Aktuality

13.03.2020 17:02

Smartwings a České aerolinie zastavují lety

(red), www.smartwings.com Smartwings a České aerolinie zastavují lety
Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, na základě opatření provedených vládou České republiky k zákazu cestování českých občanů do zahraničí a zákazu vstupu cizinců bez trvalého či přechodného pobytu na území České republiky, přerušují po dobu trvání tohoto opatření všechna letecká spojení z/do České republiky a až padesát procent své flotily je skupina nucena uzemnit. Dalších sedm letadel typu Boeing 737 MAX8 má Smartwings Group uzemněno již rok z důvodu jejich globálního zákazu.
Letecká spojení ČSA a Smartwings z/do České republiky budou postupně pozastavena od 13. března do 16. března 2020 za účelem umožnění návratu českým občanům do České republiky a cizinců zpět do země. Cestujícím z dotčených letů umožnují České aerolinie a Smartwings bezplatné překnihování na pozdější datum nebo vrácení peněz v plné výši. Z důvodu vládního nařízení nemožnosti operovat lety na regionální letiště, budou lety společnosti Smartwings provozované z/do Brna a Ostravy, přesměrovány do Prahy. Skupina Smartwings z důvodu šíření koronaviru už dříve přerušila linky ČSA z Prahy do Milána, Boloni, Říma, Soulu a linku Smartwings do Tel Avivu.
Smartwings Group je připravena zajistit v případě žádosti vlády České republiky repatriaci českých občanů zpět do České republiky. 
„V této bezprecedentní situaci zůstává naší hlavní prioritou zdraví a bezpečnost našich zákazníků a zaměstnanců. Dramatický pokles poptávky zapříčiněný mimořádnými okolnostmi nás vede k realizaci radikálních úsporných opatření a kroků. Věříme, že se nám tuto obtížnou situaci, které čelíme, podaří překonat a důvěra v cestování se opět brzy obnoví,“ říká Jiří Šimáně, předseda představenstva Smartwings. 
Účelem přijatých úsporných opatření Smartwings Group, které skupina činí, je snížit finanční důsledky propadu poptávky na všechny společnosti skupiny. Další opatření a kroky Smartwings Group budou záviset na dalším vývoji epidemie koronaviru v Evropě a přijatých opatřeních a nařízeních příslušných států v následujících dnech a týdnech.
Provoz letadel Smartwings Group v Kanadě, SAE, v Polsku a Francii zatím zůstává zachován.
Celkový dopad současného vývoje na celkové příjmy skupiny není možné zatím odhadnout.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama