Aktuality RSS

18.06.2020

Bell 360 bude širší spoluprací

(red), www.bestcg.com Bell 360 bude širší spoluprací
Letecká firma Bell se v programu americké armády FARA spojí s průmyslovými lídry. Přelomový a současně cenově dostupný průzkumný vrtulník Bell 360 Invictus vzejde ze spolupráce týmu se špičkovou technologickou a operativní odborností a spojila se proto s devíti představiteli leteckého průmyslu.
>
 
17.06.2020

Bell 505 pro Černou Horu

(red), www.bestcg.com Bell 505 pro Černou Horu

Společnost Bell Textron oznámila, že letectvo Černé Hory podepsalo kupní smlouvu na dva vrtulníky Bell 505 Jet Ranger X. Nové vrtulníky budou ke svému výcviku využívat černohorští vojenští piloti. Dohoda také stanovila, že Bell poskytne výcvik třem pilotům ve Francii a osmi technikům ve své výcvikové akademii v texaském Fort Worth. Vrtulníky budou dodány ze servisního střediska Bell v Praze.

>
 
15.06.2020

RunCzech na dráze českobudějovického letiště

(red), www.airport-cb.cz RunCzech na dráze českobudějovického letiště
Právě v pondělí 15. června 2020 byla zpuštěna registrace na unikátní závod na českobudějovickém letišti RunCzech Ruway Run České Budějovice, který začne v pátek 10. července 2020 ve 21,00 hodin během Sunset Run na pět kilometrů a skončí v sobotu dopoledne dm Family Run na tři kilometry. Součastí bude i doprovodný program pro celou rodinu. 
>
 
14.06.2020

Už tři desítky destinací

(red), www.bestcg.com Už tři desítky destinací
Letecká společnost Emirates obnovuje další osobní lety do šestnácti destinací. Cestující tak budou moci od 15. června 2020 využít linky z Dubaje do Bahrajnu, Manchesteru, Curychu, Vídně, Amsterdamu, Kodaně, Dublinu, New Yorku, Soulu, Kuala Lumpur, Singapuru, Jakarty, Tchaj-peje, Hongkongu, Perthu a Brisbane. Pasažéři, kteří cestují mezi destinacemi v Asijsko-pacifickém regionu, Evropě a Americe mohou opět počítat s navazujícími lety v Dubaji. 
>
 
13.06.2020

Čtyřstý Osprey pro vojsko

(red), www.bestcg.com Čtyřstý Osprey pro vojsko

Bell Textron Inc., a společnost Boeing dodaly začátkem června čtyřstý stroj V-22 Osprey americkému ministerstvu obrany. Jubilejní model, V-22 Osprey, který se jako vůbec první konvertoplán dostal do výroby, bude sloužit Letectvu Spojených států amerických.

>
 
12.06.2020

Nový majitel Aero Vodochody

(red), www.aero.cz Nový majitel Aero Vodochody

Společnost Aero Vodochody Aerospace a.s. po třinácti letech mění vlastníka. Skupinu firem, do níž Aero náleží, koupila od skupiny Penta společnost Aero Investment Partners Zrt, zaregistrovaná v Maďarsku. Jedná se o společný podnik firmy Aero International s.r.o., člena skupiny Omnipol a renomovaného investora z Maďarska. Skupina Omnipol bude zodpovědná za budoucí manažerské vedení společnosti.

>
 
10.06.2020

Ryanair obnovuje let z Prahy a do Prahy

(red), www.prg.aero Ryanair obnovuje let z Prahy a do Prahy

Letecká společnost Ryanair obnoví od 1. července 2020 spojení z Prahy a do Prahy, a v nabídce bude mít přes dvacítku pravidelných linek. S Ryanairem se tak půjde dopravit do prázdninových destinací například v Řecku, Chorvatsku, Španělsku respektive na Kanárských ostrovech.

>
 
09.06.2020

Program pro zákazníky firmy Bell

(red), www.bestcg.com Program pro zákazníky firmy Bell

Společnost Bell Textron Inc. (dceřiná společnost Textron Inc.) představila komplexní program pro zákazníky nových komerčních vrtulníků Bell, včetně Bell 505, Bell 407GXi, Bell 429 a Subaru Bell 412EPX. Bell ke každému novému nákupu uvedených strojů připojí roční předplatné balíčků databáze Garmin® OnePak™ a aplikace Garmin Pilot™. Nástroj Database Concierge usnadňuje správu databází tím, že prostřednictvím mobilního zařízení s aplikací Garmin Pilot zajišťuje automaticky bezdrátový přenos informací z databází do avioniky letounu.

>
 
08.06.2020

Galileo bude "řídit" tramvaje v Praze

(red), www.mdcr.cz Galileo bude "řídit" tramvaje v Praze

Od roku 2021 budou všechny pražské tramvaje vybaveny multikonstalačním přijímačem družicových navigačních systémů, které pomohou výrazně zpřesnit určování polohy tramvají v ulicích. Na základě více, než dvouleté spolupráce Dopravního podniku hlavního města Prahy, Ministerstva dopravy, evropské agentury GSA, která zajišťuje provoz a odpovídá za rozšiřování uplatnění družicové navigace Galileo, Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a Magistrátem hl. m. Prahy se Dopravní podnik rozhodl pořídit 838 přijímačů schopných přijímat signály družicových navigačních systémů Galileo, GPS, GLONASS a BeiDou. 

>
 
04.06.2020

Únavové zkoušky L-39NG

(red), www.aero.cz Únavové zkoušky L-39NG

Ve Výzkumném a zkušebním leteckém ústavu (VZLÚ) začíná únavová zkouška nového proudového letounu L-39NG, jejímž úkolem je průkaz životnosti draku nového letounu v délce pěti tisíc letových hodin. Cyklování draku bude prováděno na základě únavové sekvence respektující skutečná provozní zatížení letounu. Celkem bude zkoušeno až pět životů, kde jeden život (pět tisíc letových hodin) bude obsahovat průměrně 650 000 kmitů. 

>
 
03.06.2020

FLY & VISIT v Karlových Varech

(red), www.airport-k-vary.cz FLY & VISIT v Karlových Varech

Krajské Letiště Karlovy Vary v Olšových Vratech, které je součástí páteřní sítě regionálních letišť České republiky, připravilo pro letošní sezónu, pro majitele a provozovatele malých letadel včetně ultralightů, nový atraktivní balíček služeb s názvem FLY & VISIT. Služba zahrnuje přistávací poplatek, parkování letadla do 48 hodin, asistenci pracovníků handlingu po příletu a před odletem a dopravu do centra města a zpět.

>
 
01.06.2020

Vztahy na Ruzyni

(red), www.prg.aero Vztahy na Ruzyni

Letiště Praha i nadále usilovně hledá řešení stávající tíživé a velmi složité situace související s dopady pandemie COVID-19, která se zcela bezprecedentně dotýká mimo jiné nájemců a externích poskytovatelů služeb na letišti. Cílem letiště i nadále zůstává najít způsob, jak upravit aktuální nájemní vztahy do překlenovacího režimu, který bude zohledňovat dramatický pokles cestujících. 

>
 
31.05.2020

Wizz Air z Prahy do Tirany

(red), www.prg.aero Wizz Air z Prahy do Tirany

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air oznámila novou přímou linku mezi Prahou a Tiranou. Dopravce bude do hlavního města Albánie létat od 3. července 2020 dvakrát týdně, vždy v pondělí a v pátek. Na linku bude nasazovat letadlo typu Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Jedná se o již druhou novou přímou linku z Prahy, kterou dopravci potvrdili za poslední dva dny. Kromě spojení do Albánie, oznámily České aerolinie novou linku na londýnské letiště Heathrow.

>
 
30.05.2020

Smartwings a ČSA obnovují další lety

(red), www.csa.cz Smartwings a ČSA obnovují další lety

Skupina Smartwings 28. května 2020 oznámila obnovení dalších letů z Prahy. Dceřiné České aerolinie plánují od 15. června 2020 obnovit lety do Košic (třikrát týdně), od 16. června 2020 do Budapešti (třikrát týdně) a od 17. června 2020 na Island (letiště Keflavík, dvakrát týdně). Úplnou novinkou je pravidelná linka ČSA na největší londýnské letiště Heathrow.

>
 
29.05.2020

ÚCL k přistání letounu Mooney na ruzyňském letišti

(red), www.caa.cz ÚCL k přistání letounu Mooney na ruzyňském letišti

Dne 26.května 2020 přistálo na letišti Praha Ruzyně letadlo bez spojení, přistálo na uzavřenou dráhu. Nedošlo k žádným zraněním a škodám na majetku. Výše uvedené věty jsou jednoduché a vyjadřují skutečný stav věcí. Letectví je obor, který je postaven na neustálém poučování se z chyb a nových zjištění. Dále stojí na pevných fyzikálních zákonech, které nelze obelstít. Pokud každý účastník letectví ctí tyto dvě pravdy, je letectví nejbezpečnějším a nejsofistikovanějším způsobem dopravy. 

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

3. - 11. července 2020

13. FL 2020 Adrenalin Grand Prix

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky
13. ročník tradiční plachtařské regionální soutěže, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.fl2020.akfrydlant.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
4. - 7. července 2020

Krkonoše open - Česká liga XC PGL 2020

Krkonoše - Černá hora
Česká liga paraglidingu XC 2020 - Ligový závod, FAI 2, startoviště Černá hora, Kozákov, Zvičina, www.dovzduchu.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz
 
detail akce
soutěž - PGL
 
10. - 11. července 2020

Rakovnický Skyleader pohár

Rakovník
Regionální soutěž v letecké akrobacii motorových letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate a Advanced, Letiště Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.letamevtom.cz, www.skyleader.aero
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
11. července 2020 10:00-18:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Hradec Králové - Věkoše
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Hradec Králové - Věkoše, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz, www.lshk.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
11. července 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama