Aktuality

12.04.2019 01:00

S Chorvaty opět do Záhřebu

(red), www.croatiaairlines.com S Chorvaty opět do Záhřebu

V sobotu 13.dubna 2019 obnoví letecká společnost Croatia Airlines své lety mezi Prahou a Záhřebem. Linka bude provozována čtyřikrát týdně, a to každé úterý, čtvrtek, sobotu a neděli. Společnost Croatia Airlines bude provozovat na lince Praha a Záhřeb letouny Dash 8-Q400 s kapacitou 76 cestujících, které mají, podobně jako další stroje společnosti, nové firemní zbarvení.

Společnost Croatia Airlines nabízí několik kategorií tarifů v závislosti na požadavcích cestujících. Nejlevnější ceny tedy zahrnují pouze kabinové zavazadlo do 8 kg, vyšší tarify pak i odbavené zavazadlo a větší flexibilitu letenky. I ty nejlevnější letenky však i nadále zahrnují občerstvení na palubě a výběr sedadla zdarma, což je mezi evropskými dopravci už čím dál víc výjimkou než samozřejmostí.
Letecká společnost vznikla 20. července 1989 pod názvem Zagal - Zagreb Airlines a začala provozovat lety letounem Cessna 402 pro společnost United Parcel Service. Dne 23. července 1990 společnost změnila název na Croatia Airlines. V roce 1991 společnost pronajatým letounem McDonnell Douglas MD-82 začala provozovat vnitrostátní linky mezi Záhřebem a Splitem.
Provoz společnosti byl pozastaven v důsledku ozbrojeného konfliktu, ale po jeho ukončení Croatia Airlines získala od Lufthansy tři stroje Boeing 737 a stala se členem Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA). Toho roku také otevřela svou první mezinárodní linku do Frankfurtu nad Mohanem. Dalšími letouny ve flotile byly letouny ATR 72 a další Boeingy 737 a rozšiřovala síť svých pravidelných linek i díky tomu, že koupila cestovní kancelář Obzor.
V roce 1997 přibyl do flotily společnosti první Airbus A320 a v roce 1998 i první Airbus A319. V roce 2008 společnost do flotily zařadila první stroje Bombardier (Dash) Q400.
Dnes společnost obsluhuje necelou třicítku destinací ve více než dvaceti zemí dvanácti letouny Bombardier Dash 8 Q400, Airbus A319/320

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama