Aktuality

18.06.2020 01:00

Bell 360 bude širší spoluprací

(red), www.bestcg.com Bell 360 bude širší spoluprací
Letecká firma Bell se v programu americké armády FARA spojí s průmyslovými lídry. Přelomový a současně cenově dostupný průzkumný vrtulník Bell 360 Invictus vzejde ze spolupráce týmu se špičkovou technologickou a operativní odborností a spojila se proto s devíti představiteli leteckého průmyslu.
Společnost Bell Textron Inc. uzavřela dohody s devíti představiteli leteckého průmyslu, s nimiž vytvořila společný tým Invictus. Společnosti, které jsou na špičce ve svých odvětvích, v rámci programu FARA (Future Attack Reconnaissance Aircraft) americké armády pracují na vývoji prototypu průzkumného bojového vrtulníku Bell 360 Invictus. Každý průmyslový partner v projektu uplatní své jedinečné zkušenosti a technologické znalosti a přispěje tak k vývoji cenově dostupného rotorového letounu s pokročilými systémy, který zmodernizuje letecké multidoménové operace (MDO).
„Tým Invictus chce ukázat, že díky špičkové technologii budou moci vojáci sebevědomě operovat i v komplikovaném bitevním prostoru s více doménami,“ řekl Chris Gehler, viceprezident a programový ředitel programu FARA v společnosti Bell.
Členové týmu úzce spolupracují na dodávce prototypu Bell 360 Invictus v sestavě, která klade důraz na provozní dostupnost, udržitelnost a správu. Mezi členy týmu Invictus patří:
* Astronics Corporation – modulární rámec pro systém výroby energie draku, konverzi a distribuci produktů
* Collins Aerospace – integrace nové generace avionického hardwaru a softwaru s kybernetickým a digitálním páteřním řešením pro konfiguraci a integraci systémů misí
* GE Aviation – motor 3 000-SHP T901 a vývoj Health Awareness System (HAS)
* ITT-Enidine Inc. – pasivní eliminátor vibrací (LIVE) pro všechny provozní režimy, včetně vysoké rychlosti
* L3Harris Technologies – WESCAM ™ MX-15D, pokročilý stabilizovaný multisenzorový systém pro spektrální zobrazování a zaměřování
* Parker Lord – tlumiče rotoru, hlavní ložisko CF rotoru a systém Active Vibration Control (AVC)
* Mecaer Aviation Group, Inc. – plně zatahovací podvozkový systém
* MOOG Inc. – elektronika, software a ovládání letového řídicího počítače (FCC), kritické komponenty Bell fly-by-wire, systém řízení letu (FCS)
* TRU Simulation + Training – letový simulátor s vysokou věrností pro nácvik ovládání letounu
Tým Invictus zavádí technologie digitálního designu a výroby jako součást procesu navrhování letounu. Chce tak získat holistický pohled na digitální modely a jejich zpracování a analýzu s cílem snížit požadavky na údržbu a servis po dobu životního cyklu, a tím i celkové náklady na správu.
Po výběru modelu Bell 360 Invictus do fáze konkurenčního prototypu v březnu 2020 pokračuje tým Invictus ve své práci. Jeho odborné znalosti minimalizují riziko nedodržení harmonogramu armádního programu FARA, podle nějž by se první let prototypu měl uskutečnit v posledním čtvrtletí fiskálního roku 2022.
Další informace o Bell 360 Invictus a FVL najdete na webové stránce Bell 360 Invictus, případně na  kanálech YouTube, LinkedIn, Twitter, Facebooka Instagram.
Video link:
https://www.youtube.com/watch?list=PLANMzhv274MSe3Hq4atayCqLD3X1tHwNz&v=nsgE4hR7SeY&feature=emb_logo
(red), www.bestcg.cz
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama