšího šíření nákazy koronavirem a o dalším postupu, kterým by se měla osoba s podezřením na danou nákazu řídit.  Cílem opatření je vytvoření podmínek pro včasné odhalení a prevenci dalšího šíření nákazy. 
>
 
28.01.2020

Vodochodská továrna chce zdvojnásobit tržby

(red), www.aero.cz Vodochodská továrna chce zdvojnásobit tržby
Letecká továrna Aero Vodochody Aerospace hodlá v tomto roce zdvojnásobit tržby na téměř šest miliard korun v porovnání s očekávanými výsledky roku 2019. Na nárůstu tržeb se podílí zejména nové zakázky v oblasti údržby letounů, navýšení výroby na programu Airbus A220 (bývalý program Bombardier CSeries) a zahájení sériové výroby nového cvičného a lehkého bojového letounu Aero L-39NG.
>
 
27.01.2020

Aplikace #Záchranka v Maďarsku

(red), www.zachrankaapp.cz Aplikace #Záchranka v Maďarsku
Aplikace Záchranka, která už má už více než jeden milion a sto padesát tisíc uživatelů, začala fungovat v dalším státě.  Po České republice, Rakousku a Slovensku, nově funguje tato aplikace i v Maďarsku. Spolupráci s maďarskými záchranáři se podařilo domluvit díky partnerství s Nadací Vodafone a tak ani v Maďarsku nemusí mít čeští návštěvníci už obavy z komunikační bariéry. 
>
 
26.01.2020

Investiční dotace v roce 2019 v Mošnově

(red), www.airport-ostrava.cz Investiční dotace v roce 2019 v Mošnově
V souladu s veřejným zájmem poskytl Moravskoslezský kraj na rozvoj regionálního Letiště Leoše Janáčka Ostrava investiční dotaci pro rok 2019 na úhradu nákladů na pořízení technických prostředků na zajištění bezpečnosti provozu akciové společnosti Letiště Ostrava.
>
 
25.01.2020

Ministerstvo obrany poprvé letos prodává nepotřebný majetek

(red), www.army.cz Ministerstvo obrany poprvé letos prodává nepotřebný majetek
V tomto týdnu Ministerstvo obrany České republiky vyhlásilo první letošní výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku s minimální požadovanou kupní cenou, která v souhrnu přesahuje 21,4 milionů korun. 
>
 
24.01.2020

Provozovatelé letecké záchranky potvrzeni

(red), www.mzcr.cz Provozovatelé letecké záchranky potvrzeni
Na konci minulého pracovního týdne 24.ledna 2020 vypršela patnáctidenní odvolací lhůta pro účastníky výběrového řízení na provoz Letecké záchranné služby v České republice v letech 2021 - 2028. Leteckou záchrannou službu tak v letech 2021 až 2028 obsluhovat čtyři provozovatelé. Pražskou základnu Letecká služba Policie České republiky, plzeňskou Armáda České republiky, ostravskou a olomouckou pak slovenská společnost Air – Transport Europe a všechny zbývající společnost DSA a.s. (Brno, Hradec Králové, Jihlava, České Budějovice, Ústí nad Labem, Liberec), jak už dříve rozhodla rozhodnutí hodnotící komise Ministerstva zdravotnictví České republiky.
>
 
24.01.2020

Pardubické letiště název nezmění

(red), www.airport-pardubice.cz Pardubické letiště název nezmění
V poslední době se objevily i ze strany regionálních politiků, změnit, či mírně upravit název letiště Pardubice, aby cestujícím název evokoval relativní blízkost k hlavnímu městu České republiky Praze. Argumentem mnohých bylo i to, že některé regionální letiště, například v okolí Londýna, nesou název hlavního města, ač jejich vzdálenost o metropole je srovnatelná se vzdáleností Prahy a Pardubic. Podobní je to i s některými regionálními letišti v Itálii.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

3. - 11. července 2020

13. FL 2020 Adrenalin Grand Prix

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky
13. ročník tradiční plachtařské regionální soutěže, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.fl2020.akfrydlant.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
4. - 7. července 2020

Krkonoše open - Česká liga XC PGL 2020

Krkonoše - Černá hora
Česká liga paraglidingu XC 2020 - Ligový závod, FAI 2, startoviště Černá hora, Kozákov, Zvičina, www.dovzduchu.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz
 
detail akce
soutěž - PGL
 
10. - 11. července 2020

Rakovnický Skyleader pohár

Rakovník
Regionální soutěž v letecké akrobacii motorových letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced, Letiště Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.letamevtom.cz, www.skyleader.aero
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
11. července 2020 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
11. července 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama