Aktuality

09.04.2019 01:00

Smartwings sníží kapacitu

(red), www.smartwings.com Smartwings sníží kapacitu

Momentální situace kolem letounů Boeing 737 řady MAX se dotknou, kromě jiných provozovatelů, i činnosti společnosti Smartwings. Společnost v této souvislosti uvedla, že omezí některé své lety během letošní letní sezon s tím, že se bude co nejvíce zmírnit dopady této situace na cestující a obchodní partnery.    

Vzhledem k současné situaci, kdy stále není jasné, kdy se nejnovější verze letadel Boeingu 737 MAX vrátí zpět do provozu, přistupuje letecká společnost Smartwings k realizaci nutných opatření s cílem co nejvíce zmírnit dopady této situace na cestující, obchodní partnery a provoz celé skupiny Smartwings během letní sezony.
Na základě poslední analýzy je společnost nucena snížit kapacitu na linkách Smartwings realizovaných z České republiky pro období letní sezony o osm procent. Lety Českých aerolinií budou provozovány beze změn dle letového řádu.
„Tato situace, do které se letecké společnosti a naši klienti dostali, nás velice mrzí, o to víc, že jsme ji nezavinili. Děláme maximum pro minimalizaci dopadů, které uzemnění letadel Boeing 737 MAX 8 má na náš letový provoz a cestovní plány našich cestujících, a také pro to, abychom zabránili dalším případným škodám,“ uvedl Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.
Snížení kapacity na linkách Smartwings bude realizováno úpravou letových řádů (změny letových časů) na vybraných linkách, snížením počtu frekvencí u některých destinací, případně dočasným pozastavením provozu některých linek
Smartwings nabídne v těchto případech zákazníkům, kteří budou případně dotčeni těmito změnami, překnihování na jiné lety a v případech, kdy bude jejich let zrušen a nevyužijí možnost překnihování, vrácení peněz.
Společnost Smartwings od počátku zákazu provozu letadel Boeing 737 MAX před více než třemi týdny přijala a přijímá celou řadu opatření a díky nim se podařilo z velké části zajistit náhradní řešení a dopady této mimořádné situace (vyšší moc) v maximální možné míře zmírnit.
Smartwings má ve flotile celkem sedm letadel Boeing 737 MAX 8 a dalších devět měla společnost obdržet do začátku letní sezony. Nová letadla Boeing 737 MAX 8 tak měla v letní sezoně činit zhruba jednu třetinu flotily. Vzhledem k rozsahu dopadů, které globální „uzemnění“ letounů na společnost má, se tak není možné se nepříznivým efektům zcela vyhnout.

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama