Aktuality

31.01.2019 01:00

Valor dosáhl pětisetkilometrové rychlosti

(red), www.bestcg.com Valor dosáhl pětisetkilometrové rychlosti
Po celoročním testování a po absolvování více než pětaosmdesáti letových hodinách dosáhl stroj Bell V-280 Valor v tomto týdnu více než pětisetkilometrové rychlosti. Společnost Bell nadále systematicky a úspěšně pracuje na rozšíření letové obálky přičemž konvertoplán opakovaně prokazuje, že významně překračuje výkon starších dopravních vrtulníků a že v rámci programu Future of Vertical Lift (FVL) přinese lepší schopnosti bojových strojů.
„Dosažení této rychlosti během jednoho roku letového testování V-280 Valor je pozoruhodným úspěchem. Tento mezník lze považovat za další důkaz toho, že V-280 je vyspělá technologie," řekl Keith Flail, viceprezident Advanced Vertical Lift Systems ve společnosti Bell.
Technická vyspělost strojů V-280, konstruovaných pro dlouhé útoky s dvojnásobnou rychlostí a doletem v porovnání se stávajícími vrtulníky střední kategorie, demonstruje, že z úzké spolupráce mezi vládou a průmyslem může v rychlém a udržitelném procesu vzejít převratný výsledek.
„Dvojnásobná rychlost přesunu s dvojnásobným doletem oproti starším strojům zásadně mění způsob, jakým vojenské jednotky Spojených států provádějí multidoménové operace," uvedl Ryan Ehinger, manažer programu V-280 ve společnosti Bell. „Bez nutnosti doplňování paliva se lídři budou moci soustředit na provozní cíle a minimalizovat tak logistickou zátěž."
Digitální design a designová metodika společnosti Bell se u V-280 navíc zaměřila na vytvoření udržitelného a cenově dostupného letounu. Tým věnoval velké úsilí zjednodušení návrhů a posunutí technologické připravenosti, tak aby naplňovala požadavky pro FVL CS3.
Letové testování bude i v roce 2019 nadále ověřovat klíčové výkonnostní parametry V-280 společnosti Bell a minimalizovat rizika FVL v rámci programu Armády Spojených států JMR-TD (Joint Multi-Role Technology Demonstrator). Další etapy budou rozšiřovat letovou obálku s důrazem na další manévry při odlišných režimech letu.
Tyto milníky ukazují, že V-280 Valor je připraven a že Future of Vertical Lift začíná právě nyní. Další podrobnější informace na https://www.bellflight.com/military/bell-v-280 a sledujte nás na kanálech YouTube, LinkedIn, Twitter, Facebook a Instagram.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama