Aktuality

17.03.2020 01:00

Armáda na hranicích

(red), www.army.cz Armáda na hranicích
Na základě nařízení vlády o povolání vojáků k plnění úkolů Policie České republiky v souvislosti s epidemií viru SARS-CoV-2 od pondělí 16. března od 19,00 hodiny příslušníci Armády České republiky posilovali Policii České republiky v plnění jejích úkolů na státních hranicích.
Vojáci provádí kombinované hlídky s policisty na 29 hraničních přechodech a hraničních úsecích. Policii posílilo celkem 941 vojáků z povolání s 86 kusy techniky, především jde o osobní terénní vozidla. Vojáci se budou střídat ve dvanáctihodinových směnách. Předpokládané nasazení vojáků je prozatím plánováno do třiceti dnů. Vojáci budou na hranicích vystřídání po čtrnácti dnech.
Vojáci jsou na místě vybaveni ochrannými pomůckami, které jsou jejich standardním vybavením. Konkrétně jde o masku OM-90 a ochranný oblek JP-90. Vzhledem k tomu, že vojáci budou hlídkovat buď pěšky, nebo ve vozidlech, není primární potřebou, aby nosili na sobě ochranné roušky nebo respirátory. Masky jsou určené proti otravným a biologickým látkám. Z hlediska svých schopností tedy převyšují aktuálně požadovaný hygienický standard. Masku budou používat tedy pouze v případě, že to bude situace vyžadovat.
Vojáci nadále pomáhají s distribucí zdravotnického materiálu. Dne 16.března 2020 ráno odletěl vojenský letecký speciál Airbus A319 pro zdravotnický materiál z Číny. Letoun se vrátí v úterý v noci. Poté, co bude náklad dezinfikován, bude rozveden do distribučních stanovišť.
Příslušníci Armády České republiky také na dnešek v noci rozváželi zdravotnický materiál (roušky) do distribučních míst po celé republice. Šlo o vybavení, které uvolnila ze svých zásob Správa státních hmotných rezerv. Další distribuce materiálu pokračovala 16.března 2020 od 16,00 hodin.
Část vojenského zdravotnického personálu bude vyslána s vojáky na hraniční přechody a další bude využita například k posílení odběrového místa v ÚVN Praha a VN Olomouc, kde také poskytneme k posílení místního odběrového místa dva kontejnery a stany. Další zdravotníci zůstávají v pohotovosti k posílení vojenských zdravotnických zařízení.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama