Aktuality

15.02.2019 01:00

Living Planet Symposium 2019

(red), www.czechspaceportal.cz Living Planet Symposium 2019
Evropská kosmická agentura (ESA) ve spolupráci s Evropskou komisí vypsala studentské granty pro účast na Symposiu Living Planet 2019, které proběhne v italském Miláně ve dnech ve dnech 13. – 17. května 2019. Symposium, které se koná jednou za tři roky je jednou z největších akcí Evropské kosmické agentury v oblasti pozorování Země. Poslední termín pro podání žádostí je 29. března 2019.
Cílem symposia je představit výsledky misí ESA pro pozorování Země v nejrůznějších oborech za uplynulé tříleté období. Pozorování Země nachází uplatnění v čím dál širším spektru oborů, jedná se např. o monitoring využití a pokryvu území, zemědělství, sledování infrastruktury a zastavěných území, geodézii, monitoring životního prostředí, sledování atmosféry, vývoje klimatu, monitoring mimořádných událostí, jako jsou povodně, lesní požáry, zemětřesení aj. Symposium je tak nejen platformou pro diskusi nově získaných vědeckých poznatků a dalšího směřování výzkumu v jednotlivých oborech, ale významným fórem pro diskusi přenosu nových poznatků do praxe, ke každodennímu využití prostřednictvím inovativních aplikací.
 
Podmínky pro udělení grantu naleznete společně s návodem na podání žádosti na tomto odkazu: https://lps19.esa.int/NikalWebsitePortal/living-planet-symposium-2019/lps19/ExtraContent/ContentSubPage?page=3&subPage=2
 
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama