Aktuality RSS

28.03.2020

Otevřená letová obálka Aero L-39NG

(red), www.aero.cz Otevřená letová obálka Aero L-39NG
Nový letoun z produkce Aero Vodochody Aerospace L-39NG absolvováním další série letových zkoušek otevřel letovou obálku na plný rozsah předpokládaných výšek a rychlostí. Na základě výsledků zkoušek byla povolena maximální rychlost 490 knotů (Mach = 0,8,  907,48 km/h) a dovolen maximální dostup 38 000 stop (11 580 metrů) nadmořské výšky.
>
 
27.03.2020

Dočasná výjimka povinnosti rejstříku LAA ČR

(red), www.laacr.cz Dočasná výjimka povinnosti rejstříku LAA ČR
Dočasná výjimka povinnosti rejstříku LAA ČR dokládat a ukládat v něm kopii platného posudku o zdravotní způsobilosti při vystavení nebo prodloužení platnosti pilotního průkazu. V současné době je prakticky nemožné získat aktuální posudek o zdravotní způsobilosti pilota SLZ. Z důvodu omezení volného pohybu osob vyhlášeného Usnesením Vlády ČR, bylo vydáno doporučení letecko - lékařské komise neprovádět zdravotní prohlídky II. třídy leteckého personálu, LAPL a SLZ. Určení letečtí lékaři proto odmítají provádět preventivní (speciální) lékařské prohlídky.
>
 
25.03.2020

Obrana uvolní na následky krize téměř tři miliardy

(red), www.army.cz Obrana uvolní na následky krize téměř tři miliardy
Ministerstvo obrany České republiky uvolní na řešení následků krizové situace 2,9 miliardy korun. V součtu bude podle ministra Lubomíra Metnara, z rozpočtu ministerstva uvolněno 2,9 miliardy korun. Ministr to vnímá jako maximální možnou podporu státu za kritické situace. Restrikce se však podle jeho slov nesmí dotknout klíčových vyzbrojovacích projektů.

 

>
 
24.03.2020

Výzva Ministerstva dopravy – Odboru civilního letectví určená všeobecnému letectví

(red), www.mdcr.cz Výzva Ministerstva dopravy – Odboru civilního letectví určená všeobecnému letectví
Ministerstvo zdravotnictví dne 23. března 2020 vydalo nové Mimořádné opaření (č.j.: 12745/2020-1/MIN/KAM), kterým byl prodloužen a upřesněn zákaz volného pohybu osob na území České republiky. Jakkoli v České republice nebyl konkrétně zakázán ani upraven vnitrostátní provoz všeobecného letectví, včetně volnočasového létání a užívání letadel ke sportovním a rekreačním účelům, je nezbytné vycházet z vyhlášeného stavu nouze a příslušného omezení volného pohybu osob.
>
 
23.03.2020

České aerolinie a Smartwings vezou zdravotnický materiál z Číny

(red), www.mdcr.cz České aerolinie a Smartwings vezou zdravotnický materiál z Číny

První letadlo Airbus A319 Smartwings Group v barvách Českých aerolinií otevřelo spojení mezi Čínskou lidovou republikou a Českou republikou a doručilo první dodávku potřebného zdravotnického materiálu z čínské Šanghaje do Prahy. O čtyřiadvacet hodin později je plánován přílet letadla Boeing B737-900 v barvách společnosti Smartwings. Letecký most mezi Českem a Čínou organizují společně ministerstva vnitra, zdravotnictví a dopravy. 

>
 
22.03.2020

Armádní linka pomoci

(red), www.army.cz Armádní linka pomoci
Armáda České republiky spustila linku pomoci, telefonovat může i veřejnost. Psychologickou podporu a poradenství nabízejí armádní psychologové široké veřejnosti i příslušníkům resortu obrany a vojákům z povolání. Lidé mohou volat denně i o víkendech.

 

>
 
20.03.2020

Opatření k zamezení šíření nemoci COVID-19 ve vztahu k letectví a činnosti spolků

(red), www.aecr.cz Opatření k zamezení šíření nemoci COVID-19 ve vztahu k letectví a činnosti spolků
Dne 15.března 2020 vydala Vláda usnesení č. 215, ve kterém upravuje zákaz volného pohybu osob na území České republiky. Většina podrobností je obecně známá ze sdělovacích prostředků. Předpoklad termínu reálného ukončení opatření k zamezení epidemie je v tuto chvíli značně nejistý. Níže jsou uvedeny informace specifické pro letectví a činnost spolků.
>
 
19.03.2020

Aktuální provoz LAA ČR

(red), www.laacr.cz Aktuální provoz LAA ČR
Vzhledem k vývoji situace s koronavirovou nákazou byla Letecká amatérská asociace České republiky nucena přistoupit k důležitým opatřením: Vedle striktního vyloučení jakýchkoliv osobních návštěv v sídle asociace byli pracovníci ústředí LAA ČR, jejichž práce vyžaduje přítomnost na pracovišti, rozděleni do dvou funkčních skupin, které se budou střídat v budově a v práci z domova v týdenním cyklu tak, aby se nepotkaly. Tento systém má zajistit, aby se služby LAA (práce rejstříku a inspektorů a správy LAA) nezastavily. Z toho plyne, že rejstřík funguje takříkajíc „v oslabení“, což se může projevit na lhůtách vyřízení některých záležitostí.
>
 
18.03.2020

Den ve vzduchu 2020 je zrušen!

(red), www.denvevzduchu.cz Den ve vzduchu 2020 je zrušen!
Organizační štáb největší letecké show na západě Čech se po pečlivém zvážení aktuální situace ve světě i v České republice rozhodl zrušit letošní ročník Dne ve vzduchu. Akce se ruší kompletně, žádný náhradní termín v roce 2020 stanoven nebude.
>
 
17.03.2020

Armáda na hranicích

(red), www.army.cz Armáda na hranicích
Na základě nařízení vlády o povolání vojáků k plnění úkolů Policie České republiky v souvislosti s epidemií viru SARS-CoV-2 od pondělí 16. března od 19,00 hodiny příslušníci Armády České republiky posilovali Policii České republiky v plnění jejích úkolů na státních hranicích. 
>
 
16.03.2020

Oznámení v souvislosti s usnesením vlády č. 215 ze dne 15. 3. 2020 a dalšími opatřeními přijatými proti šíření koronaviru

(red), www.laacr.cz Oznámení v souvislosti s usnesením vlády č. 215 ze dne 15. 3. 2020 a dalšími opatřeními přijatými proti šíření koronaviru
Oznámení v souvislosti s usnesením vlády č. 215 ze dne 15. 3. 2020 a dalšími opatřeními přijatými proti šíření koronaviru.
>
 
15.03.2020

Letiště Praha opět první v zákaznické spokojenosti ve své kategorii

(red), www.prg.aero Letiště Praha opět první v zákaznické spokojenosti ve své kategorii
Letiště Praha získalo ocenění Airport Service Quality Award 2019 a obhájilo tak pozici nejlepšího evropského letiště v oblasti zákaznické spokojenosti v kategorii 15 až 25 milionů odbavených cestujících za rok. Cenu každoročně uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International (ACI) letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících s poskytovanými službami. Prvenství v dané kategorii Letiště Praha sdílí s tureckým Letištěm Ankara-Esenboğa a Letištěm Pulkovo, které obsluhuje ruské město Petrohrad.
>
 
14.03.2020

Dvacet milionů aplikace Emirates

(red), www.bestcg.com Dvacet milionů aplikace Emirates
Aplikace Emirates zaznamenala významný milník v podobě dvaceti milionů stažení. Díky silné mobilní a digitální strategii společnosti se zejména v Africe, v zemích GCC a v Asii zvedl počet jejích uživatelů. Plné nastavení je dostupné v devatenácti jazycích včetně češtiny, což z ní dělá jazykově nejdostupnější leteckou aplikaci na světě. 
>
 
13.03.2020

Emirates zavádí další preventivní opatření

(red), www.bestcg.com Emirates zavádí další preventivní opatření
Společnost Emirates zavedla od 12. března 2020 screeningová měření teploty pro všechny pasažéry mířící z Mezinárodního letiště v Dubaji do USA. Snímače teploty budou umístěny ve všech odletových branách do USA, počínaje letem EK231 mířícím na Mezinárodní letiště Washington Dulles. Pokud bude u některého z cestujících naměřena vyšší než běžná teplota, podstoupí tento pasažér navazující vyšetření. Jedná se o další opatření doplňující kontroly tělesné teploty, které jsou po příletu prováděny všem cestujícím.
>
 
13.03.2020

Smartwings a České aerolinie zastavují lety

(red), www.smartwings.com Smartwings a České aerolinie zastavují lety

Letecké společnosti skupiny Smartwings Group, Smartwings a České aerolinie, na základě opatření provedených vládou České republiky k zákazu cestování českých občanů do zahraničí a zákazu vstupu cizinců bez trvalého či přechodného pobytu na území České republiky, přerušují po dobu trvání tohoto opatření všechna letecká spojení z/do České republiky a až padesát procent své flotily je skupina nucena uzemnit. 

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

3. - 5. dubna 2020

Akce Záložka Vyškov

Vyškov
Přebalování padáku, seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na trenažéru, Letiště Vyškov, (antjan@email.cz), www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
4. - 5. dubna 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
4. - 5. dubna 2020

Víkend s Peřinou

Mokrůvky
Tradiční vzpomínkový víkend na morkůvského rodáka, pilota 2. světové války ve Francii a Velké Británii, generála Františka Peřinu s bohatým doprovodným programem, Mokrůvky, www.morkuvky.cz
 
detail akce
společenská akce
 
10. - 12. dubna 2020

Raná Cup – XC Česká liga PGL 2020

Raná u Loun – svah
1.kolo XC České ligy paraglidingu 2020 – 5.ročník Raná Cup, Letiště Raná u Loun – svah, www.rana-paragliding.cz, www.ranskahora.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz, www.xcontest.org
 
detail akce
soutěž - PGL
 
10. - 11. dubna 2020

Velikonoční pohár

Benešov - Bystřice/Nesvačily
Soutěž v letecké akrobacii kluzáků třídy Basic, Sportsman, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama