Aktuality

10.04.2019 22:03

Komplikace s uzemněnými MAXy

(red), www.invia.cz, www.airport-ostrava.cz Komplikace s uzemněnými MAXy

V posledních dnech se dočasné nucené uzemnění letounů Boeing 737 MAX začíná dotýkat čím dál víc cestujících a i celé letní sezony v celé Evropě. Nejdříve irská letecká společnost Ryanair oznámila zrušení svých pravidelných spojů z letiště Pardubice do Londýna, od července tohoto roku, z důvodu nedostatku letadel, oznámila omezení svých linek i tuzemská společnost Smartwings. Uzemnění strojů Boeingů 737 MAX 8 společnosti Smartwings se dotkne charterových letů z Pardubic a Ostravy.  

Dopady se nevyhnou, jak bylo zmíněno, letišti Leoše Janáčka a letecká společnost Smartwings, která zajišťuje devadesát procent letního charterového provozu z ostravského letiště, má v současné době ve své flotile sedm letadel Boeing 737 MAX 8. Navíc do začátku letní sezóny měla obdržet dalších devět strojů. Pokud se nepodaří celkově vyřešit situaci do konce dubna tohoto roku, dojde na všech českých letištích k výrazným změnám v plánovaných letních charterových letech. Kapacita letů může být redukována až o zhruba dvacet až třicet. Podle informací od společnosti Boeing má být nový software k dispozici do konce dubna, poté musí ještě vše projít schválením Amerického leteckého úřadu a Evropské agentury pro bezpečnost letectví. „Situace s uzemněním Boeingů je pro nás velmi nepříjemná a její řešení nemůžeme nijak ovlivnit. Intenzivně pracujeme na náhradním řešení s jinými leteckými přepravci tak, aby byl dopad na letiště a naše cestující co nejmenší.“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s.
A informace cestujícím zveřejnila i cestovní agentura Invia. Ta v současné době disponuje informacemi o zrušení všech letů na letní sezónu s odletem z Pardubic. Podle těchto informací s největší pravděpodobností budou zrušeny lety do Řecka z Ostravy. Klienty, kterých se omezení letecké přepravy týká, Invia aktivně kontaktuje. Lidé si tak mohou znovu vybrat zájezd se stejnými nebo podobnými parametry, u nějž se jednotlivé detaily mohou lišit dle dané cestovní kanceláře. Ceny zájezdů pak zůstávají stejné. Na vybranou dovolenou lidé poté odcestují z jiného letiště. Cestovní kanceláře jsou v těchto dnech o vývoji situace průběžně informovány prostřednictvím e-mailu. Lze využít i webových stránek www.smartwings.com, na kterých je možné zjistit informace o zrušených letech a situaci průběžně sledovat. Cestovní agentura Invia prodává v České republice nejvíce online zájezdů a je jedničkou na trhu. Nespolupracuje pouze s přepravní společností Smartwings, ale i s řadou dalších poskytovatelů letecké přepravy, a to i se zahraničními společnostmi. Lidé tak svoji dovolenou v nabídce cestovní agentury Invia jistě naleznou a na pobyt bez potíží odcestují.

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama